niedziela, 11 marca 2012

"DW": "Co ze skwerem przy ul. Walecznych? Dyskusja w poniedziałek"

W poniedziałek publiczna dyskusja na temat planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, który jest ostatnio najbardziej spornym placem w mieście. Każde słowo, które padnie na spotkaniu, trafi do prezydenta miasta. (...)

– Dyskusja publiczna kończy etap wykładania planu do wglądu – mówi Elżbieta Matuszak, dyrektor miejskiego Wydziału Planowania. – Na dyskusję mogą przyjść wszyscy zainteresowani wysłuchaniem lub wzięciem aktywnego udziału w obradach. (...)
Spotkanie zacznie się w południe w sali konferencyjnej na 12 piętrze budynku przy ul. Wieniawskiej 14. – Dyskusja będzie protokołowana i nagrywana. Po niej można jeszcze przez dwa tygodnie składać pisemne uwagi do planu zagospodarowania – tłumaczy Matuszak. – Prezydent ma obowiązek rozpatrzenia pisemnego protokołu z dyskusji.

Do tej pory do magistratu trafiały zarówno wnioski w obronie skweru, jak i głosy popierające prowadzenie inwestycji w tym miejscu. Wśród nich były dwa dotyczące likwidacji cmentarza i budowy obiektu handlowo-usługowego. Złożyła je Parafia Prawosławna oraz inwestorzy.

Kiedy plan zagospodarowania przestrzennego może trafić do rady miasta? – Planujemy, że przedstawimy go w kwietniu do uchwalenia – przewiduje Matuszak. (...)Całość artykułu p. Izabeli Izdebskiej - w witrynie WWW "Dziennika Wschodniego".


Zachęcam do lektury i komentowania tekstu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz