piątek, 30 marca 2012

Prezydent Lublina zapewnił: nie będzie "marketu na kościach"

W porządku obrad wczorajszej, XIX sesji Rady Miasta Lublin bieżącej kadencji znalazł się również punkt o treści następującej:

12. Informacja Prezydenta Miasta Lublin nt. stanu prawnego i zagrożenia zabudowy terenu
po byłym cmentarzu u zbiegu ulic Walecznych i Unickiej.


W związku z tym, dzisiejsze gazety lubelskie przynoszą informacje na temat ww. punktu sesji RML.


"Zablokujemy budowę supermarketu przy ul. Walecznych"

Chcę wszystkich uspokoić. Nic nadzwyczajnego już się w tej sprawie nie zdarzy – zapewnił w czwartek na sesji Rady Miasta prezydent Krzysztof Żuk. A jego podwładni przedstawili terminarz, który ma zablokować budowę supermarketu na terenie dawnego cmentarza u zbiegu ul. Walecznych i Unickiej. (cd. na stronie "Dziennika Wschodniego".

Spór o działkę przy ul. Walecznych o krok od finału

- Na kwietniowej sesji przedstawimy uchwałę w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego działki przy ul. Walecznych. Sam dokument będzie gotowy już 5 kwietnia - zapowiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Ma to zakończyć spór dotyczący przyszłości terenu po dawnym cmentarzu unickim. W czwartek ratusz przedstawił informacje o działaniach urzędu związanych z ochroną tego terenu i uniemożliwieniem jego zabudowy. (cd. w witrynie "Kuriera Lubelskiego").


Polecam również materiał filmowy Internetowej TV Lublin:

Czy to koniec sporu o teren dawnego cmentarza unickiego?

Kiedyś był tam cmentarz, później, dopóki nie wycięto drzew, osiedlowy park. Mowa o terenie na zbiegu ulicy Unickiej i Walecznych. W poniedziałek minął termin zgłaszania uwag co do zagospodarowania tego terenu. (ac) 

Ten krótki filmik (2 min. 17 s.)  zamieszczono dzień przed sesją RML, 28 bm. Z oczywistych względów nie zawiera on informacji na temat czwartkowego posiedzenia Rady, natomiast ujęte są w nim obszerne migawki z dyskusji nad projektem MPZP (12 bm.) Można tam m.in. zobaczyć ks. protojereja Andrzeja Łosia prezentującego stanowisko właściciela działki, czyli Parafii Prawosławnej Przemienienia Pańskiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz