czwartek, 2 czerwca 2016

Modlitewnik "Pryjdite, pokłonimsia" cz. 26 (części zmienne Liturgii na różne okazje)
Служба за померлих
Тропар, глас 2: Пом’яни, Господи, як благий рабів твоїх * і, що в житті нагрішили, прости, * бо ніхто не є безгрішний, тільки Ти, що можеш і померлим дати упокій.
Інший, глас 8: Глибиною мудрости чоловіколюбно все управляєш * і корисне всім подаєш, єдиний Творче. * Упокой, Господи, душі рабів твоїх, * бо на Тебе уповання поклали, * Творця, і будівника, і Бога нашого.
Слава: Кондак, глас 8: Зо святими упокой, Христе, * душі рабів твоїх, * де немає болізні, ні печалі, * ні зітхання, * але життя безконечне.
І нині: Богородичний, глас 8: Тебе і стіну, і пристанище маємо, * і молитвеницю благосприятливу до Бога, * якого Ти родила єси, * Богородице безневісна, * вірних спасення.
Прокімен, глас 6: Душі їх у блаженстві перебуватимуть (Пс. 24,13)
Стих: До Тебе, Господи, підніс я душу мою (Пс. 24,1).
Апостол: у понеділок до Римлян 14,6-9; у вівторок 1 до Корінтян 15,39-45; у середу 2 до Корінтян 5,1-10; у четвер 1 до Корінтян 15,20-28; у п’ятницю 1 до Корінтян 15,47-57; у суботу 1 до Солунян 4,13-17.
Алилуя, глас 6: Блаженні, яких вибрав і прийняв Ти, Господи (Пс. 64,5).
Стих: І пам’ять їх з роду в рід.
Євангеліє: у понеділок Івана 5,17-24; у вівторок 5,24-30; у середу 6,35-39; у четвер 6,40-44; у п’ятницю 6,48-54; у суботу 5,24-30.
Причасний: Блаженні, яких вибрав і прийняв та, Господи, і пам’ять їх з роду в рід (Пс. 64,5). Алилуя, тричі.
Служба на всяке прошення
Тропар, глас 6: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, * бо, ніякого одвіту не знаючи, * оцю Тобі молитву як Владиці ми, грішні, приносимо: * Помилуй нас.
Слава: Кондак, глас 6: Господи, помилуй нас, * бо на Тебе ми уповали. * Не прогнівайся дуже на нас, * ні не пом’яни беззаконь наших, * але зглянься й нині як милосердний * і ізбав нас від ворогів наших, * бо Ти єси Бог наш, * а ми – люди твої", всі – діла рук твоїх, * і ім’я Твоє призиваємо.
І нині: Богородичний, глас 6: Милосердя двері відкрий нам, * благословенна Богородице, * щоб, надіючися на Тебе, ми не погибнули, * але щоб ізбавились тобою від бід. * Ти бо єси спасення роду християнського.
Прокімен, глас 4: Господи, вислухай молитву мою, почуй моління моє в істині твоїй (Пс. 142,1).
Стих: Хваліте Господа, бо добрий Господь (Пс. 134,3).
Апостол: до Филип’ян 4,4-9.
Алилуя, глас 1: Ізбав, Боже, Ізраїля від усіх скорбот його (Пс. 24,22).
Стих: За то помолиться до Тебе всяк преподобний у час сприятливий (Пс. 31,6).
Євангеліє: Матея 7,7-11; або Марка 11,22-26; або Луки 18,2-8.
Причасний: Вислухай, Господи, голос мій, яким закликав я, і помилуй мене (Пс. 26,7). Алилуя, тричі.
Служба подяки
Тропар, глас 4: Благодарні ми, недостойні раби твої, Господи, * за твої благодіяння супроти нас. * Славлячи Тебе, хвалимо, * благословимо, благодаримо, * оспівуємо й величаємо Твоє благоутробіє, * і як раби любов’ю кличемо до Тебе: * Благодітелю, Спасе наш, слава Тобі.
Слава: Кондак, глас 3: Сподобившись твоїх благодіянь і дарів, даром даних, * як раби непотрібні до Тебе, Владико, усердно припадаємо, * благодарення усильно приносимо * і, Тебе як Благодітеля і Творця славлячи, кличемо: * Слава Тобі, Боже всещедрий.
І нині: Богородичний, глас 3: Діва днесь предстоїть у церкві * і з ликами святих невидимо за нас молиться Богу. * Ангели з архиєреями поклоняються, * апостоли з пророками ликують, * бо ради нас молить Богородиця превічного Бога.
Прокімен, глас 4: Заспіваю Господеві, що блага мені вчинив (Пс. 12,7).
Стих: Радітиме серце моє спасенням твоїм (Пс. 12,7).
Апостол: до Ефесян 5,9-21.
Алилуя, глас 4: Возхвалю ім’я Бога мого з піснею, возвеличу його хвалінням (Пс. 69,31).
Стих: Бо вислухає Господь убогих і в’язнями своїми не погордує (Пс. 69,34).
Євангеліє: Луки 1,46-55; або 17,12-19.
Причасний: Благословен Бог, що не відкинув молитви моєї, ні милости своєї від мене (Пс. 66,20). Алилуя, тричі.
Служба про поміч Святого Духа
Тропар, глас 2: Боже, Творче й Создателю всього, * спрямуй спішно твоїм благословенням діло рук наших, * яке ми для слави Твоєї починаємо, * і нас ізбав від усякого зла, * бо Ти єдиний всесильний і Чоловіколюбець.
Слава: Кондак, глас 6: Скорий у заступництві і кріпкий у помочі, * прийди нині благодаттю сили Твоєї * і благословляючи укріпи * і у звершення намірення доброго діла рабів твоїх учини. * Усе бо, що тільки хочеш як сильний Бог, творити можеш.
І нині: Богородичний, глас 6: Заступнице християн непостидна, * молитвенице до Творця незамінна, * не погорди голосами молінь грішників, * але випереди як благая з поміччю нам, що вірно співаємо Тобі: * поспішйсь на молитву і скоро прийди на моління, * заступаючи повсякчас, Богородице, тих, що почитають Тебе.
Прокімен, глас 4: І нехай буде світлість Господа Бога нашого на нас і діло рук наших направ (Пс. 89,17).
Стих: І споглянь на рабів твоїх і на діла твої і настав синів їх (Пс. 89,16).
Апостол: до Филип’ян 2,12-16.
Алилуя, глас 4: Пошле Тобі поміч зо святині і з Сіону заступить Тебе (Пс. 19,3).
Стих: Дасть Тобі Господь по серцю Твоєму (Пс. 19,5).
Євангеліє: Матея 7,7-11; або Івана 14,10-20.
Причасний: Насолоджуйся Господом і дасть Тобі на просьби серця твого (Пс. 26,4). Алилуя, тричі.
Служба, за недужих
Тропар, глас 4: Скорий у заступництві єдиний Ти, Христе, * скоро з висот навідайся до недужих рабів твоїх (недужого раби Твого, недужої раби Твоєї) * і ізбав від недуг і гірких болізней, * і піднеси їх (його, Й), * щоб оспівували і славили (оспівував і славив, оспівувала і славила) Тебе неперестанно, * молитвами Богородиці, єдиний Чоловіколюбче.
Слава: Кондак, глас 5: Тих, що лежать на ложі болізні і смертельною раною покалічених, * – як іноді підніс Ти, Спасе, Петрову тещу * і розслабленого, якого несли на ношах, * –так і нині, Милосердний, їх (його, її), що страждають (страждає), посіти і зціли, * Ти бо єдин єси, що взяв на себе недуги і болізні роду нашого, * і все можеш як многомилостивий.
І нині: Богородичний, глас 5: Радуйся, двері Господні непроходимі, * радуйся, стіно і покрове тих, що прибігають до Тебе, * радуйся, пристане, бурями не навіщувана * і подружжям незаймана, що родила плоттю Творця твого і Бога. * Молитись не переставай за тих, що оспівують * і поклоняються різдву Твоєму.
Прокімен, глас 7: Помилуй мене, Господи, бо немічний я; зціли мене, Господи, бо стряслися кості мої (Пс. 6,3).
Стих: Бо немає такого, щоб у смерті пам’ятав про Тебе, а в аді хто визнаватиме Тебе? (Пс. 6,6)
Апостол: соборного послання Якова 5,10-16.
Алилуя, глас 7: Господи, в ярості твоїй не обвинувачуй мене, ані в гніві твоїм не карай мене (Пс. 6,2).
Стих: Спаси мене ради милости Твоєї, Господи (Пс. 6,5).
Євангеліє: Матея 8,14-23; або Марка 5,24-34; або Івана 4,46-54.
Причасний: Помилуй мене, Господи, бо немічний я, і зціли мене, Господи, бо стряслися кості мої, і душа моя дуже затривожилася (Пс. 6,3-4). Алилуя, тричі.
Служба за подорожніх
Тропар, глас 2: Путь і істина Ти єси, Христе, * пошли нині ангела твого рабам твоїм (рабові Твоєму, рабі твоїй), * щоб супроводив їх (його, її), як іноді Товію, * охороняючи від усякого нещастя для слави Твоєї, * від усякого зла для всякого благополуччя зберігаючи, * молитвами Богородиці, єдиний Чоловіколюбче.
Слава: Кондак, глас 2: Луці і Клеопі в Емаус Ти товаришив, Спасе; * подорожуй і нині з рабами твоїми (рабом твоїм, рабою Твоєю), що в дорогу хотять (хоче) вибиратися, * ізбавляючи їх (його, її) від усякого лихого припадку, * усе бо Ти як Чоловіколюбець можеш, що лиш захочеш.
І нині: Богородичний, глас 2: В молитвах невсипущу Богородицю * і в заступництвах незамінне уповання * гріб і умертвіння не втримали. * Бо як Матір Життя до життя переставив той, * хто вселився в утробу приснодівственну.
Прокімен, глас 4: Вкажи мені, Господи, путь, що по ній піду, бо до Тебе возніс я душу мою (Пс. 142,8).
Стих: Визволь мене від ворогів моїх, Господи, до Тебе я прибіг (Пс. 142,9).
Апостол: Діяння 8,26-39.
Алилуя, глас 1: Господь направляє стопи чоловіка і путі його йому до вподоби (Пс. 36,23).
Стих: Відкрий Господеві путь твою і уповай на нього, і він сповнить (Пс. 36,5).
Євангеліє: Матея 10,1.5-8.
Причасний: Настав мене, Господи, на путь твою і піду в істині твоїй (Пс. 85,11). Алилуя, тричі.


SŁUŻBY NA RIZNI POTREBY Służba za pomerłych Tropar, hłas 2: Pomjany, Hospody, jak błahyj rabiw twojich * i, szczo w żytti nahriszyły, prosty, * bo nichto ne je bezhrisznyj, tilky Ty, szczo możesz i pomerłym daty upokij. Inszyj, hłas 8: Hłybynoju mudrosty czołowikolubno wse uprawlajesz * i korysne wsim podajesz, jedynyj Tworcze. * Upokoj, Hospody, duszi rabiw twojich, * bo na Tebe upowannia pokłały, * Tworcia, i budiwnyka, i Boha naszoho. Sława: Kondak, hłas 8: Zo swiatymy upokoj, Chryste, * duszi rabiw twojich, * de nemaje bolizni, ni peczali, * ni zitchannia, * ałe żyttia bezkoneczne. I nyni: Bohorodycznyj, hłas 8: Tebe i stinu, i prystanyszcze majemo, * i mołytwenyciu błahospryjatływu do Boha, * jakoho Ty rodyła jesy, * Bohorodyce beznewisna, * wirnych spasennia. Prokimen, hłas 6: Duszi jich u błażenstwi perebuwatymut´ (Ps. 24,13) Stych: Do Tebe, Hospody, pidnis ja duszu moju (Ps. 24,1). Apostoł: u ponediłok do Rymlan 14,6-9; u wiwtorok 1 do Korintian 15,39-45; u seredu 2 do Korintian 5,1-10; u czetwer 1 do Korintian 15,20-28; u pjatnyciu 1 do Korintian 15,47-57; u subotu 1 do Sołunian 4,13-17. Ałyłuja, hłas 6: Błażenni, jakych wybraw i pryjniaw Ty, Hospody (Ps. 64,5). Stych: I pamjat´ jich z rodu w rid. Jewanhelije: u ponediłok Iwana 5,17-24; u wiwtorok 5,24-30; u seredu 6,35-39; u czetwer 6,40-44; u pjatnyciu 6,48-54; u subotu 5,24-30. Pryczasnyj: Błażenni, jakych wybraw i pryjniaw ta, Hospody, i pamjat´ jich z rodu w rid (Ps. 64,5). Ałyłuja, tryczi. Służba na wsiake proszennia Tropar, hłas 6: Pomyłuj nas, Hospody, pomyłuj nas, * bo, nijakoho odwitu ne znajuczy, * ociu Tobi mołytwu jak Władyci my, hriszni, prynosymo: * Pomyłuj nas. Sława: Kondak, hłas 6: Hospody, pomyłuj nas, * bo na Tebe my upowały. * Ne prohniwajsia duże na nas, * ni ne pomjany bezzakoń naszych, * ałe zhlańsia j nyni jak myłoserdnyj * i izbaw nas wid worohiw naszych, * bo Ty jesy Boh nasz, * a my – ludy twoji\", wsi – diła ruk twojich, * i imja Twoje pryzywajemo. I nyni: Bohorodycznyj, hłas 6: Myłoserdia dweri widkryj nam, * błahosłowenna Bohorodyce, * szczob, nadijuczysia na Tebe, my ne pohybnuły, * ałe szczob izbawyłyś toboju wid bid. * Ty bo jesy spasennia rodu chrystyjanśkoho. Prokimen, hłas 4: Hospody, wysłuchaj mołytwu moju, poczuj molinnia moje w istyni twojij (Ps. 142,1). Stych: Chwalite Hospoda, bo dobryj Hospod´ (Ps. 134,3). Apostoł: do Fyłypjan 4,4-9. Ałyłuja, hłas 1: Izbaw, Boże, Izrajila wid usich skorbot joho (Ps. 24,22). Stych: Za to pomołyt´sia do Tebe wsiak prepodobnyj u czas spryjatływyj (Ps. 31,6). Jewanhelije: Mateja 7,7-11; abo Marka 11,22-26; abo Łuky 18,2-8. Pryczasnyj: Wysłuchaj, Hospody, hołos mij, jakym zakłykaw ja, i pomyłuj mene (Ps. 26,7). Ałyłuja, tryczi. Służba podiaky Tropar, hłas 4: Błahodarni my, nedostojni raby twoji, Hospody, * za twoji błahodijannia suproty nas. * Sławlaczy Tebe, chwałymo, * błahosłowymo, błahodarymo, * ospiwujemo j wełyczajemo Twoje błahoutrobije, * i jak raby lubowju kłyczemo do Tebe: * Błahoditelu, Spase nasz, sława Tobi. Sława: Kondak, hłas 3: Spodobywszyś twojich błahodijań i dariw, darom danych, * jak raby nepotribni do Tebe, Władyko, userdno prypadajemo, * błahodarennia usylno prynosymo * i, Tebe jak Błahoditela i Tworcia sławlaczy, kłyczemo: * Sława Tobi, Boże wseszczedryj. I nyni: Bohorodycznyj, hłas 3: Diwa dneś predstojit´ u cerkwi * i z łykamy swiatych newydymo za nas mołyt´sia Bohu. * Anheły z archyjerejamy pokłoniajut´sia, * apostoły z prorokamy łykujut´, * bo rady nas mołyt´ Bohorodycia prewicznoho Boha. Prokimen, hłas 4: Zaspiwaju Hospodewi, szczo błaha meni wczynyw (Ps. 12,7). Stych: Radityme serce moje spasenniam twojim (Ps. 12,7). Apostoł: do Efesian 5,9-21. Ałyłuja, hłas 4: Wozchwalu imja Boha moho z pisneju, wozwełyczu joho chwalinniam (Ps. 69,31). Stych: Bo wysłuchaje Hospod´ ubohych i wjazniamy swojimy ne pohorduje (Ps. 69,34). Jewanhelije: Łuky 1,46-55; abo 17,12-19. Pryczasnyj: Błahosłowen Boh, szczo ne widkynuw mołytwy mojeji, ni myłosty swojeji wid mene (Ps. 66,20). Ałyłuja, tryczi. Służba pro pomicz Swiatoho Ducha Tropar, hłas 2: Boże, Tworcze j Sozdatelu wsioho, * spriamuj spiszno twojim błahosłowenniam diło ruk naszych, * jake my dla sławy Twojeji poczynajemo, * i nas izbaw wid usiakoho zła, * bo Ty jedynyj wsesylnyj i Czołowikolubeć. Sława: Kondak, hłas 6: Skoryj u zastupnyctwi i kripkyj u pomoczi, * pryjdy nyni błahodattiu syły Twojeji * i błahosłowlajuczy ukripy * i u zwerszennia namirennia dobroho diła rabiw twojich uczyny. * Use bo, szczo tilky choczesz jak sylnyj Boh, tworyty możesz. I nyni: Bohorodycznyj, hłas 6: Zastupnyce chrystyjan nepostydna, * mołytwenyce do Tworcia nezaminna, * ne pohordy hołosamy moliń hrisznykiw, * ałe wyperedy jak błahaja z pomiczcziu nam, szczo wirno spiwajemo Tobi: * pospiszjś na mołytwu i skoro pryjdy na molinnia, * zastupajuczy powsiakczas, Bohorodyce, tych, szczo poczytajut´ Tebe. Prokimen, hłas 4: I nechaj bude switlist´ Hospoda Boha naszoho na nas i diło ruk naszych napraw (Ps. 89,17). Stych: I spohlań na rabiw twojich i na diła twoji i nastaw syniw jich (Ps. 89,16). Apostoł: do Fyłypjan 2,12-16. Ałyłuja, hłas 4: Poszłe Tobi pomicz zo swiatyni i z Sionu zastupyt´ Tebe (Ps. 19,3). Stych: Dast´ Tobi Hospod´ po serciu Twojemu (Ps. 19,5). Jewanhelije: Mateja 7,7-11; abo Iwana 14,10-20. Pryczasnyj: Nasołodżujsia Hospodom i dast´ Tobi na prośby sercia twoho (Ps. 26,4). Ałyłuja, tryczi. Służba, za nedużych Tropar, hłas 4: Skoryj u zastupnyctwi jedynyj Ty, Chryste, * skoro z wysot nawidajsia do nedużych rabiw twojich (nedużoho raby Twoho, nedużoji raby Twojeji) * i izbaw wid neduh i hirkych boliznej, * i pidnesy jich (joho, J), * szczob ospiwuwały i sławyły (ospiwuwaw i sławyw, ospiwuwała i sławyła) Tebe neperestanno, * mołytwamy Bohorodyci, jedynyj Czołowikolubcze. Sława: Kondak, hłas 5: Tych, szczo łeżat´ na łożi bolizni i smertelnoju ranoju pokaliczenych, * – jak inodi pidnis Ty, Spase, Petrowu teszczu * i rozsłabłenoho, jakoho nesły na noszach, * –tak i nyni, Myłoserdnyj, jich (joho, jiji), szczo strażdajut´ (strażdaje), posity i zciły, * Ty bo jedyn jesy, szczo wziaw na sebe neduhy i bolizni rodu naszoho, * i wse możesz jak mnohomyłostywyj. I nyni: Bohorodycznyj, hłas 5: Radujsia, dweri Hospodni neprochodymi, * radujsia, stino i pokrowe tych, szczo prybihajut´ do Tebe, * radujsia, prystane, buriamy ne nawiszczuwana * i podrużżiam nezajmana, szczo rodyła płottiu Tworcia twoho i Boha. * Mołytyś ne perestawaj za tych, szczo ospiwujut´ * i pokłoniajut´sia rizdwu Twojemu. Prokimen, hłas 7: Pomyłuj mene, Hospody, bo nemicznyj ja; zciły mene, Hospody, bo striasłysia kosti moji (Ps. 6,3). Stych: Bo nemaje takoho, szczob u smerti pamjataw pro Tebe, a w adi chto wyznawatyme Tebe? (Ps. 6,6) Apostoł: sobornoho posłannia Jakowa 5,10-16. Ałyłuja, hłas 7: Hospody, w jarosti twojij ne obwynuwaczuj mene, ani w hniwi twojim ne karaj mene (Ps. 6,2). Stych: Spasy mene rady myłosty Twojeji, Hospody (Ps. 6,5). Jewanhelije: Mateja 8,14-23; abo Marka 5,24-34; abo Iwana 4,46-54. Pryczasnyj: Pomyłuj mene, Hospody, bo nemicznyj ja, i zciły mene, Hospody, bo striasłysia kosti moji, i dusza moja duże zatrywożyłasia (Ps. 6,3-4). Ałyłuja, tryczi. Służba za podorożnich Tropar, hłas 2: Put´ i istyna Ty jesy, Chryste, * poszły nyni anheła twoho rabam twojim (rabowi Twojemu, rabi twojij), * szczob suprowodyw jich (joho, jiji), jak inodi Towiju, * ochoroniajuczy wid usiakoho neszczastia dla sławy Twojeji, * wid usiakoho zła dla wsiakoho błahopołuczczia zberihajuczy, * mołytwamy Bohorodyci, jedynyj Czołowikolubcze. Sława: Kondak, hłas 2: Łuci i Kłeopi w Emaus Ty towaryszyw, Spase; * podorożuj i nyni z rabamy twojimy (rabom twojim, raboju Twojeju), szczo w dorohu chotiat´ (chocze) wybyratysia, * izbawlajuczy jich (joho, jiji) wid usiakoho łychoho prypadku, * use bo Ty jak Czołowikolubeć możesz, szczo łysz zachoczesz. I nyni: Bohorodycznyj, hłas 2: W mołytwach newsypuszczu Bohorodyciu * i w zastupnyctwach nezaminne upowannia * hrib i umertwinnia ne wtrymały. * Bo jak Matir Żyttia do żyttia perestawyw toj, * chto wseływsia w utrobu prysnodiwstwennu. Prokimen, hłas 4: Wkaży meni, Hospody, put´, szczo po nij pidu, bo do Tebe woznis ja duszu moju (Ps. 142,8). Stych: Wyzwol mene wid worohiw mojich, Hospody, do Tebe ja prybih (Ps. 142,9). Apostoł: Dijannia 8,26-39. Ałyłuja, hłas 1: Hospod´ naprawlaje stopy czołowika i puti joho jomu do wpodoby (Ps. 36,23). Stych: Widkryj Hospodewi put´ twoju i upowaj na nioho, i win spownyt´ (Ps. 36,5). Jewanhelije: Mateja 10,1.5-8. Pryczasnyj: Nastaw mene, Hospody, na put´ twoju i pidu w istyni twojij (Ps. 85,11). Ałyłuja, tryczi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz