piątek, 20 maja 2016

Modlitewnik "Pryjidte, pokłonimsia" cz. 13 (Mołebeń do Chrystusa Miłującego Ludzi)

Mołebeń ten różni się od opublikowanego wczoraj Mołebnia do Chrystusa Zbawcy brakiem psalmu
i obecnością za to swego rodzaju litanii, niewątpliwie nawiązującej do wzorów łacińskich. Samo zresztą nabożeństwo, acz nosi nazwę zorientalizowaną, w istocie poświęcone jest Sercu Jezusowemu, do Którego skierowana jest ww. litania.Диякон: Благослови, владико.
Священик: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Слава Тобі. Боже наш, слава Тобі.
Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші імени твого ради.
Господи, помилуй (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.
Свящ.:. Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Тропар, глас 4
Нині вселенна радується, * бо ж на престолі Серце Спасителя в полум’ї вогнянім видніє, * усіх призиваючи до божественного пристановища, * де болі душ і тіл зціляються; * ради цього призови й мене. Спасе, * пробачивши мої прогрішення.
Величання
Величаємо Тебе, життєдавче Христе, * бо удостоїв Ти нас бути причасниками * щедрот пресвятого Серця твого.
Стих 1: Що віддам Господеві за все, що він воздав мені?
Стих 2: На нього уповає серце моє і він допоможе мені.
Стих 3: Серце чисте утвори в мені, Боже, і духа правого обнови в нутрі моєму.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Прокімен
Диякон: Будьмо уважні.
Свящ.: Мир всім.
Диякон: Премудрість, будьмо уважні.
Прокімен, глас 4: Воскликніте Господеві, вся земля, * співайте ж. імені його, віддайте славу хвалі його (Пс. 65,2).
Стих: Уся земля нехай поклониться Тобі і співає Тобі, нехай же співав імені Твоєму, Всевишній (Пс. 65,4)
Диякон: Господу помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
Свящ.: Бо Ти святий єси, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
“Всяке дихання”, глас 4
Всяке дихання нехай хвалить Господа.
Стих 1: Хваліте Бога у святинях його.
Стих 2: Хваліте його у тверді сили його.
Євангеліє
Диякон: Щоб сподобилися ми слухання святого євангелія, Господа Бога молім.
Люди: Господи, помилуй (3)
Свящ.:. Премудрість, прості, вислухаймо святого євангелія. Мир всім.
Люди: І духові Твоєму.
Диякон: Від Матея святого євангелія читання.
Люди: Слава Тобі. Господи, слава Тобі.
Свящ.:. Будьмо уважні.
Диякон читає Євангеліє Матея 11, 27-30:
Сказав Господь своїм ученикам: Усе передав мені мій Отець, і ніхто не знає Сина, крім Отця, і Отця ніхто не знає, крім Сина та кому Син схоче відкрити.
Прийдіть до мене, всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. Візьміть моє ярмо на себе і навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, і найдете полегшу душам вашим. Ярмо бо моє любе і тягар мій легкий.
Люди:. Слава Тобі. Господи, слава Тобі.
Благання
Ісусе, Сину Бога живого, що відкрив щедроти пресвятого Серця твого, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
ЛюдиО, пресвяте Серце Ісуса, помилуй нас.
Серце Ісуса, красо пресвітла, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, сило непереможна, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, любове невимовна, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, веселосте серця мого, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, втомлених помоче, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, джерело дівства, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, очисти розум мій від пустих помислів, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, охорони серце моє від поривів лукавих, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, покрове життя мого, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, надіє у смерті моїй, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Серце Ісуса, потіхо моя на суді твоїм, помилуй і спаси тих, що Тебе величають.
Єктенія
Помилуй нас, Боже, по великій милості твоїй, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Люди: Господи, помилуй (3).
Ще молимось Господеві Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і помилував рабів своїх, і охоронив нас від усякої скорби, біди, гніву й нужди, і всякої болізні душевної і тілесної, і дарував нам здоров’я з довголіттям, промовмо всі: Скоро вислухай і милостиво помилуй.
Люди: Господи, помилуй (3).
Ще молимось, щоб зберегтися городові цьому (селу цьому) і святому храму цьому, і всякому городові, селу і країні, від голоду, загибелі, землетрусу, потопу, граду, вогню, меча, нападу чужинців і міжусобної брані, і щоб він був милостивий, добропривітний і добропомічний, благий і чоловіколюбний Бог наш, і відвернув увесь гнів свій, що наступає на нас, і ізбавив нас від належної праведної своєї погрози, і помилував нас.
Люди: Господи, помилуй (12).
Ще молимось, щоб Господь Бог вислухав голос моління нас, грішних, і помилував нас.
Люди: Господи, помилуй (3)
Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, уповання всіх кінців землі і тих, що на морі далеко, і, Милостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Люди: Амінь.
Диякон: З умилінням усі голови (і коліна) приклонивши, Господу помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
Молитва
Тобі, Господи, єдиному благому, незлопам’ятному, ісповідую гріхи мої. До Тебе припадаю, недостойний, співаючи:
Согрішив я, Господи, согрішив, і недостойний я споглянути на висоту небесну через множество неправд моїх.
Але, Господи, даруй мені сльози умилення, єдиний благий і милостивий, щоб ними я умолив Тебе і очистився перед кінцем від усякого гріха. Страшне бо і грізне місце маю пройти, коли розлучуся з тілом, і стріне мене множество мрячних і нелюдських демонів, і ніхто не поспішить на поміч і не збавить.
Тому припадаю до Твоєї благости – не передай мене кривдникам, щоб не похвалилися мною вороги мої, благий Господи, і щоб не сказали: Прийшов Ти до рук наших і нам Ти переданий. Ні, Господи, не забудь щедрот твоїх, і не воздай мені за беззаконнями моїми, і не відверни лиця твого від мене. Але радше Ти, Господи, накажи мене милістю і щедротами, а ворог мій нехай не радіє мною, але погаси погрози його на мене і знищ усе його діяння, і покажи мені до Тебе путь бездоганну, благий Господи. Бо хоч я і згрішив, не прибіг я до іншого лікаря і не простягнув руки моєї до чужого бога.
Тож не відкинь моління мого, але вислухай мене Твоєю благістю, і утверди моє серце страхом твоїм, і нехай буде благодать твоя на мені, Господи, як вогонь, що палить у мені нечисті помисли. Ти бо єси, Господи, світло більше всякого світла; радість більша всякої радости; успокоєння більше всякого успокоєння, життя істинне і спасення, що триває на віки віків.
Люди: Амінь.
Відпуст
Диякон: Премудрість.
Люди: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Свящ.: Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.
Люди: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3)Благослови.
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
Люди: Амінь.


 MOŁEBEŃ DO CHRYSTA CZOŁOWIKOLUBCIA Dyjakon: Błahosłowy, władyko. Swiaszczenyk: Błahosłowen Boh nasz zawżdy, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Sława Tobi. Boże nasz, sława Tobi. Cariu nebesnyj, utiszytelu, Dusze istyny, szczo wsiudy jesy i wse napowniajesz, skarbe dibr i żyttia podatelu, pryjdy i wsełysia w nas, i oczysty nas wid usiakoji skwerny, i spasy, błahyj, duszi naszi. Swiatyj Boże, swiatyj kripkyj, swiatyj bezsmertnyj, pomyłuj nas (3). Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Preswiata Trojce, pomyłuj nas; Hospody, oczysty hrichy naszi; Władyko, prosty bezzakonnia naszi; Swiatyj, posity i zciły nemoczi naszi imeny twoho rady. Hospody, pomyłuj (3) Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Otcze nasz, Ty, szczo jesy na nebesach, nechaj swiatyt´sia imja Twoje, nechaj pryjde carstwo Twoje, nechaj bude wola twoja, jak na nebi, tak i na zemli. Chlib nasz nasuszcznyj daj nam dneś; i prosty nam dowhy naszi, jak i my proszczajemo dowżnykam naszym; i ne wwedy nas u spokusu, ałe izbaw nas wid łukawoho. Swiaszcz.:. Bo Twoje jest´ carstwo, i syła, i sława, Otcia, i Syna, i Swiatoho Ducha, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Tropar, hłas 4 Nyni wsełenna radujet´sia, * bo ż na prestoli Serce Spasytela w połumji wohnianim wydnije, * usich pryzywajuczy do bożestwennoho prystanowyszcza, * de boli dusz i tił zcilajut´sia; * rady cioho pryzowy j mene. Spase, * probaczywszy moji prohriszennia. Wełyczannia Wełyczajemo Tebe, żyttiedawcze Chryste, * bo udostojiw Ty nas buty pryczasnykamy * szczedrot preswiatoho Sercia twoho. Stych 1: Szczo widdam Hospodewi za wse, szczo win wozdaw meni? Stych 2: Na nioho upowaje serce moje i win dopomoże meni. Stych 3: Serce czyste utwory w meni, Boże, i ducha prawoho obnowy w nutri mojemu. Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Prokimen Dyjakon: Bud´mo uważni. Swiaszcz.: Myr wsim. Dyjakon: Premudrist´, bud´mo uważni. Prokimen, hłas 4: Woskłyknite Hospodewi, wsia zemla, * spiwajte ż. imeni joho, widdajte sławu chwali joho (Ps. 65,2). Stych: Usia zemla nechaj pokłonyt´sia Tobi i spiwaje Tobi, nechaj że spiwaw imeni Twojemu, Wsewysznij (Ps. 65,4) Dyjakon: Hospodu pomolimsia. Ludy: Hospody, pomyłuj. Swiaszcz.: Bo Ty swiatyj jesy, Boże nasz, i Tobi sławu wozsyłajemo, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. “Wsiake dychannia”, hłas 4 Wsiake dychannia nechaj chwałyt´ Hospoda. Stych 1: Chwalite Boha u swiatyniach joho. Stych 2: Chwalite joho u twerdi syły joho. Jewanhelije Dyjakon: Szczob spodobyłysia my słuchannia swiatoho jewanhelija, Hospoda Boha molim. Ludy: Hospody, pomyłuj (3) Swiaszcz.:. Premudrist´, prosti, wysłuchajmo swiatoho jewanhelija. Myr wsim. Ludy: I duchowi Twojemu. Dyjakon: Wid Mateja swiatoho jewanhelija czytannia. Ludy: Sława Tobi. Hospody, sława Tobi. Swiaszcz.:. Bud´mo uważni. Dyjakon czytaje Jewanhelije Mateja 11, 27-30: Skazaw Hospod´ swojim uczenykam: Use peredaw meni mij Oteć, i nichto ne znaje Syna, krim Otcia, i Otcia nichto ne znaje, krim Syna ta komu Syn schocze widkryty. Pryjdit´ do mene, wsi wtomłeni j obtiażeni, i ja obłehszu was. Wiźmit´ moje jarmo na sebe i nawczit´sia wid mene, bo ja łahidnyj i sumyrnyj sercem, i najdete połehszu duszam waszym. Jarmo bo moje lube i tiahar mij łehkyj. Ludy:. Sława Tobi. Hospody, sława Tobi. Błahannia Isuse, Synu Boha żywoho, szczo widkryw szczedroty preswiatoho Sercia twoho, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Ludy: O, preswiate Serce Isusa, pomyłuj nas. Serce Isusa, kraso preswitła, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, syło neperemożna, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, lubowe newymowna, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, wesełoste sercia moho, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, wtomłenych pomocze, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, dżereło diwstwa, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, oczysty rozum mij wid pustych pomysliw, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, ochorony serce moje wid porywiw łukawych, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, pokrowe żyttia moho, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, nadije u smerti mojij, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Serce Isusa, poticho moja na sudi twojim, pomyłuj i spasy tych, szczo Tebe wełyczajut´. Jektenija Pomyłuj nas, Boże, po wełykij myłosti twojij, mołymoś Tobi, wysłuchaj i pomyłuj. Ludy: Hospody, pomyłuj (3). Szcze mołymoś Hospodewi Bohu naszomu, szczob wysłuchaw hołos molinnia nas, hrisznych, i pomyłuwaw rabiw swojich, i ochoronyw nas wid usiakoji skorby, bidy, hniwu j nużdy, i wsiakoji bolizni duszewnoji i tiłesnoji, i daruwaw nam zdorowja z dowholittiam, promowmo wsi: Skoro wysłuchaj i myłostywo pomyłuj. Ludy: Hospody, pomyłuj (3). Szcze mołymoś, szczob zberehtysia horodowi ciomu (sełu ciomu) i swiatomu chramu ciomu, i wsiakomu horodowi, sełu i krajini, wid hołodu, zahybeli, zemłetrusu, potopu, hradu, wohniu, mecza, napadu czużynciw i miżusobnoji brani, i szczob win buw myłostywyj, dobroprywitnyj i dobropomicznyj, błahyj i czołowikolubnyj Boh nasz, i widwernuw uweś hniw swij, szczo nastupaje na nas, i izbawyw nas wid nałeżnoji prawednoji swojeji pohrozy, i pomyłuwaw nas. Ludy: Hospody, pomyłuj (12). Szcze mołymoś, szczob Hospod´ Boh wysłuchaw hołos molinnia nas, hrisznych, i pomyłuwaw nas. Ludy: Hospody, pomyłuj (3) Wysłuchaj nas, Boże, Spasytelu nasz, upowannia wsich kinciw zemli i tych, szczo na mori dałeko, i, Myłostywyj, bud´ myłostywym, Władyko, do hrichiw naszych i pomyłuj nas. Bo myłostywyj i czołowikolubeć Boh jesy, i Tobi sławu wozsyłajemo, Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Dyjakon: Z umylinniam usi hołowy (i kolina) prykłonywszy, Hospodu pomolimsia. Ludy: Hospody, pomyłuj. Mołytwa Tobi, Hospody, jedynomu błahomu, nezłopamjatnomu, ispowiduju hrichy moji. Do Tebe prypadaju, nedostojnyj, spiwajuczy: Sohriszyw ja, Hospody, sohriszyw, i nedostojnyj ja spohlanuty na wysotu nebesnu czerez mnożestwo neprawd mojich. Ałe, Hospody, daruj meni slozy umyłennia, jedynyj błahyj i myłostywyj, szczob nymy ja umoływ Tebe i oczystywsia pered kincem wid usiakoho hricha. Straszne bo i hrizne misce maju projty, koły rozłuczusia z tiłom, i strine mene mnożestwo mriacznych i neludśkych demoniw, i nichto ne pospiszyt´ na pomicz i ne zbawyt´. Tomu prypadaju do Twojeji błahosty – ne peredaj mene krywdnykam, szczob ne pochwałyłysia mnoju worohy moji, błahyj Hospody, i szczob ne skazały: Pryjszow Ty do ruk naszych i nam Ty peredanyj. Ni, Hospody, ne zabud´ szczedrot twojich, i ne wozdaj meni za bezzakonniamy mojimy, i ne widwerny łycia twoho wid mene. Ałe radsze Ty, Hospody, nakaży mene mylistiu i szczedrotamy, a woroh mij nechaj ne radije mnoju, ałe pohasy pohrozy joho na mene i znyszcz use joho dijannia, i pokaży meni do Tebe put´ bezdohannu, błahyj Hospody. Bo chocz ja i zhriszyw, ne prybih ja do inszoho likaria i ne prostiahnuw ruky mojeji do czużoho boha. Toż ne widkyń molinnia moho, ałe wysłuchaj mene Twojeju błahistiu, i utwerdy moje serce strachom twojim, i nechaj bude błahodat´ twoja na meni, Hospody, jak wohoń, szczo pałyt´ u meni neczysti pomysły. Ty bo jesy, Hospody, switło bilsze wsiakoho switła; radist´ bilsza wsiakoji radosty; uspokojennia bilsze wsiakoho uspokojennia, żyttia istynne i spasennia, szczo trywaje na wiky wikiw. Ludy: Amiń. Widpust Dyjakon: Premudrist´. Ludy: Czesniszu wid cheruwymiw i nezriwnianno sławniszu wid serafymiw, szczo bez zotlinnia Boha Słowo porodyła, suszczu Bohorodyciu, Tebe wełyczajemo. Swiaszcz.: Sława Tobi, Chryste Boże, upowannia nasze, sława Tobi. Ludy: Sława Otciu, i Synu, i Swiatomu Duchowi, i nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Hospody, pomyłuj (3). Błahosłowy. Chrystos, istynnyj Boh nasz, mołytwamy preczystoji swojeji Materi, prepodobnych i bohonosnych otciw naszych, i wsich swiatych, pomyłuje i spase nas, jak błahyj i czołowikolubeć. Ludy: Amiń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz