czwartek, 5 kwietnia 2012

"KL": "Walecznych: Opłata za wycinkę drzew miała wynieść 2 mln zł."

EP (red. Ewa Pajuro?) na stronie WWW "Kuriera Lubelskiego" pisze o pierwszych ustaleniach prokuratury w sprawie wycinki drzew na dawnym cmentarzu przy Unickiej/Walecznych. Podaje fakt, znany mi już wcześniej z dokumentacji, że Parafia Prawosławna Przemienienia Pańskiego złożyła 2 wnioski o zezwolenie na wycinkę.

Pierwszy jeszcze jesienią 2010 r. (przypominam: "afera marketowa" wybuchła w styczniu 2011 r.!) - motywowany planowaną inwestycją (czyli marketem). Drugi - jesienią 2011 r.: wtedy motywem podanym oficjalnie było to, że drzewa znajdują się w złym stanie i zagrażają życiu i zdrowiu ludzi.

Novum jest podanie kwoty opłaty, która byłaby zapewne ściągnięta z PPPP, gdyby drzewa wycięto w ramach przygotowania terenu pod budowę. Przypominam jednocześnie, że składając wniosek do prokuratury, władze miejskie prosiły o zbadanie nie tylko prawidłowości wydania decyzji z 9 listopada 2011 r. przez ustępującego dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, ale i kwestii, czy nie naruszono dyscypliny budżetowej, zwalniając bezpodstawnie właściciela gruntu z należnej opłaty za usunięcie drzew.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz