niedziela, 26 lutego 2012

Dziś Niedziela Seropustna...

...zatem od jutra wkraczamy w okres Wielkiego Postu. Przy tej okazji chciałbym wszystkim osobom zainteresowanym głębszym przeżyciem i zrozumieniem Postu polecić zaznajomienie się z dostępnymi online tekstami i nagraniami wielkopostnych celebracji.

Istnieje też możliwość nabycia niektórych związanych tematycznie z Wielkim Postem książek i nagrań w sklepie internetowym "Sofija". 
W szczególności polecam płytę CD z nagraniem Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów (śpiewa chór mniszek-studytek ze Lwowa), Wielki Kanon Pokutny św. Andrzeja z Krety (z objaśnieniami) oraz małą, wygodną dla korzystania w cerkwi książeczkę z tekstem Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów.

Oczywiście, niezastąpionym kompendium greckokatolickich tekstów liturgicznych (i nie tylko) pozostaje modlitewnik Pryjdite pokłonimsia.

Z kolei w prawosławnym sklepie internetowym Cerkiew.pl nabyć można wartościową książkę śp. ks. prof. Aleksandra Schmemanna (1921-1983), wybitnego amerykańskiego teologa prawosławnego pochodzenia rosyjskiego, zatytułowaną po prostu "Wielki Post".  

Toż samo dziełko, acz w tłumaczeniu ukraińskim, oferuje też greckokatolicka "Sofija"

Zachęcam do lektury, słuchania, gdy jest możliwość i potrzeba - to i do kupowania, lecz nade wszystko do modlitwy, postu i czynienia jałmużny - bo na tym właśnie zasadza się sens błogosławionego okresu, w który właśnie wchodzimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz