czwartek, 26 maja 2016

Modlitewnik "Pryjdite, pokłonimsia" cz. 19 (Liturgia św. Jana Chryzostoma)Молитви перед Літургією
Перед іконостасом
Священик і диякон творять три поклони перед святими дверми іконостасу.
Диякон: Благослови, владико.
Священик: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Диякон :. Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші, імени твого ради.
Господи, помилуй (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай намднесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.
Тропар: Помилуй нас, Господи, помилуй нас; бо, ніякого одвіту не знаючи, оцю Тобі молитву як Владиці ми, грішні, приносимо: Помилуй нас.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.
Кондак: Господи, помилуй нас, бо на Тебе ми уповали, не прогнівайся дуже на нас, ні не пом’яни беззаконь наших, але зглянься й нині як милосердний і ізбав нас від ворогів наших, бо Ти єси Бог наш, а ми – люди твої, всі – діла рук твоїх, і ім’я Твоє призиваємо.
І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Богородичний: Милосердя двері відкрий нам, благословенна Богородице, щоб, надіючися на Тебе, ми не погибнули, але щоб ізбавились тобою від бід. Ти бо єси спасення роду християнського.
Підходять до ікони Христової і цілують її, мовлячи:
Пречистому образові Твоєму поклоняємося, благий, просячи прощення прогрішень наших, Христе Боже, бо волею благоволив єси плоттю зійти на хрест, щоб ізбавититих, що їх створив єси, від неволі ворожої. Тому благодарственно кличемо Тобі: Ти радістю сповнив усе, Спасе наш, прийшовши спасти світ.
Тоді цілують і ікону Богородиці, мовлячи тропар:
Милосердя єси джерело, милости сподоби нас, Богородице, зглянься на людей, що згрішили, яви, як завжди, силу твою; бо, на Тебе уповаючи, Радуйся, кличемо Тобі, як колись Гавриїл, безплотних архистратиг.
Приклонивши голову перед святими дверми, священик мовить оцю молитву:
Господи, пошли руку твою з висоти святого жилища твого і укріпи мене на предлежачу службу твою, щоб я неосудно став перед страшним престолом твоїм і безкровне священнодійство совершив. Бо твоя єсть сила на віки віків. Амінь.
Роблять поклін до вірних і відходять у святилище, мовлячи:
Увійду в дім твій, поклонюся до храму святого твого в стрісі твоїм. Господи, настав мене правдою Твоєю, ворогів моїх ради ісправ перед тобою путь мою. Бо немає в устах їх істини, серце їх суєтне, гріб відкритий – гортань їх, язиками своїми лукавили. Суди їм, Боже, щоб відпали від замислів своїх; по множеству нечестя їх відкинь їх бо преогірчили Тебе, Господи. І нехай возвеселяться всі, що уповають на Тебе, вовік возрадуються, і вселишся в них; і похваляться тобою ті, що люблять ім’я Твоє. Бо Ти благословиш праведника, Господи; як оружжям благовоління вінчав Ти нас.
Увійшовши у святилище, творять три поклони перед престолом і цілують Євангеліє, престол і напрестольний хрест.
Одягання священнослужителів
Священик і диякон беруть у свої руки стихар, роблять три поклони, говорячи при кожному:
Боже, милостивий будь мені, грішному.
Диякон приходить до священика і каже:
Благослови, владико, стихар з орарем.
Священик: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Диякон одягається у стихар, мовлячи:
Возрадується душа моя в Господі, бо облачив мене в ризу спасення і одежою радости зодягнув мене; як на жениха, положив на мене вінець і, як невістуукрасив мене красою.
Відтак накладає орар на ліве рам’я.
А коли накладає нарукавники, на праву руку мовить:
Десниця твоя, Господи, прославилася в силі; права твоя рука, Господи, сокрушила ворогів, і множеством слави Твоєї стер єси супротивників.
Накладаючи на ліву, мовить:
Руки твої створили мене і збудували мене; врозуми мене, і навчуся заповідям твоїм.
Тоді відходить до трапези предложення і приготовляє священні речі: дискос ставить по лівій стороні, а чашу по правій, і все інше з ними.
Священик благословить стихар і каже:
Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Надягає стихар, кажучи:
Возрадується душа моя в Господі, бо облачив мене в ризу спасення і одежою радости зодягнув мене; як на жениха, положив на мене вінець і, як невістуукрасив мене красою.
Тоді бере епітрахиль і, поблагословивши його, накладає на себе, і мовить:
Благословен Бог, що зливає благодать свою на священиків своїх, як миро на голові, що спливає на бороду, бороду Аронову, що спливає на омети одежі його.
Підперізуючися, говорить:
Благословен Бог, що перепоясує мене силою і положив непорочною путь мою, що чинить ноги мої, як оленеві, і на висотах ставить мене.
Коли накладає нарукавницю на праву руку, мовить:
Десниця твоя, Господи, прославилася в силі; права твоя рука, Господи, сокрушила ворогів, і множеством слави Твоєї стер єси супротивників.
Накладаючи на ліву, мовить:
Руки твої створили мено і збудували мене; врозуми мене, і навчуся заповідям твоїм.
Якщо має набедреник, благословить його, цілує і мовить:
Перепояши меч твій по бедрі твоїм, сильний, красотою Твоєю і добротою Твоєю; і натягни лук і успівай, і царюй, істини ради, і лагідности, і справедливости, і дивно наставить Тебе десниця твоя завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Узявши фелон, благословить, цілує і так мовить:
Священики твої, Господи, зодягнуться в праведність і преподобні твої радістю возрадуються завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
При вмиванні рук священик і диякон мовлять:
Умию в невинності руки мої і обійду жертовник твій, Господи, щоб почути мені голос хвали Твоєї і повідати всі чудеса твої. Господи, возлюбив я красу дому твого і місце перебування слави Твоєї. Не погуби з нечестивими душі моєї і з мужами кровожадними життя мого, що в їх руках беззаконня, а десниця їх повна підкупу. А я в незлобності моїй ходив, ізбав мене, Господи, і помилуй мене. Нога моя стала на правоті, в церквах благословлю Тебе, Господи.
Проскомидія
Перед трапезою предложення (проскомидійником) творять три поклони і мовлять:
Боже, милостивий будь мені, грішному.
Відкупив Ти нас від прокляття закону чесною Твоєю кров’ю; давши себе на хресті прибити і копієм проколоти, безсмертя вилляв Ти людям. Спасе наш, слава Тобі.
Диякон: Благослови, владико.
Священик: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки вікїв.
Диякон: Амінь.
Вирізування агнця та частиць
Священик робить поверх печаті просфори знак хреста копієм тричі:
На спомин Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (3)
Пробиває копіє у правий бік печаті та, викраюючи агнець, мовить: Як овеча на заколення ведено його. Проколюючи з лівої сторони, каже: І як агнець непорочний перед тим, що стриже його, безголосий, так і він не відкриває уст своїх. У горішній бік печаті: смиренні його суд над ним відоувсяА в долішній бік: А рід його хто оповість.
Диякон говорить при кожнім різанні: Господу помолімся.
Потім говорить: Візьми, владико.
Священик, викраявши агнця, підносить його і мовить:
Бо візьметься від землі життя його.
При словах диякона: Жертвуй, владико, священик ріже агнець навхрест і мовить: Жертвується Агнець Божий, що бере гріх світу, за життя світу і спасення.
Коли диякон мовить: Проколи, владико, священик, проколюючи агнець у правий бік, каже: Один із воїнів копієм ребра його проколов, і зараз вийшла кров і вода. і той, хто видів, засвідчив, і правдиве є свідчення його.
Диякон, узявши вино й воду, говорить до священика: Благослови, владико, святе з’єднання. І, прийнявши благословення над ними, вливає їх до чаші.
Священик бере другу просфору і мовить:
На честь і пам’ять преблагословенної Владичиці нашої Богородиці і приснодіви Марії; її молитвами прийми, Господи, жертву цю в пренебесний твій жертовник.
Викраявши частицю, кладе її праворуч агнця і мовить:
Предстала цариця праворуч Тебе, в ризи позолочені одягнена, преокрашена.
Узявши третю просфору, викраює частині і укладаю їх у три ряди, згори вниз, кажучи:
Чесних небесних сил безплотних.
Чесного, славного пророка, предтечі і хрестителя Івана, і всіх святих пророків.
Святих славних і всехвальних апостолів Петра й Павла, і всіх інших святих апостолів.
Святих отців наших, святителів:
Василія Великого, Григорія Богослова і Івана Золотоустого, Атанасія й Кирила, Миколая, що в Мирах, Кирила й Методія, учителів слов’янських, святогосвященномученика Йосафата, і всіх святих святителів.
Святого апостола, первомученика й архидиякона Стефана, святих великих мучеників: Димитрія, Юрія, Тебдора Тирона, і всіх святих мучеників і мучениць.
Преподобних і богоносних отців наших: Антонія, Євтимія, Сави, Онуфрія, і всіх преподобних отців і матерів.
Святих і чудотворців, безсребреників:
Косми й Дам’яна, Кира й Івана, Пантелеймона і Єрмолая, і всіх святих безсребреників.
Святих і праведних богоотців Йоакйма й Анни.
Святого (ім’я, якого храм і якого день), і всіх святих; їх молитвами посіти нас, Боже.
Бере четверту просфору і мовить:
Пом’яни, Владико чоловіколюбче, святішого вселенського архиєрея (ім’я)папу Римського, і блаженнішого патріярха нашого (ім’я), і преосвященішого архиєпйскопа й митрополита нашого Кир (ім’я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім’я), і все єпископство православних, чесне пресвітерство, у Христі дияконство, і ввесьсвященичий чин, (якщо в монастирі: всечеснішого отця нашого, архимандрита (ім’я), протоігумена (ім’я)і ігумена (ім’я)), братію і співслужйтелів наших, священиків і дияконів, і всю братію нашу, що їх Ти з великої Твоєї милости призвав до спільмбти Твоєї, всеблагий Владико.
Згадуючи живих, священик кладе частицю за кожного, і на кожне ім’я мовить: Пом’яни, Господи, (ім’я).
Бере п’яту, просфору і поминає померлих:
За блаженну пам’ять і відпущення гріхів блаженним ктиторам, святого храму цього (якщо в обителі: святої обителі цієї).
Також поминає інших померлих поіменно: Пом’яни, Господи, душу усопшого раба твого (усопшої раби Твоєї) (ім’я).
І всіх у надії воскресення, життя вічного і Твоєї спільноти у сопших православних отців і братів наших, чоловіколюбче Господи.
Священик кладе частицю і за себе:
Пом’яни, Господи, по багатьом щедротам твоїм і мою недостойність, і прости мені всяку провину, вольну і невольну.
Покривання чесних дарів
Диякон, вклавши ладану до кадильниці: Благослови, владико, кадило. Господу помолімся.
Священик: Кадило Тобі приносимо, Христе Боже наш, як приємний запах духовний; Ти ж прийми його в пренебесниЙ твій жертовник і зішли нам благодать Пресвятого твого Духа.
Диякон: Господу помолімся.
Священик, покадивши звізду, кладе її зверху святого хліба і мовить:
І прийшла звізда, і стала зверху, де було дитя.
Диякон: Господу помолімся.
Священик, покадивши перший покровець, покриває святий хліб на дискосі і мовить:
Господь воцарився, в красу зодягнувся, зодягнувся Господь у силу і перепоясався. Він бо утвердив вселенну, вона не порушиться, Відтоді готовий престол твій, від віку Ти єси. Піднесли ріки, Господи, піднесли ріки голос свій. Піднімуть ріки рокіт свій від шуму вод многих. Дивні хвилі морські, дивний на висотах Господь. Свідоцтва твої вельми вірні. Домові Твоєму, Господи, належить святість на довгі дні.
Диякон: Господу помолімся. Покрий, владико.
Священик, покадивши другий покровець, покриває чашу і мовить:
Покрила небеса доброта твоя.Христе, і хвали Твоєї – повна земля.
Диякон: Господу помолімся. Покрий, владико.
Священик кадить воздух (великий покровець) і, покриваючи обоє, мовить:
Покрий нас покровом крил твоїх, віджени від нас усякого ворога й супостата. Умири наше життя, Господи, помилуй нас і світ твій, і спаси душі наші, як благий і чоловіколюбець.
Священик кадить предложені дари.
Благословен Бог наш, що так ізволив.
Диякон: Завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. За предложені чесні дари Господу помолімся.
Молитва предложення
Свящ.: Боже, Боже наш, Ти, що послав небесний хліб, поживу всьому світові, Господа нашого і Бога, Ісуса Христа, Спаса, і Ізбавителя, і благотворця, що благословляє й освячує нас, сам благослови предложення оце і прийми його в пренебесний твій жертовник.
Пом’яни, як благий і чоловіколюбець, тих, що принесли, і тих, за кого принесли; і нас неосудними збережи в священнодійстві божественних твоїх таїн.
Бо святе і прославлене, пречесно й величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.
Відпуст
Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.
Диякон: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3) Благослови.
Христос (у неділю: що воскрес із мертвих), істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святого отця нашого Івана ЗолотоустогоархиєпископаКонстантинограда, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
Д.: Амінь.
Диякон кадить проскомидійник, а відтак престол, мовлячи:
У гробі плоттю, а в аді з душею як Бог, у раю ж із розбійником, і на престолі був єси, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, неописанний.
Також Псалом 50.
Покадивши святилище, намісні ікони і вірних, диякон входить знов у святилище і, вдруге покадивши престол, приходить до священика.
Ставши разом перед святою трапезою, тричі поклоняються, молячися:
Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління (2).
Господи, губи мої відкрий, і уста мої сповістять хвалу твою.
Священик цілує Євангеліє, а диякон престол.
Диякон: Час правити Господеві, владико, благослови.
Священик, благословляючи його:
Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Д.: Помолися за мене, владико.
Нехай направить Господь стопи твої.
Диякон: Пом’яни мене, владико святий.
Нехай пом’яне Тебе Господь Бог у царстві своїм завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Д.: Амінь.
Диякон виходить перед іконостас і, ставши напроти святих дверей, вклоняється тричі, молячися:
Господи, губи мої відкрий, і уста мої сповістять хвалу твою.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ
ІВАНА ЗОЛОТОУСТОГО

Літургія слова
Диякон: Благослови, владико.
Священик: Благословенне царство Отця, і Сина, і Святого Духа нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Мирна єктенія
Диякон: В мирі Господу помолімся.
Люди, на кожне прошення: Господи, помилуй.
За мир з висот і спасення душ наших Господу помолімся.
За мир всьбго світу, добрий стан святих божих церков і з’єднання всіх Господу помолімся.
За святий храм цей і тих, що з вірою, благоговінням і страхом божим входять до нього, Господу помолімся.
За святішого вселенського архиєрея (ім’я), папу Римського, і за блаженнішого патріярха нашого (ім’я), і преосвященнішого архиєпйскопа й митрополита нашого Кир(ім’я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім’я), чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за ввесь причет і людей Господу помолімся.
За Богом бережений народ наш, за правління і все військо Господу помолімся.
За город цей (За село це, За святу обитель цю), і за всякий город, країну, і за тих, що вірою живуть у них, Господу помолімся.
За добре поліття, за врожай плодів земних і часи мирні Господу помолімся.
За плаваючих, подорожуючих (на землі і в повітрі), недужих, страждаючих, полонених, і за спасення їх Господу помолімся.

Вселенське поминання померлих:
За душі всіх від віку в правовір’ї, надії воскресення і життя вічного усопших отців і братів наших, ктиторів і благодітелів святого храму цього, родителів і рідних наших по плоті, що тут лежать, тут уписані, і повсюду православних християн, і за блаженний супокій їх Господупомолімся.
Щоб неосудно станути їм на страшному судищі Христовім, і вчинити душі їх у країні живих, у місці світлому, де всі святі праведні спочивають, Господу помолімся.
Якщо осібне:
За раба божого (рабу божу, рабів божих) (ім’я), і блаженну пам’ять його (її, їх), і щоб проститися всякому прогрішенню його (її, їх), вольному і невольному, Господу помолімся.
Щоб неосудно станути йому (їй, їм) на страшному судищі Христовім, і вчинити душу його (її; душі їх) у кращі живих, у місці світлому, де всі святі праведні спочивають, Господупомолімся.
Щоб ізбавитися нам від усякої скорби, гніву й нужди, Господу помолімся.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Пресвяту, пречисту, преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і приснодіву Марію, з усіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Люди: Тобі, Господи.
Молитва першого антифону
Свящ.: Господи Боже наш, твоя влада несказанна і слава неосяжна, твоя милість безмірна і чоловіколюбіє невимовне. Сам, Владико, по добросердечності твоій споглянь на нас і на святий храм цей, і створи з нами і тими, що моляться з нами, багаті милості твої.
Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклонення, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Перший антифон повсякденний
Благо є сповідуватися Господові і співати імені Твоєму, Всевишній.
Приспів: Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Сповіщати зарання милість твою і істину твою на всяку ніч.
Молитвами Богородиці:
Бо правий Господь Бог наці і немає неправди в нім.
Молитвами Богородиці:
(Якщо скорочується Літургію, перейди до Єдинородний Сину).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитвами Богородиці:
Перший антифон воскресний
Воскликніте Господові, вся земля, співайте ж імені його, віддайте славу хвалі його.
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Скажіте Богові: Як страшні діла твої, у множестві сили Твоєї леститимуть Тобі вороги твої.
Молитвами Богородиці:
(Якщо скорочується Літургію, перейди до Єдинородний Сину)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитвами Богородиці:
Перший псалом зображальний
Благослови, душе моя. Господа і, все нутро моє, ім’я святе його.
Благослови, душе моя, Господа і не забувай усіх дарувань його.
Він очищає всі беззаконня твої і зціляє всі недуги твої.
Він визволяє від тління життя Твоє, вінчає Тебе милістю і щедротами.
Щедрий і милостивий Господь, довготерпеливий і многомилостивий.
(Якщо скорочується Літургію, перейди до Єдинородний Сину)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Благослови, душе моя, Господа і, все нутро моє, ім’я святе його.
Благословенний Ти. Господи.
Мала єктенія
Ще і ще в мирі Господу помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Люди: Господи, помилуй.
Пресвяту, пречисту, преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і приснодіву Марію, з усіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Люди: Тобі, Господи.
Молитва другого антифону
Свящ:. Господи Боже наш, спаси людей твоїх і благослови насліддя Твоє, повноту церкви Твоєї охорони, освяти тих, що люблять красу дому твого; Ти їх прослав божественною Твоєю силою і не остав нас, що уповаємо на Тебе.
Бо твоя є влада і Твоє є царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Другий антифон повсякденний
Господь воцарився, в красу зодягнувся, зодягнувся Господь у силу і перепоясався.
Молитвами святих твоїх. Спасе, спаси нас.
Він бо утвердив вселенну, вона не порушиться.
Молитвами святих твоїх:
Свідоцтва твої вельми вірні; домові Твоєму. Господи, належить святість на довгі дні.
Молитвами святих твоїх:
“Єдинородний Сину”
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Єдинородний Сину і Слове Божий, безсмертний Ти і зволив Ти спасення нашого ради воплотитися від святої Богородиці і приснодіви Марії, незмінно ставши чоловіком. І розп’ятий був Ти, Христе Боже, смертю смерть подолав. Ти один у Святій Тройці, рівнославимий з Отцем і Святим Духом, спаси нас.
Другий антифон воскресний
Боже, ущедри нас і благослови нас, просвіти лице Твоє на нас і помилуй нас.
Спаси нас. Сину Божий, що воскрес із мертвих, співаємо Тобі: Алилуя.
Щоб пізнали ми на землі путь твою, у всіх народах спасення Твоє.
Спаси нас. Сину Божий:
Нехай ісповідують Тебе люди, Боже, нехай ісповідують Тебе люди всі.
Спаси нас. Сину Божий:
Слава: І нині: Єдинородний Сину:
Другий псалом зображальний
Хвали, душе моя. Господа. Возхвалю Господа в житті моїм, співатиму Богові моєму, доки живу.
Не надійтеся на князів, на синів чоловічеських, в них нема спасення.
Воцариться Господь повік. Бог твій, Сіоне, з роду в рід.
Слава: І нині: Єдинородний Сину:
Мала єктенія
Ще і ще в мирі Господу помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Люди: Господи, помилуй.
Пресвяту, пречисту, преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і приснодіву Марію, з усіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Люди: Тобі, Господи.
Молитва третього антифону
Священик: Господи Боже наш, Ти, що дарував нам ці спільні й суголосні молитви, Ти, що обіцяв вволити прохання двох або трьох, що згодяться в ім’я Твоє, сам і нині прохання рабів твоїх на пожиток сповни, подаючи нам і в теперішнім віці пізнання Твоєї істини, і в будучому даруй життя вічне.
Бо Ти благий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину^ і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Третій антифон
Прийдіте, возрадуємося Господевівоскликніть Богу, Спасителеві нашому.
Якщо будень: Спаси нас. Сину Божий, у святих дивний Ти, співаємо Тобі: Алилуя.
Якщо неділя: Спаси нас. Сину Божий, що воскрес із мертвих, співаємо Тобі: Алилуя.
Ідім перед лицем його з ісповіданням і псалмами воскликнім йому.
Спаси нас. Сину Божий:
Бо Бог – великий Господь і цар великий по всій землі*
Спаси нас. Сину Божий:
Блаженні
У царстві твоїм пом’яни нас. Господи.
Блаженні вбогі духом, бо їх є царство небесне.
Блаженні плачучі, бо вони утішаться.
Блаженні лагідні, бо вони наслідять землю.
Блаженні голодні і спрагнені правди, бо вони наситяться.
Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть.
Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать.
Блаженні миротворні, бо вони синами божими назвуться.
Блаженні вигнані за правду, бо їх є царство небесне.
Блаженні ви, коли зневажатимуть вас, і виженуть, і говоритимуть усяке лихе слово на вас неправдиво, мене ради.
Радуйтеся і веселіться, бо нагорода ваша велика на небесах.
Коли вірні співають третій антифон (або блаженні, якщо неділя), священик і диякон роблять малий вхід з Євангелієм і, прийшовши до царських дверей, диякон каже:Господу помолімсяа священик молиться.
Молитва входу
Владико Господи Боже наш, що установив на небі чини і воїнства ангелів і архангелів на служіння Твоєї слави, вчини зі входом нашим, щоб був входом святих ангелів, які сослужать нам і разом славословлять твою благість.
Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклонення Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Диякон: Благослови, владико, святий вхід.
Священик, благословляючи: Благословен вхід святих твоїх завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Диякон: Премудрість, прості.
Люди: Прийдітепоклонімся і припадім до Христа.
Якщо будень: Спаси нас. Сину Божий, у святих дивний Ти, співаємо Тобі: Алилуя.
Якщо неділя: Спаси нас. Сину Божий, що воскрес із мертвих, співаємо Тобі: Алилуя.
Тоді співаємо тропарі й кондаки.
Молитва Трисвятої пісні
Свящ.: Боже святий, що в святих перебуваєш, Тебе трисвятим голосом серафими оспівують, і херувими славословлять, і всі небесні сили Тобі поклоняються. Ти з небуття до буття привів усе, створив чоловіка на образ твій і на подобу і всякими дарами його прикрасив. Ти даєш тому, хто просить, премудрість і розум і не погорджуєш грішником, а встановляєш покаяння на спасення. Ти сподобив нас, смиренних і недостойних рабів твоїх, і в цю хвилину стати перед славою святого твого жертовника і належне Тобі поклонення і славослов’я приносити.
Сам, Владико, прийми і з уст нас, грішних, трисвяту пісню і посіти нас благостю Твоєю. Прости нам усяке прогрішення, вольне і невольне, освяти наші душі і тіла і дай нам побожно служити Тобі всі дніжиття нашого, молитвами святої Богородипі і всіх святих, що від віку Тобі угодні були.
Диякон: Благослови, владико, час трисвятого.
Священик: Бо Ти святий єси, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас.
Диякон: І на віки віків.
Люди: Амінь.
Трисвяте
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Святий безсмертний, помилуй нас.
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас.
Замість Трисвятого
на Різдво Христове, на Богоявлення Господнє, у Лазареву і Страсну суботи, на Пасху, у всі дні Світлого тижня, у неділю П’ятдесятниці:
Ви, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися. Алилуя (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
У Христа зодягнулися. Алилуя.
Ви, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися. Алилуя.
Замість Трисвятого
на Воздвиження чесного Хреста, і в третю неділю великого посту:
Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє воскресення Твоє славимо (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
І святеє воскресення Твоє славимо.
Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє воскресення Твоє славимо.
Диякон до священика: Повели, владико.
Священик, відходячи до горного місця: Благословен, хто йде в ім’я Господнє.
Диякон: Благослови, владико, горне сідалище.
Священик: Благословен єси на престолі слави царства твого, що сидиш на херувимах, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Прокімен
Диякон: Будьмо уважні.
Священик: Мир всім.
Диякон: Премудрість, будьмо уважні.
Співці співають прокімен зі стихом.
Апостол
Диякон: Премудрість.
Читець читає заголовок, Апостола:
Діянь святих апостолів читання.
Або: Соборного послання – Якового, Петрового, Іванового, Юдового – читання.
Або: До Римлян, до Корінтян, до Галатів чи інших – послання святого апостола Павла читання.
Диякон: Будьмо уважні.
Читець читає Апостола.
Коли ж скінчиться апостол, мовить священик: Мир Тобі.
Диякон: Премудрість, будьмо уважні.
Люди: Алилуязі стихами.
Диякон кадить.
Молитва перед Євангелієм
Священик: Засвіти в серцях наших, чоловіколюбче Владико, нетлінне світло твого богопізнання і відкрий мисленні очі наші, щоб ми розуміли твої’ євангельські проповідування.
Вложй в нас і страх блаженних твоїх заповідей, щоб ми, перемігши всі тілесні похоті, провадили духовне життя, думаючи і діючи все, що угодне Тобі.
Бо Ти єси просвічення душ і тілес наших, Христе Боже, і Тобі славу возсилаємо з безначальним твоїм Отцем, і пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Диякон: Благослови, владико, благовістителя святого апостола і євангелиста (ім’я).
Священик, благословляючи його:
Бог, молитвами святого славного, всехвального апостола і євангелиста (ім’я), нехай дасть Тобі слово благовістити силою великою для сповнення Євангеліявозлюбленого Сина свого, Господа нашого Ісуса Христа.
Євангеліє
Священик: Премудрість, прості, вислухаймо святого Євангелія. Мир всім.
Люди: І духові Твоєму.
Диякон: Від (ім’я) святого Євангелія читання.
Люди: Слава Тобі. Господи, слава Тобі.
Священик: Будьмо уважні.
Диякон читає Євангеліє.
Люди:. Слава Тобі. Господи, слава Тобі.
Священик каже дияконові: Мир Тобі благовістуючому.
Єктенія усильного благання
Диякон: Промовмо всі з усієї душі із усієї мислі нашої промовмо.
Люди: Господи, помилуй.
Господи вседержителю, Боже отців наших, мблимось Тобі,вислухай і помилуй.
Люди: Господи, помилуй.
Помилуй нас, Боже по великій милості твоїй, мблимось Тобі, вислухай і помилуй.
Люди, на кожне прошення: Господи, помилуй (3).
Молитва усильного благання
Священик: Господи Боже наш, усильне це моління прийми від рабів твоїх, і помилуй нас по множеству милости Твоєї, і щедроти твозішли на нас і на всіх людей твоїх, що очікують від Тебе багатої милости.
Диякон: Ще молимось за святішого вселенського архиєрея (ім’я), папу Римського, і за блаженнішого патріярха нашого (ім’я), і преосвященнішого архиєпйскопа й митрополита нашого Кир (ім’я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім’я)[у монастирях: і за всечесніших отців наших, архимандрита (ім’я)протоігумена (ім’я),ігумена (ім’я)], за тих, що служать і послужили у святім храмі цім [у монастирях: у святій обителі цій], і за отців наших духовних, і всю во Христі братію нашу.
Ще молимось за Богом бережений народ наш, за правління і за все військо.
Тут можна додати інші прощення.
Ще молимось за предстоячих людей, що очікують від Тебе великої і багатої милости, за тих, що творять нам милостиню, і за всіх православних християн.
Священик: Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
(Якщо скорочується Літургію, перейди до Вірні, ще і ще...).
Єктенія за померлих
Диякон: Помилуй нас, Боже, по великій милості твоїй, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Люди, на кожне прошення: Господи, помилуй (3)
Ще молимось за упокій душі усопшого раба божого (усопшої раби божої; душ усопших рабів божих) (ім’я), і щоб проститися йому (їй, їм) всякому прогрішенню, вольному і невольному.
Щоб Господь Бог оселив душу його (її; душі їх), де праведні спочивають.
Милости божої, царства небесного і відпущення гріхів його (її, їх) у Христа, безсмертного царя і Бога нашого, просім.
Люди: Подай, Господи.
Господу, помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
Молитва за померлих
Священик:. Боже духів і всякої плоті, Ти смерть подолав, і диявола знищив, і життя світові Твоєму дарував. Сам, Господи, упокой душу усопшого раба твого (усопшої раби Твоєї; душі усопших рабів твоїх) (ім’я) у місці світлому, у місці квітучому, у місці спокійному, звідки втекла болізнь, печаль і зітхання. Всяке прогрішення, вчинене ним (ною, ними) словом, або ділом, або помислом, як благий і чоловіколюбець Бог прости, бо немає чоловіка, що жив би, а не згрішив; Ти бо один без гріха, правда твоя – правда во віки, і слово Твоє – істина.
Бо Ти єси воскресення, і життя, і упокій усопшого раба твого (усопшої раби Твоєї, усопшихрабів твоїх) (ім’я)Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, з безначальним твоїм Отцем, і пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Єктенія за оглашенних
Диякон: Помоліться, оглашенніГосподеві.
Люди, на кожне прощення: Господи, помилуй.
Вірні, за оглашенних помолімся, щоб Господь помилував їх.
Огласив їх словом істини.
Відкрив їм євангеліє правди.
Приєднав їх до святої своєї соборної й апостольської Церкви.
Спаси, помилуй, заступи й охорони їх, Боже, Твоєю благодаттю.
Оглашенні, голови ваші Господеві приклоніть.
Люди: Тобі, Господи.
Молитва за оглашенних
Свящ.: Господи Боже наш, що на висотах живеш і на смиренних споглядаєш, що спасення родові людському зіслав, єдинородного Сина твого і Бога, Господа нашого Ісуса Христа, споглянь на рабів твок оглашенних, що схилили свої" шиї перед тобою, і сподоби їх у влучний час купелі відродження, відпущення гріхів і одежі нетління, приєднай їх до святої Твоєї соборної й апостольської церкви і прилічи їх до вибраного твого стада.
Щоб і вони з нами славили пречесне й величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Єктенія за вірних
Диякон: Всі оглашенні, вийдіть, оглашенні, вийдіть; усі оглашенні, вийдіть, щоб ніхто з оглашенних не залишився, тількиВірні, ще і ще в мирі Господу помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
(Якщо скорочується Літургію, перейди до Премудрість. Щоб під владою...)
Перша молитва за вірних
Священик: Благодаримо Тебе, Господи Боже сил, що сподобив нас і нині стати перед святим твоїм жертовником і припасти до щедрот твоїх за наші гріхи і людські невідання.
Прийми, Боже, моління наше, учини нас достойними бути – приносити Тобі моління, і мольби, і жертви безкровні за всіх людей твоїх. І нас, що їх Ти поставив на службу цю твою, спосібнимизроби, силою Духа Святого твого, неосудно й безпорочно, в чистім свідоцтві совісти нашої призивати Тебе на всякий час і на всякому місці, щоб, вислухавши нас, Ти був милостивий нам умножестві Твоєї благости.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Люди: Господи, помилуй.
Диякон: Премудрість.
Священик: Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклонення, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Диякон: Ще і ще в мирі Господу помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
Друга молитва за вірних
Знову і багатораз припадаємо до Тебе і Тобі молимося, благий і чоловіколюбче, щоб Ти, зглянувшись на моління наші, очистив наші душі і тілеса від усякої скверни плоті і духа, і дав намнеповйнно й неосудно стояти перед святим твоїм жертовником.
Даруй же, Боже, і тим, що моляться з нами, успіх у житті, і вірі, і в духовному розумінні. Дай їм, що завжди зо страхом і любов’ю служать Тобі, неповйнно й неосудно причаститися святих твоїх таїн і небесного твого царства сподобитися.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Люди: Господи, помилуй.
Диякон: Премудрість.
Священик: Щоб, під владою Твоєю завжди бережені, Тобі славу возсилали, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Літургія жертви
Херувимська пісня
Ми, херувимів тайно являючи і животворящій Тройці трисвятую пісню співаючи, всяку нині житейську відложім печаль.
Молитва Херувимської пісні
Священик: Ніхто не достойний із зв’язаних тілесними похотями і пристрастями приходити, або приближатися, або служити Тобі, царю слави, бо служити Тобі – велике і страшне й самим небесним силам.
Та, одначе, ради несказанного й безмірного твого чоловіколюбія, безперемінно й незмінне став Ти чоловіком, і архиєрей нам був єси, і богослужебної цієї і безкровної жертви священнодійство передав Ти нам, як Владика всіх. Ти бо єдиний, Господи Боже наш, володієш небесними і земними, Тебе на престолі херувимському носять, Ти серафимів Господь і цар Ізраїлів, Ти єдиний святий і в святих спочиваєш. Тебе, отже, молю, єдиного благого і благоуважного:
Споглянь на мене, грішного й непотрібного раба твого, і очисти мою душу й серце від совісти лукавої. І зроби мене спосібним, силою Святого твого Духа, одягненого благодаттю священства, стати перед цією Твоєю святою трапезою і священнодіяти святе і пречисте Твоє тіло і чесну кров.
Бо до Тебе приходжу, приклонивши мою шию, і молюся Тобі, щоб Ти не відвернув лиця твого від мене, ні не відкинув мене з отроків твоїх, а сподоби мене, щоб я, грішний і недостойний раб твій, приніс Тобі ці дари; Ти бо єси той, хто приносить, і кого приносять, і хто приймає, і кого роздають, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним твоїм Отцем, і пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
По молитві і кадженні священик і диякон мовлять разом Херувимську пісню тричі і щоразу поклоняються один раз:
Ми, херувимів тайно являючи і животворящій Тройці трисвятую пісню співаючи, всяку нині житейську відложім печаль, щоб і царя всіх ми прийняли, що його в славі невйдимо супроводять ангельські чини. Алилуяалилуяалилуя.
Тоді відходять до проскомидійника і священик кадить чесні дари, молячись:
Боже, милостивий будь мені, грішному.
Диякон: Візьми, владико.
Священик: Піднесіть руки ваші до святині і благословіть Господа.
Великий вхід із чесними дарами
Диякон: Всіх вас, православних християн, нехай пом’яне Господь Бог у царстві своїм завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Священик: Святішого вселенського архиєрея (ім’я), папу Римського, і блаженнішого патріярха нашого (ім’я), і преосвященнішого архиєпйскопа й митрополита нашого Кир (ім’я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім’я), [у монастирі: всечеснішого отця нашого, архимандрита (ім’я), протоігумена (ім’я), ігумена (ім’я)], і ввесьсвященичий, дияконський і монаший чин, Богом бережений народ наш, правління і все військо, благородних і приснопам’ятних ктиторів і доброчинців святого храму цього (святої обителі цієї), і всіх вас, православних християн, нехай пом’яне Господь Бог у царстві своїм завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Щоб і царя всіх ми прийняли, що його в славі невидиме супроводять ангельські чини. Алилуяалилуяалилуя.
Священик: Благообразний Йосиф, з древа знявши пречистеє тіло Твоє, плащаницею чистою обвив і ароматами, в гробі новім, покривши, положив.
Ущаслив, Господи, благоволінням твоїм Сіон і нехай здвигнуться стіни єрусалимські. Тоді уподобаєш собі жертву правди, приношення і всепалення, тоді положать на вівтар твій тельців.
Священик до диякона: Пом’яни мене, брате й сослужителю.
Диякон до нього: Нехай пом’яне Господь священство Твоє в царстві своїм.
Священик: Помолися за мене, сослужителю мій.
Диякон: Дух Святий найде на Тебе і сила Вишнього осінить Тебе.
Священик:Той же Дух нехай співдіє з нами всі дні життя нашого.
Диякон: Пом’яни мене, владико святий.
Священик: Нехай пом’яне Тебе Господь Бог у царстві своім завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Диякон: Амінь.
Прохальна, єктенія
Диякон: Сповнім молитву нашу Господеві.
Люди, на кожне прошення: Господи, помилуй.
За предложені чесні дари Господу помолімся.
За святий храм цей, і тих, що з вірою, благоговінням і страхом божим входять до нього, Господу помолімся.
Щоб ізбавитися нам від усякої скорби, гніву й нужди, Господу помолімся.
(Якщо скорочується Літургію, перейди до Щедротами...).
Молитва приношення
Священик: Господи Боже вседержителю, єдиний святий, Ти приймаєш жертви хвали від тих, що призивають Тебе всім серцем, прийми моління і нас, грішних, і принеси до святого твого жертовника, і зроби нас спосібними приносити Тобі дари й жертви духбвні за наші гріхи і людські невідання, і сподоби нас знайти благодать перед тоббю, щоб була Тобі благоприйнятна жертва наша, і щоб вселився Дух благодаті Твоєї благий у нас і на цих дарах, що предлежать, і на всіх людях твоїх.
Заступи, спаси і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Люди: Господи, помилуй.
Дня всього звершеного, святого, мирного й безгрішного у Господа просім.
Люди, на кожне прошення: Подай, Господи.
Ангела миру, вірного наставника, хоронителя душ і тілес наших у Господа просім.
Прощення й відпущення гріхів і прогрішень наших у Господа просім.
Доброго й пожиточного душам нашим і миру для світу у Господа просім.
Осталий час життя нашого в мирі й покаянні скінчити у Господа просім.
Християнської кончини життя нашого, безболізної, бездоганної, мирної, і доброго одвіту на страшнім судищі Христовім просім.
Пресвяту, пречисту, преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і приснодіву Марію, з усіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Люди: Тобі, Господи.
Священик: Щедротами єдинородного Сина твого, що з ним благословен єси, з пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Священик: Мир всім.
Люди: І духові Твоєму.
Диякон: Возлюбім друг друга, щоб однодумно визнавати.
Люди: Отця, і Сина, і Святого Духа, Тройцю єдиносущну і нероздільну.
Священик поклоняється тричі, мовлячи:
Возлюблю Тебе, Господи, кріпосте моя, Господь – твердиня моя і прибіжище моє (3).
Диякон: Двері, двері в премудрості будьмо уважні.
Символ віри
Вірую в єдиного Бога Отця, вседержителя, творця неба і землі, і всього видимого і невидимого.
І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця родженого перед усіма віка
ми, – світло від світла. Бога істинного від Бога істинного, родженогонесотвореного, єдиносущного з Отцем, що через нього все сталося.
Він задля нас, людей, і нашого ради спасення зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і стався чоловіком.
І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з писанням. І вознісся на небо, І сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а його царству не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа животворящого, що від Отця [і Сина] ізхбдить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків.
В єдину, святу, соборну й апостольську церкву.
Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів.
Очікую воскресення мертвих і життя будучого віку. Амінь.
Анафора
Диякон: Станьмо гідно, станьмо зі страхом, будьмо уважні, щоб святе приношення в мирі приносити.
Люди: Милість миру, жертву хвалення.
Священик: Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа, нехай буде з усіма вами.
Люди: І з духом твоїм.
Вгору піднесім серця.
Люди: Піднесли до Господа.
Благодарім Господа.
Люди: Достойно і праведно єсть поклонятися Отцю, і Сину, і Святому Духові, Тройці єдиносущній і нероздільній.
Священик: Достойно і праведно Тебе оспівувати, Тебе благословити, Тебе хвалити, Тебе благодарити, Тобі поклонятися на всякому місці владицтва твого. Ти бо єси Бог несказанний, незбагненний, невидимий, неосяжний, завжди сущий, і так само сущий, Ти, і єдинородний твій Син, і Дух твій Святий.
Ти від небуття до буття нас привів, і, коли ми відпали, Ти знову нас підняв, і не перестав творити все, поки нас на небо привів і будуче царство Твоє дарував.
За все це благодаримо Тебе, і єдинородного твого Сина, і Духа твого Святого, за всі твої добродійства, вчинені нам, які ми знаємо і яких не знаємо – явні і неявні. Благодаримо Тебе і за цю службу, яку Ти з рук наших зволив прийняти, хоч і стоять перед тобою тисячі архангелів і десятки тисяч ангелів, херувими і серафими, шостокрилімногоокі, що високо ширяють, пернаті,
побідну пісню співаючи, викликуючи, взиваючи і промовляючи.
Люди: Свят, свят, свят Господь сава6т, повне небо і земля слави Твоєї, осанна в вишніх. Благословен, хто йде в ім’я Господнє, осанна в вишніх.
Свящ: 3 цими блаженними силами, Владико чоловіколюбче, і ми кличемо і мовимо: Святий єси і пресвятий, Ти, і єдинородний твій Син, і Дух твій Святий; святий єси і пресвятий, і велична слава твоя. Ти світ твій так возлюбив єси, що й Сина свого єдинородного дав, щоб усякий, хто вірує в нього не погиб, але мав життя вічне.
Він, прийшовши і сповнивши ввесь промисел щодо нас, в ночі, в яку його видано, а радше він сам себе видав за життя світу, прийняв хліб у святі свої", і пречисті, і непорочні руки, благодарив і благословив (і благословляє), освятив, переломив, дав святим своїм ученикам і апостолам, кажучи:
Прийміть, їжте, це єсть тіло моє, що за вас ламається на відпущення гріхів.
Люди: Амінь.
Священик: Так само й чашу (і знову благословляє) по вечері, мовлячи:
Пийте з неї всі, це єсть кров моя нового завіту, що за вас і за многих проливається на відпущення гріхів.
Люди: Амінь.
Священик: Тому-то, споминаючи цю спасенну заповідь і все; що ради нас сталося: хрест, гріб, тридневне воскресення, на небеса восходження, праворуч сидіння, друге і славне зновупришестя –
Твоє від твоїх Тобі приносимо, за всіх і за все.
Люди: Тебе оспівуємо, Тебе благословимо, Тебе благодаримо, Господи, і молимось Тобі. Боже наш.
Священик: Ще приносимо Тобі цю словесну й безкровну службу, і просимо, і молимо, і благаємо: Зішли Духа твого Святого на нас і на ці предлежачі дари.
Диякон: Благослови, владико, свтий хліб.
Священик: І сотвори ото хліб цей чесним тілом Христа твого.
Д.: Амінь. Благослови, владико, святу чашу.
Священик: А те, що в чаші цій, чесною кров’ю Христа твого.
Д.: Амінь. Благослови, владико, обоє.
Перетворивши Духом твоїм Святим.
Д.: Амінь, Амінь, Амінь.
Священик: Щоб були причасникам на тверезість душі, на відпущення гріхів, на спільноту зі Святим Духом, на повноту царства небесного, на сміливість перед тобою, не на суд і не в осудження.
Ще приносимо Тобі цю словесну службу за почивших у вірі: праотців, отців, патріярхів, пророків, апостолів, проповідників, євангелистів, мучеників, ісповідниківвоздержників, і за всякого духаправедного, що у вірі скончався.
Особливо за пресвяту, пречисту, пребдагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і приснодіву Марію.
Люди: Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, присноблаженну, і лренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славніиіу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Або, замість Достойно, співається ірмос з припівом празника.
Священик: За святого Івана пророка, предтечу і хрестителя, за святих славних і всехвальних апостолів, за святого (ім’я), що його пам’ять творимо, і за всіх святих твоїх, молитвами їх посіти нас, Боже.
І пом’яни всіх усопших у надії воскресення життя вічного. (І поминає померлих за іменем). І упокой їх, де світить світло лиця твого.
Ще молимо Тебе, пом’яни, Господи, всяке єпископство православних, що право правлять слово Твоєї істини, всяке пресвітерство, у Христі дияконство, і всякий священичий чин.
Ще приносимо Тобі цю словесну службу за вселенну, за святу католицьку й апостольську церкву, за тих, що в чистоті і чеснім житті перебувають, за Богом бережений народ наш, правління і все військо. Дай їм, Господи, мирне царство, щоб і ми в тишині їх тихе й сумирне життя пожили в усякому благочесті й чистоті.
Найперше пом’яни, Господи, святішого вселенського архиєрея (ім’я), папу Римського, блаженнішого патріярха нашого (ім’я), преосвященнішого архиєпйскопа й митрополита нашого Кир (ім’я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім’я), і даруй їх святим твоі’м церквам, щоб у мирі, цілі, чесні, здорові, довголітні право правили слово Твоєї істини.
Люди: І всіх, і все.
Священик: Пом’яни, Господи, город цей, в якому живемо (село це, в якому живемо; обитель цю, в якій живемо), і всякий город, і крашу, і тих, що вірою живуть у них, Пом’яни, Господи, плаваючих, подорожуючих, недужих, страждаючих, полонених, і спасення їх. Пом’яни, Господи, тих, що дари носять і добро творять у святих твоїх церквах, і тих, що пам’ятають про вбогих, і на всіх нас милості твої зішли.
І поминає за іменем живих.
І дай нам єдиними устами і єдиним серцем славити й оспівувати пречесне й величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
І нехай будуть милості великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа з усіма вами.
Люди: І з духом твоїм.
Прохальна єктенія
Диякон: Всіх святих пом’янувши, ще і ще в мирі Господу помолімся.
Люди, на кожне прошення: Господи, помилуй.
За принесені й освячені чесні дари Господу помолімся.
Щоб чоловіколюбець Бог наш, прийнявши їх у святий, і пренебесний, і мисленний свій жертовник, як приємний запах духовний, зіслав нам божественну благодать і дар Святого Духа, помолімся.
Щоб ізбавитися нам від усякої скорби, гніву й нужди, Господу помолімся.
Молитва
Священик: Тобі вручаємо все життя наше і надію, Владико чоловіколюбче, і просимо, і молимо, і благаємо: Сподоби нас причаститися небесних твоїх і страшних таїн, цієї священної і духовної трапези, з чистою совістю, на відпущення гріхів, на прощення прогріщень, на спільність зі Святим Духом, на насліддя царства небесного, на сміливість перед тобою, не на суд і не в осудження.
Диякон: Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Люди: Господи, помилуй.
Дня всього звершеного, святого, мирного й безгрішного у Господа просім.
Люди, на кожне прошення: Подай, Господи.
Ангела миру, вірного наставника, хоронителя душ і тілес наших у Господа просім.
Прощення й відпущення гріхів і прогрішень наших у Господа просім.
Доброго й пожиточного душам нашим і миру для світу у Господа просім.
Осталий час життя нашого в мирі й покаянні скінчити у Господа просім.
Християнської кончини життя нашого, безболізної, бездоганної, мирної, і доброго одвіту на страшнім судищі Христовім просім.
Єдність віри і причастя Святого Духа випросивши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Люди: Тобі, Господи.
“Отче наш”
Священик: І сподоби нас, Владико, зі сміливістю, неосудно сміти призивати Тебе, небесного Бога Отця, і мовити.
Люди: Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків.
Люди: Амінь.
Мир всім.
Люди: І духові Твоєму.
Диякон: Голови ваші Господові приклоніть.
Люди: Тобі, Господи.
Священик: Благодаримо Тебе, царю невидимий, що незмірною Твоєю силою все утворив єси і множеством милости Твоєї від небутті до буття все привів єси. Сам, Владико, споглянь з неба на тих, що склонйли свої" голови перед тобою, бо не склонили перед плоттю і кров’ю, але перед тобою, страшним Богом. Ти, отже, Владико, предлежачі дари всім нам на добро рівно подай, кожному по його потребі: з плаваючими плавай, з подорожуючими подорожуй, недужих зціли, лікарю душ і тілес.
Благодаттю, і щедротами, і чоловіколюбієм єдинородного Сина твого, що з ним благословен єси, з пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Священик: Зглянься, Господи, Ісусе Христе, Боже наш, від святого жилища твого і від престолу слави царства твого, і прийди, щоб освятити нас, Ти, що вгорі з Отцем сидиш і тут з наминевйдимо перебуваєш, і сподоби нас могутньою Твоєю рукою подати нам пречисте Твоє тіло і чесну кров, а через нас усім людям.
Священик і диякон поклоняються, мовлячи тричі:
Боже, милостивий будь мені, грішному.
Причастя
Диякон: Будьмо уважні.
Священик: Святеє святим.
Люди: Єдин свят, єдин Господь, Ісус Христос, на славу Бога Отця. Амінь.
І співають причасний.
Молитва приготування до святого причастя
Вірую, Господи, і ісповідую, що Ти вси воістину Христос, Син Бога живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший (перша) я.
Вечері Твоєї тайної днесь. Сину Божий, мене причасника (причасницю) прийми, бо ворогам твоїм тайни не повім і поцілунку не дам Тобі, як Юда, але, як розбійник, сповідаюся Тобі:
Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Пом’яни мене, Владико, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Пом’яни мене. Святий, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Нехай не на суді не в осудження буде мені причастя святих твоїх таїн. Господи, а на зцілення душі і тіла.
Боже, милостивий будь мені, грішному (грішній).
Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.
Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.
Диякон: Роздроби, владико, святий хліб.
Священик: Роздроблюється і розділюється агнець божий, роздроблюваний і нероздільний, що його завжди їдять ї нїколи не з’їдають, але причасників він освячує.
Диякон: Сповни, владико, святу чашу.
Повнота Святого Духа.
Диякон: Амінь.
Узявши теплоту, диякон мовить: Благослови, владико, теплоту.
Священик благословляє і мовить: Благословенна теплота святих твоїх завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Диякон хрестовидно вливає дещо до святої чаші, мовлячи: Теплота віри повна Духа Святого. Амінь.
Священик: Дияконе, приступи.
Д.: Подай мені, владико, чесне і святе тіло Господа, і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа.
Священик: (Ім’я), священнодияконові, подається чесне, і святе, і пречисте тіло Господа, і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа на відпущення його гріхів і на життя вічне.
Диякон: Вірую, Господи...
Священик: Чесне і пресвяте тіло Господа, і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа подається мені, (ім’я), священикові, на відпущення гріхів моїх і на життя вічне. Амінь.
Вірую, Господи...
Священик причащається з чаші, кажучи:
Чесної і святої крови Господа, і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа причащаюся я, раб божий, священик (ім’я), на відпущення гріхів моїх і на життя вічне. Амінь.
Оце діткнулося уст моїх, і відійме беззаконня мої, і гріхи мої очистить.
Тоді призиває диякона: Дияконе, приступи.
Диякон: Ото приходжу до безсмертного царя і Бога нашого. Подай мені, владико, чесну і святу кров Господа, і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа.
Священик: Причащається раб божий, диякон (ім’я), чесної і святої крови Господа, і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа на відпущення гріхів своїх і на життя вічне.
Оце діткнулося уст твоіх, і відійме беззаконня твої, і гріхи твої очистить.
Диякон: Зі страхом божим і вірою приступіть.
Люди: Благословен, хто йде в ім’я Господнє, Бог – Господь і явився нам.
Священик, причащаючи кожного, мовить:
Чесного, і пресвятого, і пречистого тіла і крови Господа, і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа причащається раб божий (раба божа) (ім’я), на відпущення гріхів своїх і на життя вічне. Амінь.
Священик: Спаси, Боже, людей твоїх і благослови насліддя Твоє.
Люди: Ми виділи світло істинне, ми прийняли Духа небесного, ми знайшли віру істинну, нероздільній Тройці поклоняємося, вона бо спасла нас.
Священик кадить чесні дари тричі, кажучи: Вознесися на небеса, Боже, і по всій землі слава твоя.
Свящ.: Благословен Бог наш.
Завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь. Нехай сповняться уста наші хвалення твого. Господи, щоб ми співали славу твою, бо Ти сподобив нас причаститися святих твоїх божественних, безсмертних і животворящих та’ін. Збережи нас у твоїй святині – ввесь день поучатися правді твоїй. Алилуяалилуяалилуя.
Благодарна єктенія
Диякон: Прості, прийнявши божественних, святих, пречистих, безсмертних, небесних і животворящих, страшних Христових таїн, достойно благодарім Господа.
Люди: Господи, помилуй.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже Твоєю благодаттю.
Люди: Господи, помилуй.
День весь звершений, святий, мирний і безгрішний випросивши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Люди: Тобі Господи.
Молитва благодарення
Священик: Благодаримо Тебе, Владико чоловіколюбче, доброчинцю душ наших, що Ти і в цей день сподобив нас твоїх небесних і безсмертних таїнств. Справ нашу путь, утверди нас усіх у страсі твоїм, збережи наше життя, утверди наші стопи, молитвами і моліннями славної Богородиці і приснодіви Марії і всіх святих твоїх.
Бо Ти єси освячення наше і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Священик: В мирі вийдім.
Люди: В імені Господнім.
Диякон: Господу помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
Заамвонна молитва
Священик: Господи, Ти благословляєш тих, що Тебе благословляють, і освячуєш тих, що на Тебе уповають, спаси людей твоїх і благослови насліддя Твоє, повноту церкви Твоєї охорони, освяти тих, що люблять красу дому твого. Ти їх прослав божественною Твоєю силою і не остав нас, що уповаємо на Тебе.
Мир світові Твоєму даруй, церквам твоїм, єреям, Богом береженому народові нашому, правлінню і всім людям твоїм.
Бо всяке добре даяння і всякий звершений дар з висоти є, сходячи від Тебе, Отця світла, і Тобі славу, і благодарення, і поклонення возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь. Будь ім’я Господнє благословенне від нині і до віку (3)
Священик роздає людям антидор.
Псалом 33
Благословлю Господа на всякий час, завжди хвала його в устах моїх.
У Господі похвалиться душа моя, нехай почують лагідні і возвеселяться.
Возвеличте Господа зо мною, і вознесімо ім’я його вкупі.
Я шукав Господа, і він вислухав мене, і від усіх скорбот моїх ізбавив мене.
Приступіть до нього і просвітіться, і лиця ваші не постилаються.
Оцей убогий візвав, і Господь вислухав його, і від усіх скорбот його спас його.
Ополчиться ангел Господень навкруг тих, що бояться його, і ізбавить їх.
Вкусіте і вйдіте, що благий Господь; блажен муж, що уповає на нього.
Бійтеся Господа, всі святії його, бо нема недостатку в тих, що бояться його.
Багаті збідніли і зголодніли, а тим, що шукають Господа, не забракне ніякого добра.
Прийдіте, чада, послухайте мене, страху Господнього навчу вас.
Хто є той чоловік, що, люблячи життя, бажає вйдіти дні благі?
Стримай язик твій від зла і губи твої, щоб не говорити лести.
Відхилися від зла і твори добро, шукай миру і біжи за ним.
Очі Господні на праведних, а уші його на молитву їх.
Лице ж. Господнє проти тих, що творять зло, щоб викоренити з землі пам’ять їх.
Візвали праведні, і Господь вислухав їх, і від усіх скорбот їх ізбавив їх.
Близький Господь до сокрушених серцеїч, і смиренних духом спасе.
Багато скорбот у праведних, і від усіх них ізбавить їх Господь.
Охороняв Господь усі кості їх, ні одна з них не сокрушиться.
Смерть грішників люта, і ті, що ненавидять праведного, згрішать.
Ізбавить Господь душі рабів своїх, і не згрішать усі, що уповають на нього.
Молитва на споживання святих дарів
Сповнення закону і пророків сам єси, Христе Боже наш, Ти, що сповнив увесь отчий промисел, сповни радости й веселости серця наші завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Відпуст
Священик: Благословення Господнє на вас, того благодаттю і чоловіколюбієм, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.
Люди: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3)Благослови.
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері (і інше за днем)во святих отця нашого Івана Золотоустогоархиєпйскопа Константинограда, святого(якого є храм і якого є день), і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
Люди: Амінь.
Многоліття
Святішому вселенському архиєреєві (ім’я), папі Римському, сотвори, Господи, многії і благії літа.
Люди: Многая літа (3).
Блаженнішому патріярхові нашому (ім’я), сотвори, Господи, многії і благії літа.
Преосвященнішому архиєпйскопові й митрополитові нашому Кир (ім’я) і боголюбивому єпископові нашому Кир (ім’я) сотвори. Господи, многії і благії літа.
Всьому священичому і монашому чинові, усім отцям, братам і сестрам нашим, і всім православним християнам сотвори, Господи, многії і благії літа.

Священик роздягається з священних одеж, мовлячи:
Нині відпускаєш раба твого, Владико, по глаголу Твоєму з миром; бо виділи очі мої спасення Твоє, яке Ти уготовив перед лицем усіх людей: Світло на одкровення народам і на славу людей твоїхІзраїля.
Трисвяте. І по Отче наш:
Тропар, глас 8: Уст твоїх благодать засяявши, як світлість вогню, вселенную просвітила, не срібролюбія скарби світові придоала, висоту смиренномудрія нам показала, але, твоїми словами навчаючи, отче Іване Золотоустий, моли Слово, Христа Бога, щоб спаслися душі наші.
Слава: Кондак, глас 6: 3 небес прийняв Ти божественну благодать і твоїми устами навчаєш усіх поклонятися в Тройці єдиному Богу, Іване Золотоустийвсеблаженний, преподобний, достойно хвалимо Тебе, бо Ти є наставник, тому що божественне являєш.
І нині: Богородичний: Заступнице християн непостиднамолитвенице до Творця незамінна, не погорди голосами молінь грішників, але випереди як благая з поміччю нам, що вірно співаємо Тобі: поспішись на молитву і скоро прийди на моління, заступаючи повсякчас, Богородице, тих, що почитають Тебе.
А якщо хоче, скаже і тропар дня.
Господи, помилуй (12).
Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Христос (у неділю: що воскрес із мертвих), істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святого отці нашою Івана Золотоустогоархиєпископа Константинограда, і всіх святих, помилує іспасе нас, як благий і чоловіколюбець. Амінь.

Празничні відпусти
На. Воздвиження чесного Хреста
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, силою чесного й животворящого Хреста, якого днесь всемірне воздвиження світло празнуємо, [заступництвом] во святих отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Константинограда, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
На Різдво Христове і в його навечір’я
Христос, істинний Бог наш, що народився в вертепі у Вифлеємі Юдейськім і в яслах возліг, спасення нашого ради, молитвами пречистої своєї Матері, во святих отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Константинограда (на Літургії Василія: во святих отця нашого Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської), і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
На Обрізання
Христос, істинний Бог наш, що прийняв по закону восьмиденне обрізання, спасення нашого ради, молитвами пречистої своєї Матері, во святих отця нашого Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
На Богоявлення і в його навечір’я
Христос, істинний Бог наш, що в Йордані хреститися зволив від Івана, спасення нашого ради, молитвами пречистої своєї Матері, во святих отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Константинограда, (на Літургії Василія: во святих отця нашого Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської), і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
На Стрітення
Христос, істинний Бог наш, що в обняттях праведного Симеона носитися зволив, спасення нашого ради...
На Переображення
Христос, істинний Бог наш, що на горі Таворській у славі переобразився перед святими своїми учениками і апостолами...
У неділі Великого посту
Христос, що воскрес із мертвих, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, во святих отця нашого Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
У суботу праведного Лазаря
Христос, істинний Бог наш, що прийшов у Витанію воздвигнути праведного Лазаря, спасення нашого ради...
У Квітну неділю
Христос, істинний Бог наш, що на осля сісти і в Єрусалим прийти зволив і від дітей єврейських хвалу прийняв, спасення нашого ради...
У Великий четвер
Христос, істинний Бог наш, що ради премногої благости лучшу путь показав смиренням на умиванні ніг учеників і зійшов аж до хреста і гробу, молитвами пречистої своєї Матері, во святих отця нашого Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
У Велику суботу
Христос, істинний Бог наш, що задля нас людей і нашого ради спасення волею плоттю положився у гробі і зійшов на ад, молитвами пречистої своєї Матері, во святих отця нашого Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
У неділю Пасхи і весь Світлий тиждень
Христос, що воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував, істинний Бог наш...
У неділю святого апостола Томи
Христос, істинний Бог наш, що прийшов до учеників замкненими дверми і Тому увірив, спасення нашого ради...
На Вознесення
Христос, істинний Бог наш, що у славі вознісся від нас на небо і праворуч сів Бога й Отця, спасення нашого ради...
У неділю П’ятдесятниці
Христос, істинний Бог наш, що в огненних язиках з неба зіслав пресвятого Духа на святих своїх учеників і апостолів спасення нашого ради...
У торжественне поклонення пречистим тайнам Тіла і Крови Господа нашого Ісуса Христа
Христос, істинний Бог наш, що ради пребагатої благости плоть свою їсти і кров свою істинну пити на спасення наше дав нам...
У празник пресолодкого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Чоловіколюбця
Христос, істинний Бог наш, що копієм ребро своє на хресті проколоти і любов свою до нас до кінця показати зволив...
У празники Богородиці
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, якої Різдва (Покрова, Входа в храм, Непорочного зачаття, Благовіщення, Успення) днесь торжественний празник світло совершаємо, во святих отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Константинограда, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
У попразденстві не говориться: торжественний і світло.
На переставлення святого апостола Івана Богослова
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святого славного і всехвального апостола і євангелиста, дівственника, наперсника і возлюбленого ученика Христового, Івана Богослова, якого днесь чесного переставлення пам’ять торжественно празнуємо, во святих отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Константинограда, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
На собор святого архистратига Михаїла і інших безплотних сил
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, заступництвом святого архистратига Михаїла і інших чесних небесних сил безплотних, яких днесь собор торжественно празнуємо...
На різдво святого Івана Хрестителя
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, чесного і славного пророка, предтечі і хрестителя Івана, якого днесь різдво світло празнуємо...
На празник святих верховних апостолів Петра і Павла
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святих славних і всехвальних верховних апостолів Петра й Павли, яких днесь торжественний празник світло совершаємо...
У день святого пророка Іллі
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері,, святого славного пророка Іллі Тесвитянина, якого днесь вогненного сходження на небо пам’ять світло совершаємо.
У день інших святих, бдінних і полиєлейних без всеночного, мовиться: якого (яких) днесь пам’ять торжественно совершаємо.
Відпусти на кожний день
У неділю
Христос, що воскрес із мертвих, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, во святих отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Константинограда, і святого (якого є храм), і святого (якого є день), і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
У понеділок
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, заступництвом чесних небесних сил безплотних, святих славних і всехвальних апостолів...
У вівторок
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, чесного і славного пророка, предтечі і хрестителя Івана, святих славних і всехвальних апостолів...
У середу і п’ятницю
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, силою чесного й животворящого Хреста, [заступництвом] святих славних і всехвальних апостолів...
У четвер
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, во святих отця нашого Миколая, архиєпископа, Мирликійського чудотворця...
У суботу
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, силою чесного і животворящого Хреста, заступництвом чесних небесних сил безплотних, чесного і славного пророка, предтечі і хрестителя Івана, святих славних і всехвальних апостолів, во святих отця нашого Миколая, архиєпископа, Мирликійського чудотворця, святих славних і добропоборних мучеників, преподобних і богоносних отців наших, во святих отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Константинограда, святих і праведних богоотців Йоакима й Анни, і святого (якого є храм), і святого (якого є день), і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
За померлих
Христос, істинний Бог наш, що живими і мертвими володіє, молитвами пречистої своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, душу раба свого, (ім’я), що переставився від нас (раби своєї, (ім’я), що переставилася від нас; душі рабів своїх, (ім’я)що переставилися від нас), в оселях праведних оселить, на лоні Авраама упокоїть і до праведних причислить, і нас помилує і спасе, як благий і чоловіколюбець.
Також: У блаженнім успенні вічний упокій подай, Господи, приснопам’ятному рабові Твоєму (приснопам’ятній рабі твоїй, приснопам’ятним рабам твоїм) (ім’я), і сотвори йому (їй, їм) вічную пам’ять.

CZYN SWIASZCZENNOJI I BOŻESTWENNOJI LITURHIJI IWANA ZOŁOTOUSTOHO Mołytwy pered Liturhijeju Pered ikonostasom Swiaszczenyk i dyjakon tworiat´ try pokłony pered swiatymy dwermy ikonostasu. Dyjakon: Błahosłowy, władyko. Swiaszczenyk: Błahosłowen Boh nasz zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Dyjakon :. Amiń. Sława Tobi, Boże nasz, sława Tobi. Cariu nebesnyj, utiszytelu, Dusze istyny, szczo wsiudy jesy i wse napowniajesz, skarbe dibr i żyttia podatelu, pryjdy i wsełysia w nas, i oczysty nas wid usiakoji skwerny, i spasy, błahyj, duszi naszi. Swiatyj Boże, swiatyj kripkyj, swiatyj bezsmertnyj, pomyłuj nas (3). Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Preswiata Trojce, pomyłuj nas; Hospody, oczysty hrichy naszi; Władyko, prosty bezzakonnia naszi; Swiatyj, posity i zciły nemoczi naszi, imeny twoho rady. Hospody, pomyłuj (3) Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Otcze nasz, Ty, szczo jesy na nebesach, nechaj swiatyt´sia imja Twoje, nechaj pryjde carstwo Twoje, nechaj bude wola twoja, jak na nebi, tak i na zemli. Chlib nasz nasuszcznyj daj nam dneś; i prosty nam dowhy naszi, jak i my proszczajemo dowżnykam naszym; i ne wwedy nas u spokusu, ałe izbaw nas wid łukawoho. Swiaszczenyk: Bo Twoje jest´ carstwo, i syła, i sława, Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha, nyni i powsiakczas i na wiky wikiw. Amiń. Tropar: Pomyłuj nas, Hospody, pomyłuj nas; bo, nijakoho odwitu ne znajuczy, ociu Tobi mołytwu jak Władyci my, hriszni, prynosymo: Pomyłuj nas. Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi. Kondak: Hospody, pomyłuj nas, bo na Tebe my upowały, ne prohniwajsia duże na nas, ni ne pomjany bezzakoń naszych, ałe zhlańsia j nyni jak myłoserdnyj i izbaw nas wid worohiw naszych, bo Ty jesy Boh nasz, a my – ludy twoji, wsi – diła ruk twojich, i imja Twoje pryzywajemo. I nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Bohorodycznyj: Myłoserdia dweri widkryj nam, błahosłowenna Bohorodyce, szczob, nadijuczysia na Tebe, my ne pohybnuły, ałe szczob izbawyłyś toboju wid bid. Ty bo jesy spasennia rodu chrystyjanśkoho. Pidchodiat´ do ikony Chrystowoji i ciłujut´ jiji, mowlaczy: Preczystomu obrazowi Twojemu pokłoniajemosia, błahyj, prosiaczy proszczennia prohriszeń naszych, Chryste Boże, bo wołeju błahowoływ jesy płottiu zijty na chrest, szczob izbawyty tych, szczo jich stworyw jesy, wid newoli worożoji. Tomu błahodarstwenno kłyczemo Tobi: Ty radistiu spownyw use, Spase nasz, pryjszowszy spasty swit. Todi ciłujut´ i ikonu Bohorodyci, mowlaczy tropar: Myłoserdia jesy dżereło, myłosty spodoby nas, Bohorodyce, zhlańsia na ludej, szczo zhriszyły, jawy, jak zawżdy, syłu twoju; bo, na Tebe upowajuczy, Radujsia, kłyczemo Tobi, jak kołyś Hawryjił, bezpłotnych archystratyh. Prykłonywszy hołowu pered swiatymy dwermy, swiaszczenyk mowyt´ ociu mołytwu: Hospody, poszły ruku twoju z wysoty swiatoho żyłyszcza twoho i ukripy mene na predłeżaczu służbu twoju, szczob ja neosudno staw pered strasznym prestołom twojim i bezkrowne swiaszczennodijstwo sowerszyw. Bo twoja jest´ syła na wiky wikiw. Amiń. Roblat´ poklin do wirnych i widchodiat´ u swiatyłyszcze, mowlaczy: Uwijdu w dim twij, pokłoniusia do chramu swiatoho twoho w strisi twojim. Hospody, nastaw mene prawdoju Twojeju, worohiw mojich rady ispraw pered toboju put´ moju. Bo nemaje w ustach jich istyny, serce jich sujetne, hrib widkrytyj – hortań jich, jazykamy swojimy łukawyły. Sudy jim, Boże, szczob widpały wid zamysliw swojich; po mnożestwu neczestia jich widkyń jich bo preohirczyły Tebe, Hospody. I nechaj wozweselat´sia wsi, szczo upowajut´ na Tebe, wowik wozradujut´sia, i wsełyszsia w nych; i pochwalat´sia toboju ti, szczo lublat´ imja Twoje. Bo Ty błahosłowysz prawednyka, Hospody; jak orużżiam błahowolinnia winczaw Ty nas. Uwijszowszy u swiatyłyszcze, tworiat´ try pokłony pered prestołom i ciłujut´ Jewanhelije, prestoł i naprestolnyj chrest. Odiahannia swiaszczennosłużyteliw Swiaszczenyk i dyjakon berut´ u swoji ruky stychar, roblat´ try pokłony, howoriaczy pry kożnomu: Boże, myłostywyj bud´ meni, hrisznomu. Dyjakon prychodyt´ do swiaszczenyka i każe: Błahosłowy, władyko, stychar z orarem. Swiaszczenyk: Błahosłowen Boh nasz zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Dyjakon odiahajet´sia u stychar, mowlaczy: Wozradujet´sia dusza moja w Hospodi, bo obłaczyw mene w ryzu spasennia i odeżoju radosty zodiahnuw mene; jak na żenycha, położyw na mene wineć i, jak newistu, ukrasyw mene krasoju. Widtak nakładaje orar na liwe ramja. A koły nakładaje narukawnyky, na prawu ruku mowyt´: Desnycia twoja, Hospody, prosławyłasia w syli; prawa twoja ruka, Hospody, sokruszyła worohiw, i mnożestwom sławy Twojeji ster jesy suprotywnykiw. Nakładajuczy na liwu, mowyt´: Ruky twoji stworyły mene i zbuduwały mene; wrozumy mene, i nawczusia zapowidiam twojim. Todi widchodyt´ do trapezy predłożennia i pryhotowlaje swiaszczenni reczi: dyskos stawyt´ po liwij storoni, a czaszu po prawij, i wse insze z nymy. Swiaszczenyk błahosłowyt´ stychar i każe: Błahosłowen Boh nasz zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Nadiahaje stychar, każuczy: Wozradujet´sia dusza moja w Hospodi, bo obłaczyw mene w ryzu spasennia i odeżoju radosty zodiahnuw mene; jak na żenycha, położyw na mene wineć i, jak newistu, ukrasyw mene krasoju. Todi bere epitrachyl i, pobłahosłowywszy joho, nakładaje na sebe, i mowyt´: Błahosłowen Boh, szczo zływaje błahodat´ swoju na swiaszczenykiw swojich, jak myro na hołowi, szczo spływaje na borodu, borodu Aronowu, szczo spływaje na omety odeżi joho. Pidperizujuczysia, howoryt´: Błahosłowen Boh, szczo perepojasuje mene syłoju i położyw neporocznoju put´ moju, szczo czynyt´ nohy moji, jak ołenewi, i na wysotach stawyt´ mene. Koły nakładaje narukawnyciu na prawu ruku, mowyt´: Desnycia twoja, Hospody, prosławyłasia w syli; prawa twoja ruka, Hospody, sokruszyła worohiw, i mnożestwom sławy Twojeji ster jesy suprotywnykiw. Nakładajuczy na liwu, mowyt´: Ruky twoji stworyły meno i zbuduwały mene; wrozumy mene, i nawczusia zapowidiam twojim. Jakszczo maje nabedrenyk, błahosłowyt´ joho, ciłuje i mowyt´: Perepojaszy mecz twij po bedri twojim, sylnyj, krasotoju Twojeju i dobrotoju Twojeju; i natiahny łuk i uspiwaj, i cariuj, istyny rady, i łahidnosty, i sprawedływosty, i dywno nastawyt´ Tebe desnycia twoja zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Uziawszy fełon, błahosłowyt´, ciłuje i tak mowyt´: Swiaszczenyky twoji, Hospody, zodiahnut´sia w prawednist´ i prepodobni twoji radistiu wozradujut´sia zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Pry wmywanni ruk swiaszczenyk i dyjakon mowlat´: Umyju w newynnosti ruky moji i obijdu żertownyk twij, Hospody, szczob poczuty meni hołos chwały Twojeji i powidaty wsi czudesa twoji. Hospody, wozlubyw ja krasu domu twoho i misce perebuwannia sławy Twojeji. Ne pohuby z neczestywymy duszi mojeji i z mużamy krowożadnymy żyttia moho, szczo w jich rukach bezzakonnia, a desnycia jich powna pidkupu. A ja w nezłobnosti mojij chodyw, izbaw mene, Hospody, i pomyłuj mene. Noha moja stała na prawoti, w cerkwach błahosłowlu Tebe, Hospody. Proskomydija Pered trapezoju predłożennia (proskomydijnykom) tworiat´ try pokłony i mowlat´: Boże, myłostywyj bud´ meni, hrisznomu. Widkupyw Ty nas wid proklattia zakonu czesnoju Twojeju krowju; dawszy sebe na chresti prybyty i kopijem prokołoty, bezsmertia wyllaw Ty ludiam. Spase nasz, sława Tobi. Dyjakon: Błahosłowy, władyko. Swiaszczenyk: Błahosłowen Boh nasz zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikjiw. Dyjakon: Amiń. Wyrizuwannia ahncia ta czastyć Swiaszczenyk robyt´ powerch peczati prosfory znak chresta kopijem tryczi: Na spomyn Hospoda i Boha i Spasa naszoho Isusa Chrysta (3) Probywaje kopije u prawyj bik peczati ta, wykrajujuczy ahneć, mowyt´: Jak owecza na zakołennia wedeno joho. Prokolujuczy z liwoji storony, każe: I jak ahneć neporocznyj pered tym, szczo stryże joho, bezhołosyj, tak i win ne widkrywaje ust swojich. U horisznij bik peczati: smyrenni joho sud nad nym widouwsia. A w dolisznij bik: A rid joho chto opowist´. Dyjakon howoryt´ pry kożnim rizanni: Hospodu pomolimsia. Potim howoryt´: Wiźmy, władyko. Swiaszczenyk, wykrajawszy ahncia, pidnosyt´ joho i mowyt´: Bo wiźmet´sia wid zemli żyttia joho. Pry słowach dyjakona: Żertwuj, władyko, swiaszczenyk riże ahneć nawchrest i mowyt´: Żertwujet´sia Ahneć Bożyj, szczo bere hrich switu, za żyttia switu i spasennia. Koły dyjakon mowyt´: Prokoły, władyko, swiaszczenyk, prokolujuczy ahneć u prawyj bik, każe: Odyn iz wojiniw kopijem rebra joho prokołow, i zaraz wyjszła krow i woda. i toj, chto wydiw, zaswidczyw, i prawdywe je swidczennia joho. Dyjakon, uziawszy wyno j wodu, howoryt´ do swiaszczenyka: Błahosłowy, władyko, swiate zjednannia. I, pryjniawszy błahosłowennia nad nymy, wływaje jich do czaszi. Swiaszczenyk bere druhu prosforu i mowyt´: Na czest´ i pamjat´ prebłahosłowennoji Władyczyci naszoji Bohorodyci i prysnodiwy Mariji; jiji mołytwamy pryjmy, Hospody, żertwu ciu w prenebesnyj twij żertownyk. Wykrajawszy czastyciu, kłade jiji praworucz ahncia i mowyt´: Predstała carycia praworucz Tebe, w ryzy pozołoczeni odiahnena, preokraszena. Uziawszy tretiu prosforu, wykrajuje czastyni i układaju jich u try riady, zhory wnyz, każuczy: Czesnych nebesnych sył bezpłotnych. Czesnoho, sławnoho proroka, predteczi i chrestytela Iwana, i wsich swiatych prorokiw. Swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw Petra j Pawła, i wsich inszych swiatych apostoliw. Swiatych otciw naszych, swiatyteliw: Wasylija Wełykoho, Hryhorija Bohosłowa i Iwana Zołotoustoho, Atanasija j Kyryła, Mykołaja, szczo w Myrach, Kyryła j Metodija, uczyteliw słowjanśkych, swiatoho swiaszczennomuczenyka Josafata, i wsich swiatych swiatyteliw. Swiatoho apostoła, perwomuczenyka j archydyjakona Stefana, swiatych wełykych muczenykiw: Dymytrija, Jurija, Tebdora Tyrona, i wsich swiatych muczenykiw i muczenyć. Prepodobnych i bohonosnych otciw naszych: Antonija, Jewtymija, Sawy, Onufrija, i wsich prepodobnych otciw i materiw. Swiatych i czudotworciw, bezsrebrenykiw: Kosmy j Damjana, Kyra j Iwana, Pantełejmona i Jermołaja, i wsich swiatych bezsrebrenykiw. Swiatych i prawednych bohootciw Joakjma j Anny. Swiatoho (imja, jakoho chram i jakoho deń), i wsich swiatych; jich mołytwamy posity nas, Boże. Bere czetwertu prosforu i mowyt´: Pomjany, Władyko czołowikolubcze, swiatiszoho wsełenśkoho archyjereja (imja), papu Rymśkoho, i błażenniszoho patrijarcha naszoho (imja), i preoswiaszczeniszoho archyjepjskopa j mytropołyta naszoho Kyr (imja), boholubywoho jepyskopa naszoho Kyr (imja), i wse jepyskopstwo prawosławnych, czesne preswiterstwo, u Chrysti dyjakonstwo, i wweś swiaszczenyczyj czyn, (jakszczo w monastyri: wseczesniszoho otcia naszoho, archymandryta (imja), protoihumena (imja), i ihumena (imja)), bratiju i spiwsłużjteliw naszych, swiaszczenykiw i dyjakoniw, i wsiu bratiju naszu, szczo jich Ty z wełykoji Twojeji myłosty pryzwaw do spilmbty Twojeji, wsebłahyj Władyko. Zhadujuczy żywych, swiaszczenyk kłade czastyciu za kożnoho, i na kożne imja mowyt´: Pomjany, Hospody, (imja). Bere pjatu, prosforu i pomynaje pomerłych: Za błażennu pamjat´ i widpuszczennia hrichiw błażennym ktytoram, swiatoho chramu cioho (jakszczo w obyteli: swiatoji obyteli cijeji). Takoż pomynaje inszych pomerłych poimenno: Pomjany, Hospody, duszu usopszoho raba twoho (usopszoji raby Twojeji) (imja). I wsich u nadiji woskresennia, żyttia wicznoho i Twojeji spilnoty u sopszych prawosławnych otciw i bratiw naszych, czołowikolubcze Hospody. Swiaszczenyk kłade czastyciu i za sebe: Pomjany, Hospody, po bahatiom szczedrotam twojim i moju nedostojnist´, i prosty meni wsiaku prowynu, wolnu i newolnu. Pokrywannia czesnych dariw Dyjakon, wkławszy ładanu do kadylnyci: Błahosłowy, władyko, kadyło. Hospodu pomolimsia. Swiaszczenyk: Kadyło Tobi prynosymo, Chryste Boże nasz, jak pryjemnyj zapach duchownyj; Ty ż pryjmy joho w prenebesnyJ twij żertownyk i ziszły nam błahodat´ Preswiatoho twoho Ducha. Dyjakon: Hospodu pomolimsia. Swiaszczenyk, pokadywszy zwizdu, kłade jiji zwerchu swiatoho chliba i mowyt´: I pryjszła zwizda, i stała zwerchu, de buło dytia. Dyjakon: Hospodu pomolimsia. Swiaszczenyk, pokadywszy perszyj pokroweć, pokrywaje swiatyj chlib na dyskosi i mowyt´: Hospod´ wocarywsia, w krasu zodiahnuwsia, zodiahnuwsia Hospod´ u syłu i perepojasawsia. Win bo utwerdyw wsełennu, wona ne poruszyt´sia, Widtodi hotowyj prestoł twij, wid wiku Ty jesy. Pidnesły riky, Hospody, pidnesły riky hołos swij. Pidnimut´ riky rokit swij wid szumu wod mnohych. Dywni chwyli morśki, dywnyj na wysotach Hospod´. Swidoctwa twoji welmy wirni. Domowi Twojemu, Hospody, nałeżyt´ swiatist´ na dowhi dni. Dyjakon: Hospodu pomolimsia. Pokryj, władyko. Swiaszczenyk, pokadywszy druhyj pokroweć, pokrywaje czaszu i mowyt´: Pokryła nebesa dobrota twoja.Chryste, i chwały Twojeji – powna zemla. Dyjakon: Hospodu pomolimsia. Pokryj, władyko. Swiaszczenyk kadyt´ wozduch (wełykyj pokroweć) i, pokrywajuczy oboje, mowyt´: Pokryj nas pokrowom krył twojich, widżeny wid nas usiakoho woroha j supostata. Umyry nasze żyttia, Hospody, pomyłuj nas i swit twij, i spasy duszi naszi, jak błahyj i czołowikolubeć. Swiaszczenyk kadyt´ predłożeni dary. Błahosłowen Boh nasz, szczo tak izwoływ. Dyjakon: Zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Za predłożeni czesni dary Hospodu pomolimsia. Mołytwa predłożennia Swiaszcz.: Boże, Boże nasz, Ty, szczo posław nebesnyj chlib, pożywu wsiomu switowi, Hospoda naszoho i Boha, Isusa Chrysta, Spasa, i Izbawytela, i błahotworcia, szczo błahosłowlaje j oswiaczuje nas, sam błahosłowy predłożennia oce i pryjmy joho w prenebesnyj twij żertownyk. Pomjany, jak błahyj i czołowikolubeć, tych, szczo prynesły, i tych, za koho prynesły; i nas neosudnymy zbereży w swiaszczennodijstwi bożestwennych twojich tajin. Bo swiate i prosławłene, preczesno j wełyczne imja Twoje, Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha, nyni i powsiakczas i na wiky wikiw. Amiń. Widpust Sława Tobi, Chryste Boże, upowannia nasze, sława Tobi. Dyjakon: Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Hospody, pomyłuj (3) Błahosłowy. Chrystos (u nedilu: szczo woskres iz mertwych), istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, swiatoho otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. D.: Amiń. Dyjakon kadyt´ proskomydijnyk, a widtak prestoł, mowlaczy: U hrobi płottiu, a w adi z duszeju jak Boh, u raju ż iz rozbijnykom, i na prestoli buw jesy, Chryste, z Otcem i Duchom, wse napowniajuczy, neopysannyj. Takoż Psałom 50. Pokadywszy swiatyłyszcze, namisni ikony i wirnych, dyjakon wchodyt´ znow u swiatyłyszcze i, wdruhe pokadywszy prestoł, prychodyt´ do swiaszczenyka. Stawszy razom pered swiatoju trapezoju, tryczi pokłoniajut´sia, molaczysia: Cariu nebesnyj, utiszytelu, Dusze istyny, szczo wsiudy jesy i wse napowniajesz, skarbe dibr i żyttia podatelu, pryjdy i wsełysia w nas, i oczysty nas wid usiakoji skwerny, i spasy, błahyj, duszi naszi. Sława w wysznich Bohu, i na zemli myr, w ludiach błahowolinnia (2). Hospody, huby moji widkryj, i usta moji spowistiat´ chwału twoju. Swiaszczenyk ciłuje Jewanhelije, a dyjakon prestoł. Dyjakon: Czas prawyty Hospodewi, władyko, błahosłowy. Swiaszczenyk, błahosłowlajuczy joho: Błahosłowen Boh nasz zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. D.: Pomołysia za mene, władyko. Nechaj naprawyt´ Hospod´ stopy twoji. Dyjakon: Pomjany mene, władyko swiatyj. Nechaj pomjane Tebe Hospod´ Boh u carstwi swojim zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. D.: Amiń. Dyjakon wychodyt´ pered ikonostas i, stawszy naproty swiatych dwerej, wkłoniajet´sia tryczi, molaczysia: Hospody, huby moji widkryj, i usta moji spowistiat´ chwału twoju. BOŻESTWENNA LITURHIJA IWANA ZOŁOTOUSTOHO Liturhija słowa Dyjakon: Błahosłowy, władyko. Swiaszczenyk: Błahosłowenne carstwo Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Myrna jektenija Dyjakon: W myri Hospodu pomolimsia. Ludy, na kożne proszennia: Hospody, pomyłuj. Za myr z wysot i spasennia dusz naszych Hospodu pomolimsia. Za myr wśbho switu, dobryj stan swiatych bożych cerkow i zjednannia wsich Hospodu pomolimsia. Za swiatyj chram cej i tych, szczo z wiroju, błahohowinniam i strachom bożym wchodiat´ do nioho, Hospodu pomolimsia. Za swiatiszoho wsełenśkoho archyjereja (imja), papu Rymśkoho, i za błażenniszoho patrijarcha naszoho (imja), i preoswiaszczenniszoho archyjepjskopa j mytropołyta naszoho Kyr (imja), boholubywoho jepyskopa naszoho Kyr (imja), czesne preswiterstwo, u Chrysti dyjakonstwo, za wweś pryczet i ludej Hospodu pomolimsia. Za Bohom bereżenyj narod nasz, za prawlinnia i wse wijśko Hospodu pomolimsia. Za horod cej (Za seło ce, Za swiatu obytel ciu), i za wsiakyj horod, krajinu, i za tych, szczo wiroju żywut´ u nych, Hospodu pomolimsia. Za dobre polittia, za wrożaj płodiw zemnych i czasy myrni Hospodu pomolimsia. Za pławajuczych, podorożujuczych (na zemli i w powitri), nedużych, strażdajuczych, połonenych, i za spasennia jich Hospodu pomolimsia. Wsełenśke pomynannia pomerłych: Za duszi wsich wid wiku w prawowirji, nadiji woskresennia i żyttia wicznoho usopszych otciw i bratiw naszych, ktytoriw i błahoditeliw swiatoho chramu cioho, rodyteliw i ridnych naszych po płoti, szczo tut łeżat´, tut upysani, i powsiudu prawosławnych chrystyjan, i za błażennyj supokij jich Hospodu pomolimsia. Szczob neosudno stanuty jim na strasznomu sudyszczi Chrystowim, i wczynyty duszi jich u krajini żywych, u misci switłomu, de wsi swiati prawedni spoczywajut´, Hospodu pomolimsia. Jakszczo osibne: Za raba bożoho (rabu bożu, rabiw bożych) (imja), i błażennu pamjat´ joho (jiji, jich), i szczob prostytysia wsiakomu prohriszenniu joho (jiji, jich), wolnomu i newolnomu, Hospodu pomolimsia. Szczob neosudno stanuty jomu (jij, jim) na strasznomu sudyszczi Chrystowim, i wczynyty duszu joho (jiji; duszi jich) u kraszczi żywych, u misci switłomu, de wsi swiati prawedni spoczywajut´, Hospodu pomolimsia. Szczob izbawytysia nam wid usiakoji skorby, hniwu j nużdy, Hospodu pomolimsia. Zastupy, spasy, pomyłuj i ochorony nas, Boże, Twojeju błahodattiu. Preswiatu, preczystu, prebłahosłowennu, sławnu Władyczyciu naszu Bohorodyciu i prysnodiwu Mariju, z usima swiatymy pomjanuwszy, sami sebe, i odyn odnoho, i wse żyttia nasze Chrystu Bohowi widdajmo. Ludy: Tobi, Hospody. Mołytwa perszoho antyfonu Swiaszcz.: Hospody Boże nasz, twoja włada neskazanna i sława neosiażna, twoja mylist´ bezmirna i czołowikolubije newymowne. Sam, Władyko, po dobroserdecznosti twoij spohlań na nas i na swiatyj chram cej, i stwory z namy i tymy, szczo molat´sia z namy, bahati myłosti twoji. Bo Tobi nałeżyt´ usiaka sława, czest´ i pokłonennia, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Perszyj antyfon powsiakdennyj Błaho je spowiduwatysia Hospodowi i spiwaty imeni Twojemu, Wsewysznij. Pryspiw: Mołytwamy Bohorodyci, Spase, spasy nas. Spowiszczaty zarannia mylist´ twoju i istynu twoju na wsiaku nicz. Mołytwamy Bohorodyci: Bo prawyj Hospod´ Boh naci i nemaje neprawdy w nim. Mołytwamy Bohorodyci: (Jakszczo skoroczujet´sia Liturhiju, perejdy do Jedynorodnyj Synu). Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Mołytwamy Bohorodyci: Perszyj antyfon woskresnyj Woskłyknite Hospodowi, wsia zemla, spiwajte ż imeni joho, widdajte sławu chwali joho. Mołytwamy Bohorodyci, Spase, spasy nas. Skażite Bohowi: Jak straszni diła twoji, u mnożestwi syły Twojeji łestytymut´ Tobi worohy twoji. Mołytwamy Bohorodyci: (Jakszczo skoroczujet´sia Liturhiju, perejdy do Jedynorodnyj Synu) Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Mołytwamy Bohorodyci: Perszyj psałom zobrażalnyj Błahosłowy, dusze moja. Hospoda i, wse nutro moje, imja swiate joho. Błahosłowy, dusze moja, Hospoda i ne zabuwaj usich daruwań joho. Win oczyszczaje wsi bezzakonnia twoji i zcilaje wsi neduhy twoji. Win wyzwolaje wid tlinnia żyttia Twoje, winczaje Tebe mylistiu i szczedrotamy. Szczedryj i myłostywyj Hospod´, dowhoterpeływyj i mnohomyłostywyj. (Jakszczo skoroczujet´sia Liturhiju, perejdy do Jedynorodnyj Synu) Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Błahosłowy, dusze moja, Hospoda i, wse nutro moje, imja swiate joho. Błahosłowennyj Ty. Hospody. Mała jektenija Szcze i szcze w myri Hospodu pomolimsia. Ludy: Hospody, pomyłuj. Zastupy, spasy, pomyłuj i ochorony nas, Boże, Twojeju błahodattiu. Ludy: Hospody, pomyłuj. Preswiatu, preczystu, prebłahosłowennu, sławnu Władyczyciu naszu Bohorodyciu i prysnodiwu Mariju, z usima swiatymy pomjanuwszy, sami sebe, i odyn odnoho, i wse żyttia nasze Chrystu Bohowi widdajmo. Ludy: Tobi, Hospody. Mołytwa druhoho antyfonu Swiaszcz:. Hospody Boże nasz, spasy ludej twojich i błahosłowy nasliddia Twoje, pownotu cerkwy Twojeji ochorony, oswiaty tych, szczo lublat´ krasu domu twoho; Ty jich prosław bożestwennoju Twojeju syłoju i ne ostaw nas, szczo upowajemo na Tebe. Bo twoja je włada i Twoje je carstwo, i syła, i sława, Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Druhyj antyfon powsiakdennyj Hospod´ wocarywsia, w krasu zodiahnuwsia, zodiahnuwsia Hospod´ u syłu i perepojasawsia. Mołytwamy swiatych twojich. Spase, spasy nas. Win bo utwerdyw wsełennu, wona ne poruszyt´sia. Mołytwamy swiatych twojich: Swidoctwa twoji welmy wirni; domowi Twojemu. Hospody, nałeżyt´ swiatist´ na dowhi dni. Mołytwamy swiatych twojich: “Jedynorodnyj Synu” Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Jedynorodnyj Synu i Słowe Bożyj, bezsmertnyj Ty i zwoływ Ty spasennia naszoho rady wopłotytysia wid swiatoji Bohorodyci i prysnodiwy Mariji, nezminno stawszy czołowikom. I rozpjatyj buw Ty, Chryste Boże, smertiu smert´ podoław. Ty odyn u Swiatij Trojci, riwnosławymyj z Otcem i Swiatym Duchom, spasy nas. Druhyj antyfon woskresnyj Boże, uszczedry nas i błahosłowy nas, proswity łyce Twoje na nas i pomyłuj nas. Spasy nas. Synu Bożyj, szczo woskres iz mertwych, spiwajemo Tobi: Ałyłuja. Szczob piznały my na zemli put´ twoju, u wsich narodach spasennia Twoje. Spasy nas. Synu Bożyj: Nechaj ispowidujut´ Tebe ludy, Boże, nechaj ispowidujut´ Tebe ludy wsi. Spasy nas. Synu Bożyj: Sława: I nyni: Jedynorodnyj Synu: Druhyj psałom zobrażalnyj Chwały, dusze moja. Hospoda. Wozchwalu Hospoda w żytti mojim, spiwatymu Bohowi mojemu, doky żywu. Ne nadijtesia na kniaziw, na syniw czołowicześkych, w nych nema spasennia. Wocaryt´sia Hospod´ powik. Boh twij, Sione, z rodu w rid. Sława: I nyni: Jedynorodnyj Synu: Mała jektenija Szcze i szcze w myri Hospodu pomolimsia. Ludy: Hospody, pomyłuj. Zastupy, spasy, pomyłuj i ochorony nas, Boże, Twojeju błahodattiu. Ludy: Hospody, pomyłuj. Preswiatu, preczystu, prebłahosłowennu, sławnu Władyczyciu naszu Bohorodyciu i prysnodiwu Mariju, z usima swiatymy pomjanuwszy, sami sebe, i odyn odnoho, i wse żyttia nasze Chrystu Bohowi widdajmo. Ludy: Tobi, Hospody. Mołytwa tretioho antyfonu Swiaszczenyk: Hospody Boże nasz, Ty, szczo daruwaw nam ci spilni j suhołosni mołytwy, Ty, szczo obiciaw wwołyty prochannia dwoch abo trioch, szczo zhodiat´sia w imja Twoje, sam i nyni prochannia rabiw twojich na pożytok spowny, podajuczy nam i w teperisznim wici piznannia Twojeji istyny, i w buduczomu daruj żyttia wiczne. Bo Ty błahyj i czołowikolubeć Boh jesy, i Tobi sławu wozsyłajemo, Otciu, i Synu^ i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Tretij antyfon Pryjdite, wozradujemosia Hospodewi, woskłyknit´ Bohu, Spasytełewi naszomu. Jakszczo budeń: Spasy nas. Synu Bożyj, u swiatych dywnyj Ty, spiwajemo Tobi: Ałyłuja. Jakszczo nedila: Spasy nas. Synu Bożyj, szczo woskres iz mertwych, spiwajemo Tobi: Ałyłuja. Idim pered łycem joho z ispowidanniam i psałmamy woskłyknim jomu. Spasy nas. Synu Bożyj: Bo Boh – wełykyj Hospod´ i car wełykyj po wsij zemli* Spasy nas. Synu Bożyj: Błażenni U carstwi twojim pomjany nas. Hospody. Błażenni wbohi duchom, bo jich je carstwo nebesne. Błażenni płaczuczi, bo wony utiszat´sia. Błażenni łahidni, bo wony naslidiat´ zemlu. Błażenni hołodni i sprahneni prawdy, bo wony nasytiat´sia. Błażenni myłostywi, bo wony pomyłuwani budut´. Błażenni czysti sercem, bo wony Boha pobaczat´. Błażenni myrotworni, bo wony synamy bożymy nazwut´sia. Błażenni wyhnani za prawdu, bo jich je carstwo nebesne. Błażenni wy, koły zneważatymut´ was, i wyżenut´, i howorytymut´ usiake łyche słowo na was neprawdywo, mene rady. Radujtesia i weselit´sia, bo nahoroda wasza wełyka na nebesach. Koły wirni spiwajut´ tretij antyfon (abo błażenni, jakszczo nedila), swiaszczenyk i dyjakon roblat´ małyj wchid z Jewanhelijem i, pryjszowszy do carśkych dwerej, dyjakon każe: Hospodu pomolimsia, a swiaszczenyk mołyt´sia. Mołytwa wchodu Władyko Hospody Boże nasz, szczo ustanowyw na nebi czyny i wojinstwa anheliw i archanheliw na służinnia Twojeji sławy, wczyny zi wchodom naszym, szczob buw wchodom swiatych anheliw, jaki sosłużat´ nam i razom sławosłowlat´ twoju błahist´. Bo Tobi nałeżyt´ usiaka sława, czest´ i pokłonennia Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Dyjakon: Błahosłowy, władyko, swiatyj wchid. Swiaszczenyk, błahosłowlajuczy: Błahosłowen wchid swiatych twojich zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Dyjakon: Premudrist´, prosti. Ludy: Pryjdite, pokłonimsia i prypadim do Chrysta. Jakszczo budeń: Spasy nas. Synu Bożyj, u swiatych dywnyj Ty, spiwajemo Tobi: Ałyłuja. Jakszczo nedila: Spasy nas. Synu Bożyj, szczo woskres iz mertwych, spiwajemo Tobi: Ałyłuja. Todi spiwajemo tropari j kondaky. Mołytwa Tryswiatoji pisni Swiaszcz.: Boże swiatyj, szczo w swiatych perebuwajesz, Tebe tryswiatym hołosom serafymy ospiwujut´, i cheruwymy sławosłowlat´, i wsi nebesni syły Tobi pokłoniajut´sia. Ty z nebuttia do buttia prywiw use, stworyw czołowika na obraz twij i na podobu i wsiakymy daramy joho prykrasyw. Ty dajesz tomu, chto prosyt´, premudrist´ i rozum i ne pohordżujesz hrisznykom, a wstanowlajesz pokajannia na spasennia. Ty spodobyw nas, smyrennych i nedostojnych rabiw twojich, i w ciu chwyłynu staty pered sławoju swiatoho twoho żertownyka i nałeżne Tobi pokłonennia i sławosłowja prynosyty. Sam, Władyko, pryjmy i z ust nas, hrisznych, tryswiatu pisniu i posity nas błahostiu Twojeju. Prosty nam usiake prohriszennia, wolne i newolne, oswiaty naszi duszi i tiła i daj nam pobożno służyty Tobi wsi dniżyttia naszoho, mołytwamy swiatoji Bohorodypi i wsich swiatych, szczo wid wiku Tobi uhodni buły. Dyjakon: Błahosłowy, władyko, czas tryswiatoho. Swiaszczenyk: Bo Ty swiatyj jesy, Boże nasz, i Tobi sławu wozsyłajemo, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas. Dyjakon: I na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Tryswiate Swiatyj Boże, swiatyj kripkyj, swiatyj bezsmertnyj, pomyłuj nas (3). Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Swiatyj bezsmertnyj, pomyłuj nas. Swiatyj Boże, swiatyj kripkyj, swiatyj bezsmertnyj, pomyłuj nas. Zamist´ Tryswiatoho na Rizdwo Chrystowe, na Bohojawłennia Hospodnie, u Łazarewu i Strasnu suboty, na Paschu, u wsi dni Switłoho tyżnia, u nedilu Pjatdesiatnyci: Wy, szczo w Chrysta chrestyłysia, u Chrysta zodiahnułysia. Ałyłuja (3) Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. U Chrysta zodiahnułysia. Ałyłuja. Wy, szczo w Chrysta chrestyłysia, u Chrysta zodiahnułysia. Ałyłuja. Zamist´ Tryswiatoho na Wozdwyżennia czesnoho Chresta, i w tretiu nedilu wełykoho postu: Chrestu Twojemu pokłoniajemoś, Władyko, i swiateje woskresennia Twoje sławymo (3) Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. I swiateje woskresennia Twoje sławymo. Chrestu Twojemu pokłoniajemoś, Władyko, i swiateje woskresennia Twoje sławymo. Dyjakon do swiaszczenyka: Poweły, władyko. Swiaszczenyk, widchodiaczy do hornoho miscia: Błahosłowen, chto jde w imja Hospodnie. Dyjakon: Błahosłowy, władyko, horne sidałyszcze. Swiaszczenyk: Błahosłowen jesy na prestoli sławy carstwa twoho, szczo sydysz na cheruwymach, zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Prokimen Dyjakon: Bud´mo uważni. Swiaszczenyk: Myr wsim. Dyjakon: Premudrist´, bud´mo uważni. Spiwci spiwajut´ prokimen zi stychom. Apostoł Dyjakon: Premudrist´. Czyteć czytaje zahołowok, Apostoła: Dijań swiatych apostoliw czytannia. Abo: Sobornoho posłannia – Jakowoho, Petrowoho, Iwanowoho, Judowoho – czytannia. Abo: Do Rymlan, do Korintian, do Hałatiw czy inszych – posłannia swiatoho apostoła Pawła czytannia. Dyjakon: Bud´mo uważni. Czyteć czytaje Apostoła. Koły ż skinczyt´sia apostoł, mowyt´ swiaszczenyk: Myr Tobi. Dyjakon: Premudrist´, bud´mo uważni. Ludy: Ałyłuja, zi stychamy. Dyjakon kadyt´. Mołytwa pered Jewanhelijem Swiaszczenyk: Zaswity w serciach naszych, czołowikolubcze Władyko, netlinne switło twoho bohopiznannia i widkryj mysłenni oczi naszi, szczob my rozumiły twoji jewanhelśki propowiduwannia. Włożj w nas i strach błażennych twojich zapowidej, szczob my, peremihszy wsi tiłesni pochoti, prowadyły duchowne żyttia, dumajuczy i dijuczy wse, szczo uhodne Tobi. Bo Ty jesy proswiczennia dusz i tiłes naszych, Chryste Boże, i Tobi sławu wozsyłajemo z beznaczalnym twojim Otcem, i preswiatym, i błahym, i żywotworiaszczym twojim Duchom, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Dyjakon: Błahosłowy, władyko, błahowistytela swiatoho apostoła i jewanhełysta (imja). Swiaszczenyk, błahosłowlajuczy joho: Boh, mołytwamy swiatoho sławnoho, wsechwalnoho apostoła i jewanhełysta (imja), nechaj dast´ Tobi słowo błahowistyty syłoju wełykoju dla spownennia Jewanhelija wozlubłenoho Syna swoho, Hospoda naszoho Isusa Chrysta. Jewanhelije Swiaszczenyk: Premudrist´, prosti, wysłuchajmo swiatoho Jewanhelija. Myr wsim. Ludy: I duchowi Twojemu. Dyjakon: Wid (imja) swiatoho Jewanhelija czytannia. Ludy: Sława Tobi. Hospody, sława Tobi. Swiaszczenyk: Bud´mo uważni. Dyjakon czytaje Jewanhelije. Ludy:. Sława Tobi. Hospody, sława Tobi. Swiaszczenyk każe dyjakonowi: Myr Tobi błahowistujuczomu. Jektenija usylnoho błahannia Dyjakon: Promowmo wsi z usijeji duszi iz usijeji mysli naszoji promowmo. Ludy: Hospody, pomyłuj. Hospody wsederżytelu, Boże otciw naszych, mbłymoś Tobi,wysłuchaj i pomyłuj. Ludy: Hospody, pomyłuj. Pomyłuj nas, Boże po wełykij myłosti twojij, mbłymoś Tobi, wysłuchaj i pomyłuj. Ludy, na kożne proszennia: Hospody, pomyłuj (3). Mołytwa usylnoho błahannia Swiaszczenyk: Hospody Boże nasz, usylne ce molinnia pryjmy wid rabiw twojich, i pomyłuj nas po mnożestwu myłosty Twojeji, i szczedroty two{ ziszły na nas i na wsich ludej twojich, szczo oczikujut´ wid Tebe bahatoji myłosty. Dyjakon: Szcze mołymoś za swiatiszoho wsełenśkoho archyjereja (imja), papu Rymśkoho, i za błażenniszoho patrijarcha naszoho (imja), i preoswiaszczenniszoho archyjepjskopa j mytropołyta naszoho Kyr (imja), boholubywoho jepyskopa naszoho Kyr (imja), [u monastyriach: i za wseczesniszych otciw naszych, archymandryta (imja), protoihumena (imja), ihumena (imja)], za tych, szczo służat´ i posłużyły u swiatim chrami cim [u monastyriach: u swiatij obyteli cij], i za otciw naszych duchownych, i wsiu wo Chrysti bratiju naszu. Szcze mołymoś za Bohom bereżenyj narod nasz, za prawlinnia i za wse wijśko. Tut można dodaty inszi proszczennia. Szcze mołymoś za predstojaczych ludej, szczo oczikujut´ wid Tebe wełykoji i bahatoji myłosty, za tych, szczo tworiat´ nam myłostyniu, i za wsich prawosławnych chrystyjan. Swiaszczenyk: Bo myłostywyj i czołowikolubeć Boh jesy, i Tobi sławu wozsyłajemo, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. (Jakszczo skoroczujet´sia Liturhiju, perejdy do Wirni, szcze i szcze...). Jektenija za pomerłych Dyjakon: Pomyłuj nas, Boże, po wełykij myłosti twojij, mołymoś Tobi, wysłuchaj i pomyłuj. Ludy, na kożne proszennia: Hospody, pomyłuj (3) Szcze mołymoś za upokij duszi usopszoho raba bożoho (usopszoji raby bożoji; dusz usopszych rabiw bożych) (imja), i szczob prostytysia jomu (jij, jim) wsiakomu prohriszenniu, wolnomu i newolnomu. Szczob Hospod´ Boh oseływ duszu joho (jiji; duszi jich), de prawedni spoczywajut´. Myłosty bożoji, carstwa nebesnoho i widpuszczennia hrichiw joho (jiji, jich) u Chrysta, bezsmertnoho caria i Boha naszoho, prosim. Ludy: Podaj, Hospody. Hospodu, pomolimsia. Ludy: Hospody, pomyłuj. Mołytwa za pomerłych Swiaszczenyk:. Boże duchiw i wsiakoji płoti, Ty smert´ podoław, i dyjawoła znyszczyw, i żyttia switowi Twojemu daruwaw. Sam, Hospody, upokoj duszu usopszoho raba twoho (usopszoji raby Twojeji; duszi usopszych rabiw twojich) (imja) u misci switłomu, u misci kwituczomu, u misci spokijnomu, zwidky wtekła bolizń, peczal i zitchannia. Wsiake prohriszennia, wczynene nym (noju, nymy) słowom, abo diłom, abo pomysłom, jak błahyj i czołowikolubeć Boh prosty, bo nemaje czołowika, szczo żyw by, a ne zhriszyw; Ty bo odyn bez hricha, prawda twoja – prawda wo wiky, i słowo Twoje – istyna. Bo Ty jesy woskresennia, i żyttia, i upokij usopszoho raba twoho (usopszoji raby Twojeji, usopszych rabiw twojich) (imja), Chryste Boże nasz, i Tobi sławu wozsyłajemo, z beznaczalnym twojim Otcem, i preswiatym, i błahym, i żywotworiaszczym twojim Duchom, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Jektenija za ohłaszennych Dyjakon: Pomolit´sia, ohłaszenni, Hospodewi. Ludy, na kożne proszczennia: Hospody, pomyłuj. Wirni, za ohłaszennych pomolimsia, szczob Hospod´ pomyłuwaw jich. Ohłasyw jich słowom istyny. Widkryw jim jewanhelije prawdy. Pryjednaw jich do swiatoji swojeji sobornoji j apostolśkoji Cerkwy. Spasy, pomyłuj, zastupy j ochorony jich, Boże, Twojeju błahodattiu. Ohłaszenni, hołowy waszi Hospodewi prykłonit´. Ludy: Tobi, Hospody. Mołytwa za ohłaszennych Swiaszcz.: Hospody Boże nasz, szczo na wysotach żywesz i na smyrennych spohladajesz, szczo spasennia rodowi ludśkomu zisław, jedynorodnoho Syna twoho i Boha, Hospoda naszoho Isusa Chrysta, spohlań na rabiw twok ohłaszennych, szczo schyłyły swoji\" szyji pered toboju, i spodoby jich u włucznyj czas kupeli widrodżennia, widpuszczennia hrichiw i odeżi netlinnia, pryjednaj jich do swiatoji Twojeji sobornoji j apostolśkoji cerkwy i pryliczy jich do wybranoho twoho stada. Szczob i wony z namy sławyły preczesne j wełyczne imja Twoje, Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Jektenija za wirnych Dyjakon: Wsi ohłaszenni, wyjdit´, ohłaszenni, wyjdit´; usi ohłaszenni, wyjdit´, szczob nichto z ohłaszennych ne załyszywsia, tilkyWirni, szcze i szcze w myri Hospodu pomolimsia. Ludy: Hospody, pomyłuj. (Jakszczo skoroczujet´sia Liturhiju, perejdy do Premudrist´. Szczob pid władoju...) Persza mołytwa za wirnych Swiaszczenyk: Błahodarymo Tebe, Hospody Boże sył, szczo spodobyw nas i nyni staty pered swiatym twojim żertownykom i prypasty do szczedrot twojich za naszi hrichy i ludśki newidannia. Pryjmy, Boże, molinnia nasze, uczyny nas dostojnymy buty – prynosyty Tobi molinnia, i molby, i żertwy bezkrowni za wsich ludej twojich. I nas, szczo jich Ty postawyw na służbu ciu twoju, sposibnymy zroby, syłoju Ducha Swiatoho twoho, neosudno j bezporoczno, w czystim swidoctwi sowisty naszoji pryzywaty Tebe na wsiakyj czas i na wsiakomu misci, szczob, wysłuchawszy nas, Ty buw myłostywyj nam u mnożestwi Twojeji błahosty. Zastupy, spasy, pomyłuj i ochorony nas, Boże, Twojeju błahodattiu. Ludy: Hospody, pomyłuj. Dyjakon: Premudrist´. Swiaszczenyk: Bo Tobi nałeżyt´ usiaka sława, czest´ i pokłonennia, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Dyjakon: Szcze i szcze w myri Hospodu pomolimsia. Ludy: Hospody, pomyłuj. Druha mołytwa za wirnych Znowu i bahatoraz prypadajemo do Tebe i Tobi mołymosia, błahyj i czołowikolubcze, szczob Ty, zhlanuwszyś na molinnia naszi, oczystyw naszi duszi i tiłesa wid usiakoji skwerny płoti i ducha, i daw nam nepowjnno j neosudno stojaty pered swiatym twojim żertownykom. Daruj że, Boże, i tym, szczo molat´sia z namy, uspich u żytti, i wiri, i w duchownomu rozuminni. Daj jim, szczo zawżdy zo strachom i lubowju służat´ Tobi, nepowjnno j neosudno pryczastytysia swiatych twojich tajin i nebesnoho twoho carstwa spodobytysia. Zastupy, spasy, pomyłuj i ochorony nas, Boże, Twojeju błahodattiu. Ludy: Hospody, pomyłuj. Dyjakon: Premudrist´. Swiaszczenyk: Szczob, pid władoju Twojeju zawżdy bereżeni, Tobi sławu wozsyłały, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Liturhija żertwy Cheruwymśka pisnia My, cheruwymiw tajno jawlajuczy i żywotworiaszczij Trojci tryswiatuju pisniu spiwajuczy, wsiaku nyni żytejśku widłożim peczal. Mołytwa Cheruwymśkoji pisni Swiaszczenyk: Nichto ne dostojnyj iz zwjazanych tiłesnymy pochotiamy i prystrastiamy prychodyty, abo prybłyżatysia, abo służyty Tobi, cariu sławy, bo służyty Tobi – wełyke i straszne j samym nebesnym syłam. Ta, odnacze, rady neskazannoho j bezmirnoho twoho czołowikolubija, bezpereminno j nezminne staw Ty czołowikom, i archyjerej nam buw jesy, i bohosłużebnoji cijeji i bezkrownoji żertwy swiaszczennodijstwo peredaw Ty nam, jak Władyka wsich. Ty bo jedynyj, Hospody Boże nasz, wołodijesz nebesnymy i zemnymy, Tebe na prestoli cheruwymśkomu nosiat´, Ty serafymiw Hospod´ i car Izrajiliw, Ty jedynyj swiatyj i w swiatych spoczywajesz. Tebe, otże, molu, jedynoho błahoho i błahouważnoho: Spohlań na mene, hrisznoho j nepotribnoho raba twoho, i oczysty moju duszu j serce wid sowisty łukawoji. I zroby mene sposibnym, syłoju Swiatoho twoho Ducha, odiahnenoho błahodattiu swiaszczenstwa, staty pered cijeju Twojeju swiatoju trapezoju i swiaszczennodijaty swiate i preczyste Twoje tiło i czesnu krow. Bo do Tebe prychodżu, prykłonywszy moju szyju, i molusia Tobi, szczob Ty ne widwernuw łycia twoho wid mene, ni ne widkynuw mene z otrokiw twojich, a spodoby mene, szczob ja, hrisznyj i nedostojnyj rab twij, prynis Tobi ci dary; Ty bo jesy toj, chto prynosyt´, i koho prynosiat´, i chto pryjmaje, i koho rozdajut´, Chryste Boże nasz, i Tobi sławu wozsyłajemo z beznaczalnym twojim Otcem, i preswiatym, i błahym, i żywotworiaszczym twojim Duchom, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Po mołytwi i kadżenni swiaszczenyk i dyjakon mowlat´ razom Cheruwymśku pisniu tryczi i szczorazu pokłoniajut´sia odyn raz: My, cheruwymiw tajno jawlajuczy i żywotworiaszczij Trojci tryswiatuju pisniu spiwajuczy, wsiaku nyni żytejśku widłożim peczal, szczob i caria wsich my pryjniały, szczo joho w sławi newjdymo suprowodiat´ anhelśki czyny. Ałyłuja, ałyłuja, ałyłuja. Todi widchodiat´ do proskomydijnyka i swiaszczenyk kadyt´ czesni dary, molaczyś: Boże, myłostywyj bud´ meni, hrisznomu. Dyjakon: Wiźmy, władyko. Swiaszczenyk: Pidnesit´ ruky waszi do swiatyni i błahosłowit´ Hospoda. Wełykyj wchid iz czesnymy daramy Dyjakon: Wsich was, prawosławnych chrystyjan, nechaj pomjane Hospod´ Boh u carstwi swojim zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Swiaszczenyk: Swiatiszoho wsełenśkoho archyjereja (imja), papu Rymśkoho, i błażenniszoho patrijarcha naszoho (imja), i preoswiaszczenniszoho archyjepjskopa j mytropołyta naszoho Kyr (imja), boholubywoho jepyskopa naszoho Kyr (imja), [u monastyri: wseczesniszoho otcia naszoho, archymandryta (imja), protoihumena (imja), ihumena (imja)], i wweś swiaszczenyczyj, dyjakonśkyj i monaszyj czyn, Bohom bereżenyj narod nasz, prawlinnia i wse wijśko, błahorodnych i prysnopamjatnych ktytoriw i dobroczynciw swiatoho chramu cioho (swiatoji obyteli cijeji), i wsich was, prawosławnych chrystyjan, nechaj pomjane Hospod´ Boh u carstwi swojim zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Szczob i caria wsich my pryjniały, szczo joho w sławi newydyme suprowodiat´ anhelśki czyny. Ałyłuja, ałyłuja, ałyłuja. Swiaszczenyk: Błahoobraznyj Josyf, z drewa zniawszy preczysteje tiło Twoje, płaszczanyceju czystoju obwyw i aromatamy, w hrobi nowim, pokrywszy, położyw. Uszczasływ, Hospody, błahowolinniam twojim Sion i nechaj zdwyhnut´sia stiny jerusałymśki. Todi upodobajesz sobi żertwu prawdy, prynoszennia i wsepałennia, todi położat´ na wiwtar twij telciw. Swiaszczenyk do dyjakona: Pomjany mene, brate j sosłużytelu. Dyjakon do nioho: Nechaj pomjane Hospod´ swiaszczenstwo Twoje w carstwi swojim. Swiaszczenyk: Pomołysia za mene, sosłużytelu mij. Dyjakon: Duch Swiatyj najde na Tebe i syła Wysznioho osinyt´ Tebe. Swiaszczenyk:Toj że Duch nechaj spiwdije z namy wsi dni żyttia naszoho. Dyjakon: Pomjany mene, władyko swiatyj. Swiaszczenyk: Nechaj pomjane Tebe Hospod´ Boh u carstwi swoim zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Dyjakon: Amiń. Prochalna, jektenija Dyjakon: Spownim mołytwu naszu Hospodewi. Ludy, na kożne proszennia: Hospody, pomyłuj. Za predłożeni czesni dary Hospodu pomolimsia. Za swiatyj chram cej, i tych, szczo z wiroju, błahohowinniam i strachom bożym wchodiat´ do nioho, Hospodu pomolimsia. Szczob izbawytysia nam wid usiakoji skorby, hniwu j nużdy, Hospodu pomolimsia. (Jakszczo skoroczujet´sia Liturhiju, perejdy do Szczedrotamy...). Mołytwa prynoszennia Swiaszczenyk: Hospody Boże wsederżytelu, jedynyj swiatyj, Ty pryjmajesz żertwy chwały wid tych, szczo pryzywajut´ Tebe wsim sercem, pryjmy molinnia i nas, hrisznych, i prynesy do swiatoho twoho żertownyka, i zroby nas sposibnymy prynosyty Tobi dary j żertwy duchbwni za naszi hrichy i ludśki newidannia, i spodoby nas znajty błahodat´ pered tobbiu, szczob buła Tobi błahopryjniatna żertwa nasza, i szczob wseływsia Duch błahodati Twojeji błahyj u nas i na cych darach, szczo predłeżat´, i na wsich ludiach twojich. Zastupy, spasy i ochorony nas, Boże, Twojeju błahodattiu. Ludy: Hospody, pomyłuj. Dnia wsioho zwerszenoho, swiatoho, myrnoho j bezhrisznoho u Hospoda prosim. Ludy, na kożne proszennia: Podaj, Hospody. Anheła myru, wirnoho nastawnyka, choronytela dusz i tiłes naszych u Hospoda prosim. Proszczennia j widpuszczennia hrichiw i prohriszeń naszych u Hospoda prosim. Dobroho j pożytocznoho duszam naszym i myru dla switu u Hospoda prosim. Ostałyj czas żyttia naszoho w myri j pokajanni skinczyty u Hospoda prosim. Chrystyjanśkoji konczyny żyttia naszoho, bezboliznoji, bezdohannoji, myrnoji, i dobroho odwitu na strasznim sudyszczi Chrystowim prosim. Preswiatu, preczystu, prebłahosłowennu, sławnu Władyczyciu naszu Bohorodyciu i prysnodiwu Mariju, z usima swiatymy pomjanuwszy, sami sebe, i odyn odnoho, i wse żyttia nasze Chrystu Bohowi widdajmo. Ludy: Tobi, Hospody. Swiaszczenyk: Szczedrotamy jedynorodnoho Syna twoho, szczo z nym błahosłowen jesy, z preswiatym, i błahym, i żywotworiaszczym twojim Duchom, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Swiaszczenyk: Myr wsim. Ludy: I duchowi Twojemu. Dyjakon: Wozlubim druh druha, szczob odnodumno wyznawaty. Ludy: Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha, Trojciu jedynosuszcznu i nerozdilnu. Swiaszczenyk pokłoniajet´sia tryczi, mowlaczy: Wozlublu Tebe, Hospody, kriposte moja, Hospod´ – twerdynia moja i prybiżyszcze moje (3). Dyjakon: Dweri, dweri w premudrosti bud´mo uważni. Symwoł wiry Wiruju w jedynoho Boha Otcia, wsederżytela, tworcia neba i zemli, i wsioho wydymoho i newydymoho. I w jedynoho Hospoda Isusa Chrysta, Syna Bożoho, jedynorodnoho, wid Otcia rodżenoho pered usima wika my, – switło wid switła. Boha istynnoho wid Boha istynnoho, rodżenoho, nesotworenoho, jedynosuszcznoho z Otcem, szczo czerez nioho wse stałosia. Win zadla nas, ludej, i naszoho rady spasennia zijszow iz nebes, i wopłotywsia z Ducha Swiatoho i Mariji Diwy, i stawsia czołowikom. I buw rozpjatyj za nas za Pontija Pyłata, i strażdaw, i buw pochowanyj, i woskres u tretij deń, zhidno z pysanniam. I woznissia na nebo, I sydyt´ praworucz Otcia. I wdruhe pryjde zo sławoju sudyty żywych i mertwych, a joho carstwu ne bude kincia. I w Ducha Swiatoho, Hospoda żywotworiaszczoho, szczo wid Otcia [i Syna] izchbdyt´, szczo z Otcem i Synom riwnopokłoniajemyj i riwnosławymyj, szczo howoryw czerez prorokiw. W jedynu, swiatu, sobornu j apostolśku cerkwu. Ispowiduju odne chreszczennia na widpuszczennia hrichiw. Oczikuju woskresennia mertwych i żyttia buduczoho wiku. Amiń. Anafora Dyjakon: Stańmo hidno, stańmo zi strachom, bud´mo uważni, szczob swiate prynoszennia w myri prynosyty. Ludy: Mylist´ myru, żertwu chwałennia. Swiaszczenyk: Błahodat´ Hospoda naszoho Isusa Chrysta, i lubow Boha j Otcia, i pryczastia Swiatoho Ducha, nechaj bude z usima wamy. Ludy: I z duchom twojim. Whoru pidnesim sercia. Ludy: Pidnesły do Hospoda. Błahodarim Hospoda. Ludy: Dostojno i prawedno jest´ pokłoniatysia Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, Trojci jedynosuszcznij i nerozdilnij. Swiaszczenyk: Dostojno i prawedno Tebe ospiwuwaty, Tebe błahosłowyty, Tebe chwałyty, Tebe błahodaryty, Tobi pokłoniatysia na wsiakomu misci władyctwa twoho. Ty bo jesy Boh neskazannyj, nezbahnennyj, newydymyj, neosiażnyj, zawżdy suszczyj, i tak samo suszczyj, Ty, i jedynorodnyj twij Syn, i Duch twij Swiatyj. Ty wid nebuttia do buttia nas prywiw, i, koły my widpały, Ty znowu nas pidniaw, i ne perestaw tworyty wse, poky nas na nebo prywiw i buducze carstwo Twoje daruwaw. Za wse ce błahodarymo Tebe, i jedynorodnoho twoho Syna, i Ducha twoho Swiatoho, za wsi twoji dobrodijstwa, wczyneni nam, jaki my znajemo i jakych ne znajemo – jawni i nejawni. Błahodarymo Tebe i za ciu służbu, jaku Ty z ruk naszych zwoływ pryjniaty, chocz i stojat´ pered toboju tysiaczi archanheliw i desiatky tysiacz anheliw, cheruwymy i serafymy, szostokryli, mnohooki, szczo wysoko szyriajut´, pernati, pobidnu pisniu spiwajuczy, wykłykujuczy, wzywajuczy i promowlajuczy. Ludy: Swiat, swiat, swiat Hospod´ sawa6t, powne nebo i zemla sławy Twojeji, osanna w wysznich. Błahosłowen, chto jde w imja Hospodnie, osanna w wysznich. Swiaszcz: 3 cymy błażennymy syłamy, Władyko czołowikolubcze, i my kłyczemo i mowymo: Swiatyj jesy i preswiatyj, Ty, i jedynorodnyj twij Syn, i Duch twij Swiatyj; swiatyj jesy i preswiatyj, i wełyczna sława twoja. Ty swit twij tak wozlubyw jesy, szczo j Syna swoho jedynorodnoho daw, szczob usiakyj, chto wiruje w nioho ne pohyb, ałe maw żyttia wiczne. Win, pryjszowszy i spownywszy wweś promyseł szczodo nas, w noczi, w jaku joho wydano, a radsze win sam sebe wydaw za żyttia switu, pryjniaw chlib u swiati swoji\", i preczysti, i neporoczni ruky, błahodaryw i błahosłowyw (i błahosłowlaje), oswiatyw, perełomyw, daw swiatym swojim uczenykam i apostołam, każuczy: Pryjmit´, jiżte, ce jest´ tiło moje, szczo za was łamajet´sia na widpuszczennia hrichiw. Ludy: Amiń. Swiaszczenyk: Tak samo j czaszu (i znowu błahosłowlaje) po weczeri, mowlaczy: Pyjte z neji wsi, ce jest´ krow moja nowoho zawitu, szczo za was i za mnohych proływajet´sia na widpuszczennia hrichiw. Ludy: Amiń. Swiaszczenyk: Tomu-to, spomynajuczy ciu spasennu zapowid´ i wse; szczo rady nas stałosia: chrest, hrib, trydnewne woskresennia, na nebesa woschodżennia, praworucz sydinnia, druhe i sławne znowupryszestia – Twoje wid twojich Tobi prynosymo, za wsich i za wse. Ludy: Tebe ospiwujemo, Tebe błahosłowymo, Tebe błahodarymo, Hospody, i mołymoś Tobi. Boże nasz. Swiaszczenyk: Szcze prynosymo Tobi ciu słowesnu j bezkrownu służbu, i prosymo, i mołymo, i błahajemo: Ziszły Ducha twoho Swiatoho na nas i na ci predłeżaczi dary. Dyjakon: Błahosłowy, władyko, swtyj chlib. Swiaszczenyk: I sotwory oto chlib cej czesnym tiłom Chrysta twoho. D.: Amiń. Błahosłowy, władyko, swiatu czaszu. Swiaszczenyk: A te, szczo w czaszi cij, czesnoju krowju Chrysta twoho. D.: Amiń. Błahosłowy, władyko, oboje. Peretworywszy Duchom twojim Swiatym. D.: Amiń, Amiń, Amiń. Swiaszczenyk: Szczob buły pryczasnykam na twerezist´ duszi, na widpuszczennia hrichiw, na spilnotu zi Swiatym Duchom, na pownotu carstwa nebesnoho, na smiływist´ pered toboju, ne na sud i ne w osudżennia. Szcze prynosymo Tobi ciu słowesnu służbu za poczywszych u wiri: praotciw, otciw, patrijarchiw, prorokiw, apostoliw, propowidnykiw, jewanhełystiw, muczenykiw, ispowidnykiw, wozderżnykiw, i za wsiakoho ducha prawednoho, szczo u wiri skonczawsia. Osobływo za preswiatu, preczystu, prebdahosłowennu, sławnu Władyczyciu naszu Bohorodyciu i prysnodiwu Mariju. Ludy: Dostojno je woistynu wełyczaty błażennoju Tebe, Bohorodyciu, prysnobłażennu, i łreneporocznu, i Matir Boha naszoho. Czesniszu wid cheruwymiw i nezriwnianno sławniyiu wid serafymiw, szczo bez zotlinnia Boha Słowo porodyła, suszczu Bohorodyciu, Tebe wełyczajemo. Abo, zamist´ Dostojno, spiwajet´sia irmos z prypiwom praznyka. Swiaszczenyk: Za swiatoho Iwana proroka, predteczu i chrestytela, za swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw, za swiatoho (imja), szczo joho pamjat´ tworymo, i za wsich swiatych twojich, mołytwamy jich posity nas, Boże. I pomjany wsich usopszych u nadiji woskresennia żyttia wicznoho. (I pomynaje pomerłych za imenem). I upokoj jich, de swityt´ switło łycia twoho. Szcze mołymo Tebe, pomjany, Hospody, wsiake jepyskopstwo prawosławnych, szczo prawo prawlat´ słowo Twojeji istyny, wsiake preswiterstwo, u Chrysti dyjakonstwo, i wsiakyj swiaszczenyczyj czyn. Szcze prynosymo Tobi ciu słowesnu służbu za wsełennu, za swiatu katołyćku j apostolśku cerkwu, za tych, szczo w czystoti i czesnim żytti perebuwajut´, za Bohom bereżenyj narod nasz, prawlinnia i wse wijśko. Daj jim, Hospody, myrne carstwo, szczob i my w tyszyni jich tyche j sumyrne żyttia pożyły w usiakomu błahoczesti j czystoti. Najpersze pomjany, Hospody, swiatiszoho wsełenśkoho archyjereja (imja), papu Rymśkoho, błażenniszoho patrijarcha naszoho (imja), preoswiaszczenniszoho archyjepjskopa j mytropołyta naszoho Kyr (imja), boholubywoho jepyskopa naszoho Kyr (imja), i daruj jich swiatym twoim cerkwam, szczob u myri, cili, czesni, zdorowi, dowholitni prawo prawyły słowo Twojeji istyny. Ludy: I wsich, i wse. Swiaszczenyk: Pomjany, Hospody, horod cej, w jakomu żywemo (seło ce, w jakomu żywemo; obytel ciu, w jakij żywemo), i wsiakyj horod, i kraszu, i tych, szczo wiroju żywut´ u nych, Pomjany, Hospody, pławajuczych, podorożujuczych, nedużych, strażdajuczych, połonenych, i spasennia jich. Pomjany, Hospody, tych, szczo dary nosiat´ i dobro tworiat´ u swiatych twojich cerkwach, i tych, szczo pamjatajut´ pro wbohych, i na wsich nas myłosti twoji ziszły. I pomynaje za imenem żywych. I daj nam jedynymy ustamy i jedynym sercem sławyty j ospiwuwaty preczesne j wełyczne imja Twoje, Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. I nechaj budut´ myłosti wełykoho Boha i Spasa naszoho Isusa Chrysta z usima wamy. Ludy: I z duchom twojim. Prochalna jektenija Dyjakon: Wsich swiatych pomjanuwszy, szcze i szcze w myri Hospodu pomolimsia. Ludy, na kożne proszennia: Hospody, pomyłuj. Za pryneseni j oswiaczeni czesni dary Hospodu pomolimsia. Szczob czołowikolubeć Boh nasz, pryjniawszy jich u swiatyj, i prenebesnyj, i mysłennyj swij żertownyk, jak pryjemnyj zapach duchownyj, zisław nam bożestwennu błahodat´ i dar Swiatoho Ducha, pomolimsia. Szczob izbawytysia nam wid usiakoji skorby, hniwu j nużdy, Hospodu pomolimsia. Mołytwa Swiaszczenyk: Tobi wruczajemo wse żyttia nasze i nadiju, Władyko czołowikolubcze, i prosymo, i mołymo, i błahajemo: Spodoby nas pryczastytysia nebesnych twojich i strasznych tajin, cijeji swiaszczennoji i duchownoji trapezy, z czystoju sowistiu, na widpuszczennia hrichiw, na proszczennia prohriszczeń, na spilnist´ zi Swiatym Duchom, na nasliddia carstwa nebesnoho, na smiływist´ pered toboju, ne na sud i ne w osudżennia. Dyjakon: Zastupy, spasy, pomyłuj i ochorony nas, Boże, Twojeju błahodattiu. Ludy: Hospody, pomyłuj. Dnia wsioho zwerszenoho, swiatoho, myrnoho j bezhrisznoho u Hospoda prosim. Ludy, na kożne proszennia: Podaj, Hospody. Anheła myru, wirnoho nastawnyka, choronytela dusz i tiłes naszych u Hospoda prosim. Proszczennia j widpuszczennia hrichiw i prohriszeń naszych u Hospoda prosim. Dobroho j pożytocznoho duszam naszym i myru dla switu u Hospoda prosim. Ostałyj czas żyttia naszoho w myri j pokajanni skinczyty u Hospoda prosim. Chrystyjanśkoji konczyny żyttia naszoho, bezboliznoji, bezdohannoji, myrnoji, i dobroho odwitu na strasznim sudyszczi Chrystowim prosim. Jednist´ wiry i pryczastia Swiatoho Ducha wyprosywszy, sami sebe, i odyn odnoho, i wse żyttia nasze Chrystu Bohowi widdajmo. Ludy: Tobi, Hospody. “Otcze nasz” Swiaszczenyk: I spodoby nas, Władyko, zi smiływistiu, neosudno smity pryzywaty Tebe, nebesnoho Boha Otcia, i mowyty. Ludy: Otcze nasz, Ty, szczo jesy na nebesach, nechaj swiatyt´sia imja Twoje, nechaj pryjde carstwo Twoje, nechaj bude wola twoja, jak na nebi, tak i na zemli. Chlib nasz nasuszcznyj daj nam dneś; i prosty nam dowhy naszi, jak i my proszczajemo dowżnykam naszym; i ne wwedy nas u spokusu, ałe izbaw nas wid łukawoho. Swiaszczenyk: Bo Twoje jest´ carstwo, i syła, i sława, Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha, nyni i powsiakczas i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Myr wsim. Ludy: I duchowi Twojemu. Dyjakon: Hołowy waszi Hospodowi prykłonit´. Ludy: Tobi, Hospody. Swiaszczenyk: Błahodarymo Tebe, cariu newydymyj, szczo nezmirnoju Twojeju syłoju wse utworyw jesy i mnożestwom myłosty Twojeji wid nebutti do buttia wse prywiw jesy. Sam, Władyko, spohlań z neba na tych, szczo skłonjły swoji\" hołowy pered toboju, bo ne skłonyły pered płottiu i krowju, ałe pered toboju, strasznym Bohom. Ty, otże, Władyko, predłeżaczi dary wsim nam na dobro riwno podaj, kożnomu po joho potrebi: z pławajuczymy pławaj, z podorożujuczymy podorożuj, nedużych zciły, likariu dusz i tiłes. Błahodattiu, i szczedrotamy, i czołowikolubijem jedynorodnoho Syna twoho, szczo z nym błahosłowen jesy, z preswiatym, i błahym, i żywotworiaszczym twojim Duchom, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Swiaszczenyk: Zhlańsia, Hospody, Isuse Chryste, Boże nasz, wid swiatoho żyłyszcza twoho i wid prestołu sławy carstwa twoho, i pryjdy, szczob oswiatyty nas, Ty, szczo whori z Otcem sydysz i tut z namy newjdymo perebuwajesz, i spodoby nas mohutnioju Twojeju rukoju podaty nam preczyste Twoje tiło i czesnu krow, a czerez nas usim ludiam. Swiaszczenyk i dyjakon pokłoniajut´sia, mowlaczy tryczi: Boże, myłostywyj bud´ meni, hrisznomu. Pryczastia Dyjakon: Bud´mo uważni. Swiaszczenyk: Swiateje swiatym. Ludy: Jedyn swiat, jedyn Hospod´, Isus Chrystos, na sławu Boha Otcia. Amiń. I spiwajut´ pryczasnyj. Mołytwa pryhotuwannia do swiatoho pryczastia Wiruju, Hospody, i ispowiduju, szczo Ty wsy woistynu Chrystos, Syn Boha żywoho, szczo pryjszow u swit hrisznykiw spasty, z jakych perszyj (persza) ja. Weczeri Twojeji tajnoji dneś. Synu Bożyj, mene pryczasnyka (pryczasnyciu) pryjmy, bo woroham twojim tajny ne powim i pociłunku ne dam Tobi, jak Juda, ałe, jak rozbijnyk, spowidajusia Tobi: Pomjany mene, Hospody, koły pryjdesz, u carstwi twojim. Pomjany mene, Władyko, koły pryjdesz, u carstwi twojim. Pomjany mene. Swiatyj, koły pryjdesz, u carstwi twojim. Nechaj ne na sudi ne w osudżennia bude meni pryczastia swiatych twojich tajin. Hospody, a na zciłennia duszi i tiła. Boże, myłostywyj bud´ meni, hrisznomu (hrisznij). Boże, oczysty moji hrichy i pomyłuj mene. Bez czysła nahriszyw (nahriszyła) ja, Hospody, prosty meni. Dyjakon: Rozdroby, władyko, swiatyj chlib. Swiaszczenyk: Rozdroblujet´sia i rozdilujet´sia ahneć bożyj, rozdrobluwanyj i nerozdilnyj, szczo joho zawżdy jidiat´ ji njikoły ne zjidajut´, ałe pryczasnykiw win oswiaczuje. Dyjakon: Spowny, władyko, swiatu czaszu. Pownota Swiatoho Ducha. Dyjakon: Amiń. Uziawszy tepłotu, dyjakon mowyt´: Błahosłowy, władyko, tepłotu. Swiaszczenyk błahosłowlaje i mowyt´: Błahosłowenna tepłota swiatych twojich zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Dyjakon chrestowydno wływaje deszczo do swiatoji czaszi, mowlaczy: Tepłota wiry powna Ducha Swiatoho. Amiń. Swiaszczenyk: Dyjakone, prystupy. D.: Podaj meni, władyko, czesne i swiate tiło Hospoda, i Boha, i Spasa naszoho Isusa Chrysta. Swiaszczenyk: (Imja), swiaszczennodyjakonowi, podajet´sia czesne, i swiate, i preczyste tiło Hospoda, i Boha, i Spasa naszoho Isusa Chrysta na widpuszczennia joho hrichiw i na żyttia wiczne. Dyjakon: Wiruju, Hospody... Swiaszczenyk: Czesne i preswiate tiło Hospoda, i Boha, i Spasa naszoho Isusa Chrysta podajet´sia meni, (imja), swiaszczenykowi, na widpuszczennia hrichiw mojich i na żyttia wiczne. Amiń. Wiruju, Hospody... Swiaszczenyk pryczaszczajet´sia z czaszi, każuczy: Czesnoji i swiatoji krowy Hospoda, i Boha, i Spasa naszoho Isusa Chrysta pryczaszczajusia ja, rab bożyj, swiaszczenyk (imja), na widpuszczennia hrichiw mojich i na żyttia wiczne. Amiń. Oce ditknułosia ust mojich, i widijme bezzakonnia moji, i hrichy moji oczystyt´. Todi pryzywaje dyjakona: Dyjakone, prystupy. Dyjakon: Oto prychodżu do bezsmertnoho caria i Boha naszoho. Podaj meni, władyko, czesnu i swiatu krow Hospoda, i Boha, i Spasa naszoho Isusa Chrysta. Swiaszczenyk: Pryczaszczajet´sia rab bożyj, dyjakon (imja), czesnoji i swiatoji krowy Hospoda, i Boha, i Spasa naszoho Isusa Chrysta na widpuszczennia hrichiw swojich i na żyttia wiczne. Oce ditknułosia ust twoich, i widijme bezzakonnia twoji, i hrichy twoji oczystyt´. Dyjakon: Zi strachom bożym i wiroju prystupit´. Ludy: Błahosłowen, chto jde w imja Hospodnie, Boh – Hospod´ i jawywsia nam. Swiaszczenyk, pryczaszczajuczy kożnoho, mowyt´: Czesnoho, i preswiatoho, i preczystoho tiła i krowy Hospoda, i Boha, i Spasa naszoho Isusa Chrysta pryczaszczajet´sia rab bożyj (raba boża) (imja), na widpuszczennia hrichiw swojich i na żyttia wiczne. Amiń. Swiaszczenyk: Spasy, Boże, ludej twojich i błahosłowy nasliddia Twoje. Ludy: My wydiły switło istynne, my pryjniały Ducha nebesnoho, my znajszły wiru istynnu, nerozdilnij Trojci pokłoniajemosia, wona bo spasła nas. Swiaszczenyk kadyt´ czesni dary tryczi, każuczy: Woznesysia na nebesa, Boże, i po wsij zemli sława twoja. Swiaszcz.: Błahosłowen Boh nasz. Zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Nechaj spowniat´sia usta naszi chwałennia twoho. Hospody, szczob my spiwały sławu twoju, bo Ty spodobyw nas pryczastytysia swiatych twojich bożestwennych, bezsmertnych i żywotworiaszczych tain. Zbereży nas u twojij swiatyni – wweś deń pouczatysia prawdi twojij. Ałyłuja, ałyłuja, ałyłuja. Błahodarna jektenija Dyjakon: Prosti, pryjniawszy bożestwennych, swiatych, preczystych, bezsmertnych, nebesnych i żywotworiaszczych, strasznych Chrystowych tajin, dostojno błahodarim Hospoda. Ludy: Hospody, pomyłuj. Zastupy, spasy, pomyłuj i ochorony nas, Boże Twojeju błahodattiu. Ludy: Hospody, pomyłuj. Deń weś zwerszenyj, swiatyj, myrnyj i bezhrisznyj wyprosywszy, sami sebe, i odyn odnoho, i wse żyttia nasze Chrystu Bohowi widdajmo. Ludy: Tobi Hospody. Mołytwa błahodarennia Swiaszczenyk: Błahodarymo Tebe, Władyko czołowikolubcze, dobroczynciu dusz naszych, szczo Ty i w cej deń spodobyw nas twojich nebesnych i bezsmertnych tajinstw. Spraw naszu put´, utwerdy nas usich u strasi twojim, zbereży nasze żyttia, utwerdy naszi stopy, mołytwamy i molinniamy sławnoji Bohorodyci i prysnodiwy Mariji i wsich swiatych twojich. Bo Ty jesy oswiaczennia nasze i Tobi sławu wozsyłajemo, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Swiaszczenyk: W myri wyjdim. Ludy: W imeni Hospodnim. Dyjakon: Hospodu pomolimsia. Ludy: Hospody, pomyłuj. Zaamwonna mołytwa Swiaszczenyk: Hospody, Ty błahosłowlajesz tych, szczo Tebe błahosłowlajut´, i oswiaczujesz tych, szczo na Tebe upowajut´, spasy ludej twojich i błahosłowy nasliddia Twoje, pownotu cerkwy Twojeji ochorony, oswiaty tych, szczo lublat´ krasu domu twoho. Ty jich prosław bożestwennoju Twojeju syłoju i ne ostaw nas, szczo upowajemo na Tebe. Myr switowi Twojemu daruj, cerkwam twojim, jerejam, Bohom bereżenomu narodowi naszomu, prawlinniu i wsim ludiam twojim. Bo wsiake dobre dajannia i wsiakyj zwerszenyj dar z wysoty je, schodiaczy wid Tebe, Otcia switła, i Tobi sławu, i błahodarennia, i pokłonennia wozsyłajemo, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Bud´ imja Hospodnie błahosłowenne wid nyni i do wiku (3) Swiaszczenyk rozdaje ludiam antydor. Psałom 33 Błahosłowlu Hospoda na wsiakyj czas, zawżdy chwała joho w ustach mojich. U Hospodi pochwałyt´sia dusza moja, nechaj poczujut´ łahidni i wozweselat´sia. Wozwełyczte Hospoda zo mnoju, i woznesimo imja joho wkupi. Ja szukaw Hospoda, i win wysłuchaw mene, i wid usich skorbot mojich izbawyw mene. Prystupit´ do nioho i proswitit´sia, i łycia waszi ne postyłajut´sia. Ocej ubohyj wizwaw, i Hospod´ wysłuchaw joho, i wid usich skorbot joho spas joho. Opołczyt´sia anheł Hospodeń nawkruh tych, szczo bojat´sia joho, i izbawyt´ jich. Wkusite i wjdite, szczo błahyj Hospod´; błażen muż, szczo upowaje na nioho. Bijtesia Hospoda, wsi swiatiji joho, bo nema nedostatku w tych, szczo bojat´sia joho. Bahati zbidniły i zhołodniły, a tym, szczo szukajut´ Hospoda, ne zabrakne nijakoho dobra. Pryjdite, czada, posłuchajte mene, strachu Hospodnioho nawczu was. Chto je toj czołowik, szczo, lublaczy żyttia, bażaje wjdity dni błahi? Strymaj jazyk twij wid zła i huby twoji, szczob ne howoryty łesty. Widchyłysia wid zła i twory dobro, szukaj myru i biży za nym. Oczi Hospodni na prawednych, a uszi joho na mołytwu jich. Łyce ż. Hospodnie proty tych, szczo tworiat´ zło, szczob wykorenyty z zemli pamjat´ jich. Wizwały prawedni, i Hospod´ wysłuchaw jich, i wid usich skorbot jich izbawyw jich. Błyźkyj Hospod´ do sokruszenych sercejicz, i smyrennych duchom spase. Bahato skorbot u prawednych, i wid usich nych izbawyt´ jich Hospod´. Ochoroniaw Hospod´ usi kosti jich, ni odna z nych ne sokruszyt´sia. Smert´ hrisznykiw luta, i ti, szczo nenawydiat´ prawednoho, zhriszat´. Izbawyt´ Hospod´ duszi rabiw swojich, i ne zhriszat´ usi, szczo upowajut´ na nioho. Mołytwa na spożywannia swiatych dariw Spownennia zakonu i prorokiw sam jesy, Chryste Boże nasz, Ty, szczo spownyw uweś otczyj promyseł, spowny radosty j wesełosty sercia naszi zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Widpust Swiaszczenyk: Błahosłowennia Hospodnie na was, toho błahodattiu i czołowikolubijem, zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Sława Tobi, Chryste Boże, upowannia nasze, sława Tobi. Ludy: Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Hospody, pomyłuj (3). Błahosłowy. Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi (i insze za dnem), wo swiatych otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepjskopa Konstantynohrada, swiatoho (jakoho je chram i jakoho je deń), i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Ludy: Amiń. Mnoholittia Swiatiszomu wsełenśkomu archyjerejewi (imja), papi Rymśkomu, sotwory, Hospody, mnohiji i błahiji lita. Ludy: Mnohaja lita (3). Błażenniszomu patrijarchowi naszomu (imja), sotwory, Hospody, mnohiji i błahiji lita. Preoswiaszczenniszomu archyjepjskopowi j mytropołytowi naszomu Kyr (imja) i boholubywomu jepyskopowi naszomu Kyr (imja) sotwory. Hospody, mnohiji i błahiji lita. Wsiomu swiaszczenyczomu i monaszomu czynowi, usim otciam, bratam i sestram naszym, i wsim prawosławnym chrystyjanam sotwory, Hospody, mnohiji i błahiji lita. Swiaszczenyk rozdiahajet´sia z swiaszczennych odeż, mowlaczy: Nyni widpuskajesz raba twoho, Władyko, po hłahołu Twojemu z myrom; bo wydiły oczi moji spasennia Twoje, jake Ty uhotowyw pered łycem usich ludej: Switło na odkrowennia narodam i na sławu ludej twojich Izrajila. Tryswiate. I po Otcze nasz: Tropar, hłas 8: Ust twojich błahodat´ zasiajawszy, jak switlist´ wohniu, wsełennuju proswityła, ne sribrolubija skarby switowi prydoała, wysotu smyrennomudrija nam pokazała, ałe, twojimy słowamy nawczajuczy, otcze Iwane Zołotoustyj, moły Słowo, Chrysta Boha, szczob spasłysia duszi naszi. Sława: Kondak, hłas 6: 3 nebes pryjniaw Ty bożestwennu błahodat´ i twojimy ustamy nawczajesz usich pokłoniatysia w Trojci jedynomu Bohu, Iwane Zołotoustyj, wsebłażennyj, prepodobnyj, dostojno chwałymo Tebe, bo Ty je nastawnyk, tomu szczo bożestwenne jawlajesz. I nyni: Bohorodycznyj: Zastupnyce chrystyjan nepostydna, mołytwenyce do Tworcia nezaminna, ne pohordy hołosamy moliń hrisznykiw, ałe wyperedy jak błahaja z pomiczcziu nam, szczo wirno spiwajemo Tobi: pospiszyś na mołytwu i skoro pryjdy na molinnia, zastupajuczy powsiakczas, Bohorodyce, tych, szczo poczytajut´ Tebe. A jakszczo chocze, skaże i tropar dnia. Hospody, pomyłuj (12). Czesniszu wid cheruwymiw i nezriwnianno sławniszu wid serafymiw, szczo bez zotlinnia Boha Słowo porodyła, suszczu Bohorodyciu, Tebe wełyczajemo. Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Chrystos (u nedilu: szczo woskres iz mertwych), istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, swiatoho otci naszoju Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Amiń. WIDPUSTY NA LITURHIJI Praznyczni widpusty Na. Wozdwyżennia czesnoho Chresta Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, syłoju czesnoho j żywotworiaszczoho Chresta, jakoho dneś wsemirne wozdwyżennia switło praznujemo, [zastupnyctwom] wo swiatych otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Na Rizdwo Chrystowe i w joho naweczirja Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo narodywsia w wertepi u Wyfłejemi Judejśkim i w jasłach wozlih, spasennia naszoho rady, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, wo swiatych otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada (na Liturhiji Wasylija: wo swiatych otcia naszoho Wasylija Wełykoho, archyjepyskopa Kesariji Kapadokijśkoji), i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Na Obrizannia Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo pryjniaw po zakonu wośmydenne obrizannia, spasennia naszoho rady, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, wo swiatych otcia naszoho Wasylija Wełykoho, archyjepyskopa Kesariji Kapadokijśkoji, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Na Bohojawłennia i w joho naweczirja Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo w Jordani chrestytysia zwoływ wid Iwana, spasennia naszoho rady, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, wo swiatych otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada, (na Liturhiji Wasylija: wo swiatych otcia naszoho Wasylija Wełykoho, archyjepyskopa Kesariji Kapadokijśkoji), i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Na Stritennia Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo w obniattiach prawednoho Symeona nosytysia zwoływ, spasennia naszoho rady... Na Pereobrażennia Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo na hori Taworśkij u sławi pereobrazywsia pered swiatymy swojimy uczenykamy i apostołamy... U nedili Wełykoho postu Chrystos, szczo woskres iz mertwych, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, wo swiatych otcia naszoho Wasylija Wełykoho, archyjepyskopa Kesariji Kapadokijśkoji, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. U subotu prawednoho Łazaria Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo pryjszow u Wytaniju wozdwyhnuty prawednoho Łazaria, spasennia naszoho rady... U Kwitnu nedilu Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo na osla sisty i w Jerusałym pryjty zwoływ i wid ditej jewrejśkych chwału pryjniaw, spasennia naszoho rady... U Wełykyj czetwer Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo rady premnohoji błahosty łuczszu put´ pokazaw smyrenniam na umywanni nih uczenykiw i zijszow aż do chresta i hrobu, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, wo swiatych otcia naszoho Wasylija Wełykoho, archyjepyskopa Kesariji Kapadokijśkoji, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. U Wełyku subotu Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo zadla nas ludej i naszoho rady spasennia wołeju płottiu położywsia u hrobi i zijszow na ad, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, wo swiatych otcia naszoho Wasylija Wełykoho, archyjepyskopa Kesariji Kapadokijśkoji, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. U nedilu Paschy i weś Switłyj tyżdeń Chrystos, szczo woskres iz mertwych, smertiu smert´ podoław, i tym, szczo w hrobach, żyttia daruwaw, istynnyj Boh nasz... U nedilu swiatoho apostoła Tomy Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo pryjszow do uczenykiw zamknenymy dwermy i Tomu uwiryw, spasennia naszoho rady... Na Woznesennia Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo u sławi woznissia wid nas na nebo i praworucz siw Boha j Otcia, spasennia naszoho rady... U nedilu Pjatdesiatnyci Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo w ohnennych jazykach z neba zisław preswiatoho Ducha na swiatych swojich uczenykiw i apostoliw spasennia naszoho rady... U torżestwenne pokłonennia preczystym tajnam Tiła i Krowy Hospoda naszoho Isusa Chrysta Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo rady prebahatoji błahosty płot´ swoju jisty i krow swoju istynnu pyty na spasennia nasze daw nam... U praznyk presołodkoho Hospoda Boha i Spasa naszoho Isusa Chrysta – Czołowikolubcia Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo kopijem rebro swoje na chresti prokołoty i lubow swoju do nas do kincia pokazaty zwoływ... U praznyky Bohorodyci Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, jakoji Rizdwa (Pokrowa, Wchoda w chram, Neporocznoho zaczattia, Błahowiszczennia, Uspennia) dneś torżestwennyj praznyk switło sowerszajemo, wo swiatych otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. U poprazdenstwi ne howoryt´sia: torżestwennyj i switło. Na perestawłennia swiatoho apostoła Iwana Bohosłowa Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, swiatoho sławnoho i wsechwalnoho apostoła i jewanhełysta, diwstwennyka, napersnyka i wozlubłenoho uczenyka Chrystowoho, Iwana Bohosłowa, jakoho dneś czesnoho perestawłennia pamjat´ torżestwenno praznujemo, wo swiatych otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Na sobor swiatoho archystratyha Mychajiła i inszych bezpłotnych sył Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, zastupnyctwom swiatoho archystratyha Mychajiła i inszych czesnych nebesnych sył bezpłotnych, jakych dneś sobor torżestwenno praznujemo... Na rizdwo swiatoho Iwana Chrestytela Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, czesnoho i sławnoho proroka, predteczi i chrestytela Iwana, jakoho dneś rizdwo switło praznujemo... Na praznyk swiatych werchownych apostoliw Petra i Pawła Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, swiatych sławnych i wsechwalnych werchownych apostoliw Petra j Pawły, jakych dneś torżestwennyj praznyk switło sowerszajemo... U deń swiatoho proroka Illi Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi,, swiatoho sławnoho proroka Illi Teswytianyna, jakoho dneś wohnennoho schodżennia na nebo pamjat´ switło sowerszajemo. U deń inszych swiatych, bdinnych i połyjełejnych bez wsenocznoho, mowyt´sia: jakoho (jakych) dneś pamjat´ torżestwenno sowerszajemo. Widpusty na kożnyj deń U nedilu Chrystos, szczo woskres iz mertwych, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw, wo swiatych otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada, i swiatoho (jakoho je chram), i swiatoho (jakoho je deń), i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. U ponediłok Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, zastupnyctwom czesnych nebesnych sył bezpłotnych, swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw... U wiwtorok Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, czesnoho i sławnoho proroka, predteczi i chrestytela Iwana, swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw... U seredu i pjatnyciu Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, syłoju czesnoho j żywotworiaszczoho Chresta, [zastupnyctwom] swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw... U czetwer Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw, wo swiatych otcia naszoho Mykołaja, archyjepyskopa, Myrłykijśkoho czudotworcia... U subotu Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, syłoju czesnoho i żywotworiaszczoho Chresta, zastupnyctwom czesnych nebesnych sył bezpłotnych, czesnoho i sławnoho proroka, predteczi i chrestytela Iwana, swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw, wo swiatych otcia naszoho Mykołaja, archyjepyskopa, Myrłykijśkoho czudotworcia, swiatych sławnych i dobropobornych muczenykiw, prepodobnych i bohonosnych otciw naszych, wo swiatych otcia naszoho Iwana Zołotoustoho, archyjepyskopa Konstantynohrada, swiatych i prawednych bohootciw Joakyma j Anny, i swiatoho (jakoho je chram), i swiatoho (jakoho je deń), i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Za pomerłych Chrystos, istynnyj Boh nasz, szczo żywymy i mertwymy wołodije, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, swiatych sławnych i wsechwalnych apostoliw, prepodobnych i bohonosnych otciw naszych, i wsich swiatych, duszu raba swoho, (imja), szczo perestawywsia wid nas (raby swojeji, (imja), szczo perestawyłasia wid nas; duszi rabiw swojich, (imja), szczo perestawyłysia wid nas), w oselach prawednych osełyt´, na łoni Awraama upokojit´ i do prawednych pryczysłyt´, i nas pomyłuje i spase, jak błahyj i czołowikolubeć. Takoż: U błażennim uspenni wicznyj upokij podaj, Hospody, prysnopamjatnomu rabowi Twojemu (prysnopamjatnij rabi twojij, prysnopamjatnym rabam twojim) (imja), i sotwory jomu (jij, jim) wicznuju pamjat´.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz