czwartek, 12 maja 2016

Modlitewnik "Pryjdite, pokłonimsia" cz. 5 (modlitwy przed i po Komunii)Наша душа живе божою благодаттю. Як видиму таїнственну піддержку для того життя лишив нам Христос надприродну поживу – його тіло і кров під видами хліба й вина. Це – Пресвята Євхаристія.
Христос установив це таїнство на останній, тайній вечері, словами: “Це – моє тіло, що за вас дається Ця чаша – новий завіт у моїй крові, що за вас проливається”. І додав: “Чиніть це на мій спомин” (Лк. 22,1920). Тим, хто так чинитиме, Ісус обіцяв: “Хто їсть моє тіло і пє .мою кров, має життя вічне, і я воскрешу його в останній день” (їв. 6,54). Цю божественну поживу одержуємо на святій Літургії у святому причастю.
Пресвята Євхаристія – це осередок нашого духовного життя і життя Церкви; це знак нашої злуки з Богом.
Молитви
перед святим причастям

Молитва Івана. Золотоустого
Господи, Боже наш, знаю, що я негідний (негідна) і неприготований (неприготована), щоб міг ти достойно ввійти під покрівлю дому душі моєї, бо вся вона – пуста й упала, і не маєш у мені гідного місця.
Однак молю тебе, Ісусе:
як ти, зійшовши з висоти небесної, понизив себе задля нас – так знизись і сьогодні до мене, негідного (негідної); .
як ти зволив замешкати у вертепі, в яслах нерозумних звірят – так увійди, Ісусе, до мого оскверненого тіла і поселися в моїй недостойній тебе душі;
як ти, Ісусе, увійшов до дому Симона прокаженого і не відказався вечеряти з грішниками – так увійди милостиво в дім, хоч грішної, але розкаяної моєї душі.
Бо тобі належить усяка слава, честь і поклонення, з безначальним твоїм Отцем, .і з пресвятими, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Інша молитва
Господи Ісусе Христе, Боже мій, ослаб, відпусти, очисти і прости мені, грішному й недостойному рабові твоєму (грішній і недостойній рабі твоїй) гріхи й беззаконня мої, що ними від молодости моєї аж до нинішнього дня й години я зневажив (зневажила) тебе – чи свідомо, чи несвідомо, словом, чи ділом, чи думкою, і всіма моїми почуваннями.
І молитвами пречистої приснодіви Марії, Матері твоєї, що безсіменно породила тебе, єдиної надії й заступниці спасення мого, сподоби мене без осудження причаститися пречистих, безсмертних, животворящих і страшних твоїх таїнств, на відпущення гріхів і життя вічне, на освячення, і просвічення, і кріпость, і вилічення, і здоров’я душі і тіла, і на знищення й цілковите затрачення моїх помислів І думок, і намірів, і плянів, і грішних нічних мрій, темних і злих духів.
Бо твоє є царство, і сила, і слава, з Отцем і Святим твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва Івана Дамаскина
Перед дверима храму твого стою і від страшних мислей не визволяюся. Але ти, Христе Боже, що митаря виправдав, і хананеянку помилував, і розбійникові двері раю відчинив, відкрий і мені милосердя чоловіколюбія твого, і прийми мене, як блудницю і кровоточиву. Бо одна, доторкнувшись до краю одежі твоєї, зараз зцілення прийняла; а друга, обнявши твої ноги, відпущення гріхів одержала. Я ж нещасний (нещасна), що насмілився (насмілилася) все твоє тіло прийняти, нехай не буду опалений (опалена). Але прийми мене, як і їх, і просвіти мої душевні почуття, спаливши мої гріховні провини, молитвами Пречистої, що безсіменно породила тебе, і сил небесних, бо ти благословенний єси на віки віків. Амінь.
Молитва до Пресвятої Богородиці
Добра й благословенна Кормителько життя нашого, Пресвята Богородице! Ти, що зродила благословенний плід, який кормить і кріпить серця вірних хлібом життя і радує вином покаяння – допоможи мені цю правдиву безсмертну поживу й напиток тіла і крови Сина твого і Бога нашого достойно прийняти та його благодаттю і славою зростати, прославляючи його і тебе з ним повіки. Амінь.
Молитви
по святім причастю
Коли гідно запричастишся животворящих таїнственних дарів, заспівай зараз з радости, вельми благодари і оце тепло з душі говори Богу:
Слава тобі, Боже. Слава тобі, Боже. Слава тобі, Боже.
Благодарю тебе, Господи Боже мій, що ти не відкинув мене, грішного (грішну), але сподобив мене бути причасником (причасницею) твоїх святощів. Благодарю тебе, що ти сподобив мене, недостойного (недостойну), причаститися твоїх пречистих і небесних дарів.
Але, Владико Чоловіколюбче, ти, що ради нас умер і воскрес та дарував нам ці страшні й животворящі таїнства на благодіяння й освячення душ і тіл наших, – дай, щоб вони були й мені на зцілення душі і тіла, на прогнання всього супротивного, на просвічення очей мого серця, на мир моїх душевних сил, на віру непостидну, на любов нелицемірну, на повноту мудрости, на додержування твоїх заповідей, на збільшення твоєї божественної благодаті і на присвоїння твого царства, щоб я, ними охоронюваний (охоронювана) у твоїй святості, завжди пам’ятав (пам’ятала) про твою благодать і вже жив (жила) не для себе, але для тебе, нашого Владики й доброчинця, і так, відійшовши з цього життя в надії на життя вічне, досягнув (досягнула) непроминаючого спокою, де безнастанний голос тих, що торжествують, і безконечна насолода тих, що оглядають невимовну красоту твого обличчя.
Бо ти єси істинне прагнення і несказанна радість тих, що тебе люблять, Христе, Боже наш, і тебе оспівує все сотворіння на віки. Амінь.
Молитва Василія Великого
Владико, Христе Боже, царю віків і творче всього, благодарю тебе за всі блага, якими ти мене обдарував, і за причастя твоїх пречистих і животворящих таїнств. Тому благаю тебе, благий і чоловіколюбче:
Охорони мене під твоїм покровом і в тіні крил твоїх та обдаруй мене чистою совістю, щоб я аж до мого останнього віддиху достойно причащався (причащалася) твоїх святощів на відпущення гріхів і на життя вічне.
Бо ти є хліб життя, джерело святости, податель благ, і тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва Івана Золотоустого
Таїнственно удостоївшись бути причасником твого пречистого тіла і чесної крови, оспівую і благословлю, поклоняюся, і славлю, і величаю спасіння твої, Господи, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва Івана Дамаскина
Боже, Боже мій, непостоянний і невидимий вогню, ти, що чиниш ангелів своїх вогнем горющим, ти, що в твоїй несказанній любові передав мені на поживу твоє божественне тіло і прийняв мене за причасника свого божества, ради прийняття твого пречистого тіла і чесної крови!
Проникни усе моє тіло і дух, крізь мої кості і мозки! Гріхи мої спали, душу мою просвіти і ум мій проясни! Тіло освяти і обитель в мені сотвори разом із благословенним твоїм Отцем і всесвятим Духом, щоб і я був (була) у тобі завжди, заради молитов твоєї пречистої Матері і всіх святих твоїх. Амінь.
Молитва Симеона Метафраста
Господи, ти добровільно дав мені своє тіло на поживу. Ти – вогонь, що палиш недостойних, не спали мене, мій Творче, але пройди крізь мої члени, мої суглоби, нутро, серце. Спали терня моїх провин, душу освяти, думки очисти, суглоби разом з кістьми зміцни, мої чуття просвіти. Всього (всю) мене наповни страхом твоїм.
Завжди покривай, бережи й охорони мене від усякого діла та слова душетлінного. Очисти, обмий і прикраси мене, оздоб, врозуми і просвіти мене. Учини мене оселею Духа твого єдиного, а ніколи оселею гріха, щоб, по причастю, від мене, як від дому твого і як від вогню, втікали лиходій усякий і всяка недоля.
На заступників перед тобою кличу всіх святих, чини безплотних, предтечу твого, апостолів премудрих, а з ними і Матір твою пренепорочну, чисту. Молитви їх прийми, Христе мій милосердний, і сином (дочкою) світла слугу твого (слугиню твою) вчини. Ти бо, благий, єдиний єси, і освячення наше, і світлість, і тобі, Богові і Владиці, належно славу всі возсилаємо повсякдень. Амінь.
Інша молитва
Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Нехай твоє святе тіло буде мені на життя вічне і твоя чесна кров на відпущення гріхів! А оце благодарення нехай буде мені на радість, здоров’я і потіху. На твоєму ж страшному і другому пришестю сподоби мене, грішного (грішну), достойним (достойною) станути праворуч слави твоєї, молитвами твоєї пречистої Матері і всіх святих.
Молитва до Пресвятої Богородиці
Пресвята Владичице Богородице, світло моєї затьмареної душі, надіє, покрове, прибіжище, потіхо і радосте моя!
Благодарю тебе, що ти сподобила мене, недостойного (недостойну), бути причасником (причасницею) пречистого тіла і чесної крови Сина твого.
Але ти, що породила істинне світло, просвіти духові очі мого серця. Ти, що породила джерело безсмертя, оживи мене, умертвленого (умертвлену) гріхом. Ти, милостивого Бога милосердна Мати, помилуй мене, і дай мені говіння й сокрушення в серці моїм, і смирення в мислях моїх, і визволення з полону думок моїх.
І сподоби мене аж до останнього віддиху неосудно приймати святощі пречистих таїнств на зцілення душі і тіла. Дай мені теж сльози покаяння і сповіді, щоб я величав і славив (величала і славила) тебе по всі дні мого життя, бо ти благословенна і препрославлена на віки. Амінь.

PRESWIATA JEWCHARYSTIJA


Nasza dusza żywe bożoju błahodattiu. Jak wydymu tajinstwennu pidderżku dla toho żyttia łyszyw nam Chrystos nadpryrodnu pożywu – joho tiło i krow pid wydamy chliba j wyna. Ce – Preswiata Jewcharystija. Chrystos ustanowyw ce tajinstwo na ostannij, tajnij weczeri, słowamy: “Ce – moje tiło, szczo za was dajet´sia Cia czasza – nowyj zawit u mojij krowi, szczo za was proływajet´sia”. I dodaw: “Czynit´ ce na mij spomyn” (Łk. 22,1920). Tym, chto tak czynytyme, Isus obiciaw: “Chto jist´ moje tiło i pje .moju krow, maje żyttia wiczne, i ja woskreszu joho w ostannij deń” (jiw. 6,54). Ciu bożestwennu pożywu oderżujemo na swiatij Liturhiji u swiatomu pryczastiu. Preswiata Jewcharystija – ce oseredok naszoho duchownoho żyttia i żyttia Cerkwy; ce znak naszoji złuky z Bohom.


Mołytwy pered swiatym pryczastiam

Mołytwa Iwana. Zołotoustoho

 Hospody, Boże nasz, znaju, szczo ja nehidnyj (nehidna) i nepryhotowanyj (nepryhotowana), szczob mih ty dostojno wwijty pid pokriwlu domu duszi mojeji, bo wsia wona – pusta j upała, i ne majesz u meni hidnoho miscia. Odnak molu tebe, Isuse: jak ty, zijszowszy z wysoty nebesnoji, ponyzyw sebe zadla nas – tak znyzyś i siohodni do mene, nehidnoho (nehidnoji); . jak ty zwoływ zameszkaty u wertepi, w jasłach nerozumnych zwiriat – tak uwijdy, Isuse, do moho oskwernenoho tiła i posełysia w mojij nedostojnij tebe duszi; jak ty, Isuse, uwijszow do domu Symona prokażenoho i ne widkazawsia weczeriaty z hrisznykamy – tak uwijdy myłostywo w dim, chocz hrisznoji, ałe rozkajanoji mojeji duszi. Bo tobi nałeżyt´ usiaka sława, czest´ i pokłonennia, z beznaczalnym twojim Otcem, .i z preswiatymy, i błahym, i żywotworiaszczym twojim Duchom, nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń.

 Insza mołytwa

Hospody Isuse Chryste, Boże mij, osłab, widpusty, oczysty i prosty meni, hrisznomu j nedostojnomu rabowi twojemu (hrisznij i nedostojnij rabi twojij) hrichy j bezzakonnia moji, szczo nymy wid mołodosty mojeji aż do nynisznioho dnia j hodyny ja zneważyw (zneważyła) tebe – czy swidomo, czy neswidomo, słowom, czy diłom, czy dumkoju, i wsima mojimy poczuwanniamy. I mołytwamy preczystoji prysnodiwy Mariji, Materi twojeji, szczo bezsimenno porodyła tebe, jedynoji nadiji j zastupnyci spasennia moho, spodoby mene bez osudżennia pryczastytysia preczystych, bezsmertnych, żywotworiaszczych i strasznych twojich tajinstw, na widpuszczennia hrichiw i żyttia wiczne, na oswiaczennia, i proswiczennia, i kripost´, i wyliczennia, i zdorowja duszi i tiła, i na znyszczennia j ciłkowyte zatraczennia mojich pomysliw I dumok, i namiriw, i planiw, i hrisznych nicznych mrij, temnych i złych duchiw. Bo twoje je carstwo, i syła, i sława, z Otcem i Swiatym twojim Duchom, nyni, i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń.


Mołytwa Iwana Damaskyna

 Pered dweryma chramu twoho stoju i wid strasznych mysłej ne wyzwolajusia. Ałe ty, Chryste Boże, szczo mytaria wyprawdaw, i chananejanku pomyłuwaw, i rozbijnykowi dweri raju widczynyw, widkryj i meni myłoserdia czołowikolubija twoho, i pryjmy mene, jak błudnyciu i krowotoczywu. Bo odna, dotorknuwszyś do kraju odeżi twojeji, zaraz zciłennia pryjniała; a druha, obniawszy twoji nohy, widpuszczennia hrichiw oderżała. Ja ż neszczasnyj (neszczasna), szczo nasmiływsia (nasmiłyłasia) wse twoje tiło pryjniaty, nechaj ne budu opałenyj (opałena). Ałe pryjmy mene, jak i jich, i proswity moji duszewni poczuttia, spaływszy moji hrichowni prowyny, mołytwamy Preczystoji, szczo bezsimenno porodyła tebe, i sył nebesnych, bo ty błahosłowennyj jesy na wiky wikiw. Amiń.

Mołytwa do Preswiatoji Bohorodyci

Dobra j błahosłowenna Kormytelko żyttia naszoho, Preswiata Bohorodyce! Ty, szczo zrodyła błahosłowennyj plid, jakyj kormyt´ i kripyt´ sercia wirnych chlibom żyttia i raduje wynom pokajannia – dopomoży meni ciu prawdywu bezsmertnu pożywu j napytok tiła i krowy Syna twoho i Boha naszoho dostojno pryjniaty ta joho błahodattiu i sławoju zrostaty, prosławlajuczy joho i tebe z nym powiky. Amiń.

Mołytwy po swiatim pryczastiu


 Koły hidno zapryczastyszsia żywotworiaszczych tajinstwennych dariw, zaspiwaj zaraz z radosty, welmy błahodary i oce tepło z duszi howory Bohu:

 Sława tobi, Boże. Sława tobi, Boże. Sława tobi, Boże. Błahodariu tebe, Hospody Boże mij, szczo ty ne widkynuw mene, hrisznoho (hrisznu), ałe spodobyw mene buty pryczasnykom (pryczasnyceju) twojich swiatoszcziw. Błahodariu tebe, szczo ty spodobyw mene, nedostojnoho (nedostojnu), pryczastytysia twojich preczystych i nebesnych dariw. Ałe, Władyko Czołowikolubcze, ty, szczo rady nas umer i woskres ta daruwaw nam ci straszni j żywotworiaszczi tajinstwa na błahodijannia j oswiaczennia dusz i tił naszych, – daj, szczob wony buły j meni na zciłennia duszi i tiła, na prohnannia wsioho suprotywnoho, na proswiczennia oczej moho sercia, na myr mojich duszewnych sył, na wiru nepostydnu, na lubow nełycemirnu, na pownotu mudrosty, na doderżuwannia twojich zapowidej, na zbilszennia twojeji bożestwennoji błahodati i na pryswojinnia twoho carstwa, szczob ja, nymy ochoroniuwanyj (ochoroniuwana) u twojij swiatosti, zawżdy pamjataw (pamjatała) pro twoju błahodat´ i wże żyw (żyła) ne dla sebe, ałe dla tebe, naszoho Władyky j dobroczyncia, i tak, widijszowszy z cioho żyttia w nadiji na żyttia wiczne, dosiahnuw (dosiahnuła) nepromynajuczoho spokoju, de beznastannyj hołos tych, szczo torżestwujut´, i bezkoneczna nasołoda tych, szczo ohladajut´ newymownu krasotu twoho obłyczczia. Bo ty jesy istynne prahnennia i neskazanna radist´ tych, szczo tebe lublat´, Chryste, Boże nasz, i tebe ospiwuje wse sotworinnia na wiky. Amiń.

Mołytwa Wasylija Wełykoho

Władyko, Chryste Boże, cariu wikiw i tworcze wsioho, błahodariu tebe za wsi błaha, jakymy ty mene obdaruwaw, i za pryczastia twojich preczystych i żywotworiaszczych tajinstw. Tomu błahaju tebe, błahyj i czołowikolubcze: Ochorony mene pid twojim pokrowom i w tini krył twojich ta obdaruj mene czystoju sowistiu, szczob ja aż do moho ostannioho widdychu dostojno pryczaszczawsia (pryczaszczałasia) twojich swiatoszcziw na widpuszczennia hrichiw i na żyttia wiczne. Bo ty je chlib żyttia, dżereło swiatosty, podatel błah, i tobi sławu wozsyłajemo z Otcem i Swiatym Duchom, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń.

Mołytwa Iwana Zołotoustoho

 Tajinstwenno udostojiwszyś buty pryczasnykom twoho preczystoho tiła i czesnoji krowy, ospiwuju i błahosłowlu, pokłoniajusia, i sławlu, i wełyczaju spasinnia twoji, Hospody, nyni i powsiakczas, i na wiky wikiw. Amiń. Mołytwa Iwana Damaskyna Boże, Boże mij, nepostojannyj i newydymyj wohniu, ty, szczo czynysz anheliw swojich wohnem horiuszczym, ty, szczo w twojij neskazannij lubowi peredaw meni na pożywu twoje bożestwenne tiło i pryjniaw mene za pryczasnyka swoho bożestwa, rady pryjniattia twoho preczystoho tiła i czesnoji krowy! Pronykny use moje tiło i duch, kriź moji kosti i mozky! Hrichy moji spały, duszu moju proswity i um mij projasny! Tiło oswiaty i obytel w meni sotwory razom iz błahosłowennym twojim Otcem i wseswiatym Duchom, szczob i ja buw (buła) u tobi zawżdy, zarady mołytow twojeji preczystoji Materi i wsich swiatych twojich. Amiń.

Mołytwa Symeona Metafrasta

Hospody, ty dobrowilno daw meni swoje tiło na pożywu. Ty – wohoń, szczo pałysz nedostojnych, ne spały mene, mij Tworcze, ałe projdy kriź moji człeny, moji suhłoby, nutro, serce. Spały ternia mojich prowyn, duszu oswiaty, dumky oczysty, suhłoby razom z kist´my zmicny, moji czuttia proswity. Wsioho (wsiu) mene napowny strachom twojim. Zawżdy pokrywaj, bereży j ochorony mene wid usiakoho diła ta słowa duszetlinnoho. Oczysty, obmyj i prykrasy mene, ozdob, wrozumy i proswity mene. Uczyny mene osełeju Ducha twoho jedynoho, a nikoły osełeju hricha, szczob, po pryczastiu, wid mene, jak wid domu twoho i jak wid wohniu, wtikały łychodij usiakyj i wsiaka nedola. Na zastupnykiw pered toboju kłyczu wsich swiatych, czyny bezpłotnych, predteczu twoho, apostoliw premudrych, a z nymy i Matir twoju preneporocznu, czystu. Mołytwy jich pryjmy, Chryste mij myłoserdnyj, i synom (doczkoju) switła słuhu twoho (słuhyniu twoju) wczyny. Ty bo, błahyj, jedynyj jesy, i oswiaczennia nasze, i switlist´, i tobi, Bohowi i Władyci, nałeżno sławu wsi wozsyłajemo powsiakdeń. Amiń.

 Insza mołytwa

 Hospody, Isuse Chryste, Boże nasz! Nechaj twoje swiate tiło bude meni na żyttia wiczne i twoja czesna krow na widpuszczennia hrichiw! A oce błahodarennia nechaj bude meni na radist´, zdorowja i potichu. Na twojemu ż strasznomu i druhomu pryszestiu spodoby mene, hrisznoho (hrisznu), dostojnym (dostojnoju) stanuty praworucz sławy twojeji, mołytwamy twojeji preczystoji Materi i wsich swiatych.

Mołytwa do Preswiatoji Bohorodyci

 Preswiata Władyczyce Bohorodyce, switło mojeji zat´marenoji duszi, nadije, pokrowe, prybiżyszcze, poticho i radoste moja! Błahodariu tebe, szczo ty spodobyła mene, nedostojnoho (nedostojnu), buty pryczasnykom (pryczasnyceju) preczystoho tiła i czesnoji krowy Syna twoho. Ałe ty, szczo porodyła istynne switło, proswity duchowi oczi moho sercia. Ty, szczo porodyła dżereło bezsmertia, ożywy mene, umertwłenoho (umertwłenu) hrichom. Ty, myłostywoho Boha myłoserdna Maty, pomyłuj mene, i daj meni howinnia j sokruszennia w serci mojim, i smyrennia w myslach mojich, i wyzwołennia z połonu dumok mojich. I spodoby mene aż do ostannioho widdychu neosudno pryjmaty swiatoszczi preczystych tajinstw na zciłennia duszi i tiła. Daj meni też slozy pokajannia i spowidi, szczob ja wełyczaw i sławyw (wełyczała i sławyła) tebe po wsi dni moho żyttia, bo ty błahosłowenna i preprosławłena na wiky. Amiń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz