poniedziałek, 25 lipca 2011

"Tajemnica Unickiego Cmentarza" - Internetowa TV Lublin

Jest w Lublinie, u zbiegu ulic Walecznych i Unickiej, zaniedbany skrawek ziemi. O tym, że był to kiedyś cmentarz, świadczą dziś tylko rezultaty badań georadarowych i archeologicznych tudzież kwerend archiwalnych, a także pamięć (niektórych) ludzi.

Internetowa Telewizja Lublin wyprodukowała i zamieściła w sieci krótki (9 min. 16 s.) filmik o historii i współczesności tego miejsca. W filmie tym wypowiadam się m.in. ja (osoby wrażliwsze estetycznie ostrzegam: chcąc się ładnie ogolić przed nagraniem pozacinałem się haniebnie, stąd też widok mej fizys nie jest zbyt budujący), więc trudno mi oceniać całą tę produkcję: nemo iudex in causa sua. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, bym zachęcił PT Czytelników tego bloga do obejrzenia filmu o zapomnianym cmentarzu przy Unickiej 8 w Lublinie. Co niniejszym czynię. Miłego oglądania!

PS. Na stronie ITVL znaleźć można wiele innych, ciekawych materiałów poświęconych grekokatolikom. Linki do filmów podane są w osobnym wpisie na blogu "Z życia grekokatolików".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz